Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wybór zawodu

praca wybór zawodu zawód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawcio900

Dawcio900

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 05 maj 2011 - 03:44

Witam! Moje imię to Dawid, aktualnie mam 15 lat i uczęszczam do klasy 2 gimnazjum w Bytomiu. Od pewnego czasu zastanawiam się nad zawodem, ale jakoś nie jestem zdecydowany. Chciałbym abyście przedstawili swoje pomysły. Zastanawiałem się nad Strażakiem, spawaczem. Tak więc proszę o przedstawienie swoich pomysłów, być może pomożecie mi w tym.
Pozdrawiam
  • 0

#2 Chleboss

Chleboss

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Neutralna

Napisano 06 maj 2011 - 02:27

Strażak fajna fucha. Jeszcze masz czas ale takie studia Strażackie to ponoć dobre są. Z tego co słyszałem to początek jest ciężko a potem to się przyzwyczaisz i jakoś ci ten czas zleci. Wychodzisz z jakimś stopniem i już masz fajny start w pracy. To też zależy jaki zawód cię interesuje. Patrz pod tym kątem - zainteresowania. Bo jak nie będziesz lubił swojej roboty to będzie ci napewno ciężej. Z takich pracy to Hydraulik, Geotechnik, Geodeta, Hutnik. Całkiem fajnie płatna robota to Manager Produktu, Inżynier Produktu albo jakiś kierownik produkcji.
Tak jak mówie patrz pod tym kątem co cie interesuje i co sprawia że będziesz zadowolony w zawodzie jaki będziesz wykonywał.
  • 0

#3 skullcollector1

skullcollector1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Reputacja: 16
Neutralna

Napisano 29 maj 2011 - 11:23

15 lat to Ci sie jeszcze 150 razy zmieni ten zawod. Ludzie po studiach nie wiedza, co robic.
  • 0

#4 Sebol20

Sebol20

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2827 postów
Reputacja: 590
Bardzo dobra

Napisano 05 czerwiec 2011 - 11:03

Strażak czemu nie, ale pamiętaj że studia to nie wszystko trzeba też dobrze wykonywać swój zawód.
  • 0

#5 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 05 czerwiec 2011 - 11:30

Sebol 20 i trzeba mieć do tego chęci i motywacje
  • 0

#6 kolszyk

kolszyk

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 01 lipiec 2011 - 05:12

Swojego syna namawiałem aby poszedł na studia związane z tym zawodem. Ja mam wykształcenie techniczne. Mój sąsiad po 25 latach jest już strażackim emerytem. Ma dodatkowy zawód (instruktor ... ) nie piszę jaki ale pogłówkuj i dojdziesz do właściwego wniosku. Syn ukończył WSE i co? Działa w całkiem innym zawodzie. Jeśli ta dziedzina pociąga Cię, to próbuj. W pożarnictwie można wyszczególnić dużo dziedzin, które są bardzo ważne i nie do końca wiążą się z wyjazdami do pożarów. Dla straży mam dużo uznania i gdy by mi dano drugie życie; pewnie wybrał bym ten zawód. Bardzo ważne jest aby wybrać sobie taki zawód, który będzie zarazem Twoim hobby... Kiedy zaczynałem pracę (po przejściu kilku prób związanych z tym, który był moją pasją a trwało to ok. 2 lat) mówiłem swym kolegom, że zawód który wykonuję daje mi przyjemność a do tego jeszcze mi płacą. Później ze względu na tzw. restrukturyzację musiałem zmienić branżę ale te dawne lata wspominam z sentymentem. Przemyśl wszystko dokładnie. Zawsze człowiek powinien mieć jakieś wyjście awaryjne.
  • 0

#7 RadzikowskiRadzik

RadzikowskiRadzik

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
Reputacja: 66
Dobra

Napisano 01 lipiec 2011 - 06:05

Ja idę do technikum, kierunek elektronika. Najlepiej jest kształcić się w tym co się lubi by potem czerpać przyjemność z wykonywania pracy i mieć pewny zawód.

Skullcollector1 ma rację, przez te kilka lat jeszcze nie raz zmienisz swoją decyzję.
  • 0

#8 mariolka6

mariolka6

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 22 lipiec 2011 - 11:04

Zawsze jeśli nie będziesz niezdecydowany możesz iść do policealnej, np. AP edukacja :) Łatwiej zmienić niż studia :)
  • 0

#9 Marta40

Marta40

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 07 wrzesień 2011 - 11:23

Fakt zmieni Ci się jeszcze z tysiąc razy to co chcesz robić w życiu.Zastanów się najpierw co najbardziej lubisz robić i może to powiążesz ze swoim przyszłym zawodem .
  • 0

#10 farysek1

farysek1

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 08 wrzesień 2011 - 03:34

Masz jeszcz estosunkowo duzo czasu zeby sie zastanowic. Ja wybralem informatyke i musze powiedziec, ze nei zaluje. Ale to zalezy co cie interesuje :) Nie ma sensu wybierac czegos co Cie nie kreci, tylko dlatego, ze da sie na tym potem zarobic lub znalezc prace :)
  • 0

#11 Maciek..

Maciek..

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Reputacja: 45
Dobra

Napisano 27 wrzesień 2011 - 07:38

ja proponuje informatyka ale jak kto woli.
  • 0

#12 SSJDaniello

SSJDaniello

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
Reputacja: 90
Dobra

Napisano 27 wrzesień 2011 - 08:57

a czym się interesujesz?
  • 0

#13 Kieruch87

Kieruch87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 72 postów
Neutralna

Napisano 28 wrzesień 2011 - 08:47

Jeżeli 15 latek zastanawia się nad karierą strażaka to jest to dla mnie przejaw dojrzałości! Ludzie w tym wieku marzą raczej o zostaniu gwiazdą rocka, bogatym cwaniakiem czy innym politykiem. Mam nadzieje, że ci się uda (nawet jak za 10 lat zmęczony wrócisz i przeklniesz swój wybór:)
A co do wątku czy to odpowiedni czas na planowanie kariery to odpowiadam- to idealny czas! W zachodnich krajach przeprowadza się rozmowy z doradcami zawodowym w tym wieku po to by mogli wybrać odpowiednią szkołę średnią, również po to by lepiej przygotować się na ewentualne studia. U nas dopiero się nad tym zastanawiają.

pozdrawiam i życzę powodzenia:)
  • 0