Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pomocy? Do jakiego liceum?

jakiego liceum pomocy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 patitaa

patitaa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 02:53

Witam. Teraz jestem w 3 gim i nie wiem do jakiego liceum (profil) mogłabym iść. Chciałam iść na coś związanego z geografią, ale musiałabym bardzo dobrze znać język angielski. Lepiej mi idzie z niemieckim. Może ktoś z was wie czy są takie kierunki, na których nie ma obowiązku znajomości języków obcych? Słyszałam o kierunku mat-geo-inf. Co mogłabym potem robić? Myślałam też trochę o bio-chemii. Co mi doradzacie? Co lepsze? Nie piszcie: "to zależy w czym się lepiej czujesz", bo zarówno geografia, chemia, biologia i matma to przedmioty, które nie najgorzej mi idą.
  • 0

#2 Vetka

Vetka

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 504 postów
Reputacja: 1502
Świetna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 04:42

Widzę, że należysz do umysłów ścisłych. Nie słyszałam jeszcze o szkole średniej, w której nie ma języków obcych. Tym bardziej, że obowiązkowa jest matura z języka obcego oO Sama uczyłam się w klasie mat-inf-gegr. Z pewnością łatwiej byłoby Ci się dostać później na kierunki takie jak Informatyka, Geodezja, kierunki związane z ekonomią. Myślę, że chemia i biologia to raczej wiążą się z zawodami medycznymi. Ja jeszcze stawiałabym na fizykę. Ostatnio to dość 'modny' przedmiot i coraz częściej wymagany na wyższych uczelniach. Pzdr.
  • 0

#3 Fiklop

Fiklop

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
Reputacja: 98
Dobra

Napisano 04 wrzesień 2011 - 08:21

Jeśli chodzi o języki w szkołach ogólnokształcących - mamy ich dwa w zależności co mieliśmy wcześniej, z czego jeden obowiązkowo jest rozszerzony. Co do kierunków, to już zależy od twojej osoby. Jeśli masz zamiar dalej rozwijać umiejętności w kierunku np. farmaceutyki, najlepiej jest Ci wybrać dział biologiczno-chemiczny. Ogólnie polecam mat-inf-gegr., gdzie uczęszczała użytkowniczka Veta. Po prostu, brnięcie w kierunku inżynierii, technologii komputerowej czy rzeczach tym podobnym jest opłacalną "inwestycją", gdyż w późniejszym czasie skarżyć się na brak pracy bądź słabe zarobki nie będziemy mieli okazji. Wracając do języków, nastały czasy takie, iż władanie biegle minimum dwoma (Wliczając ojczysty) językami jest rutyną aby nie myć podłóg, czy układać kostkę, takie realia. A co do wyboru kierunku, pamiętaj, żeby był to przede wszystkim twój wybór, bo ty spędzisz tam najmniej 3 lata.
  • 0

#4 andi130

andi130

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 05 wrzesień 2011 - 11:10

Jak się nie zdecydujesz wybierz klasę bez profilu w dobrym liceum. Podczas 3 letniego toku nauki wybierzesz przedmiot/y maturalne.
  • 0

#5 Jacek-Filefox

Jacek-Filefox

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 wrzesień 2011 - 08:33

Idź w kierunkach ścisłych, no i niestety w językach. To na dzień dzisiejszy jest przyszłość. Jak masz problem, to znajdź korepetytora. Odpuść sobie wszystkie profile filologiczne, humanistyczne i inne gdzie nawijasz makaron na uszy. Nic Ci z tego nie przyjdzie, najwyżej praca za kasą w markecie.
  • 0