Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Informatyka

informatyka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 MrMatPL

MrMatPL

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 24 wrzesień 2011 - 10:53

Zacznijmy od tego, że mam 13 lat.

Mam pytanie: Od czego zacząć ''zabawę'' z informatyką. Czy uczyć się języków HTML ?? itp. Nie mam pojęcia. Pomocy ]:-(
  • 0

#2 Jacek-Filefox

Jacek-Filefox

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów
Neutralna

Napisano 24 wrzesień 2011 - 11:57

Chyba musisz bardziej sprecyzować pytanie. chcesz zostac informatykiem? Programistą, grafikiem? Co juz umiesz?
  • 0

#3 abecadlo112

abecadlo112

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 25 wrzesień 2011 - 10:06

Nie trac zycia na informatyke tyle powiem. zajmij sie czyms kreatywnym, sam sie tym interesowalem i powiem ze informatyka jest dla ludzi ktorzy chca spedzic zycie z kompem. mam nadal kilku znajomych informatykow-ludzie z odchylkami od normlanosci, zwani potocznie nerdami. nic w tym fajnego. ale jesli nadal chcesz sie w to bawic to zacznij od programowania - polecam od razu C++ z ksiazka "Symfonia C++" Jerzego Grębosza
  • 0

#4 wojoi

wojoi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 25 wrzesień 2011 - 11:58

Proponuję również DOBRZE zapoznać się ze sprzętem . To jak jest zbudowany komp wie w zasadzie każdy , jednak trzeba dokładnie wiedzieć co z czego wynika aby wszystko działało prawidłowo aby w razie awarii wiedzieć gdzie szukać .
No i podstawowy błąd wielu osób : jeśli kilka razy zainstaluje Windę , podzieli dysk na partycje i sformatuje , wydaje im się że są informatykami !
Tak jak napisał kolega wcześniej : zdecyduj co chcesz robić . Informatyka to bardzo rozległa dziedzina .
  • 0

#5 analfabeta11

analfabeta11

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2011 - 03:58

Witam!
Najpierw zacznij od budowy komputera, zasady jego działania itp. To są całkowite podstawy. Jeżeli chcesz się bawić w informatykę to musisz te podstawy znać ;)
Możesz na przykład rozebrać swój komputer, przeczyścić go i zobaczyć jak to ogólnie wygląda i jak się układa. Fajna sprawa. Potem musisz się zastanowić co chcesz dalej z tym fantem robić. Może grafika, oprogramowanie, programowanie etc. Jest wiele możliwości. Wszystko zależy od gustu ;P
Ucz się rozwiązywać problemy. Zacznij pomagać rodzinie czy coś. Treningu nigdy za mało.
I NAJWAŻNIEJSZE: rób to, co kochasz. Jak Ci się nie spodoba to odpuść. Potem tylko życie możesz mieć zmarnowane...

PS: To nie prawda, że informatycy to odszczepieńcy. To są w miarę normalni ludzie, tylko nie rozumiani ;)

Nie trac zycia na informatyke tyle powiem. zajmij sie czyms kreatywnym

W sumie to taki informatyk jest osobą kreatywną. Grafik czy programista mogą stworzyć co tylko im się zachce ;P

• 0