Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Co dalej?

dalej

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adiz1996

Adiz1996

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 06 październik 2011 - 08:36

Witam!
Jestem uczniem trzeciej klasy gimnazjum, no i jak wiadomo, po trzeciej klasie szkołę średnią trzeba wybrać. Niby chciał bym zostać prawnikiem, myślę, że poradziłbym sobie ;]
Ale może wy będziecie mieli jakieś inne propozycje. Z chemii, fizyki, biologii, matmy - tak średnio się czuję, te 4-5 mam, najlepiej to z humanistycznych. Czekam na jakieś propozycje.
  • 0

#2 Muchachoo

Muchachoo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Reputacja: 32
Dobra

Napisano 06 październik 2011 - 11:13

Najlepiej-jeśli masz takie możliwości-starać się w twoim wypadku o miejsce w szkole z matura międzynarodową. Bardzo wysoki poziom, ale nie na zabój. Rozwija, daje porządnego kopa wiedzy i możliwości. Patrz publiczne liceum Kopernika w Warszawie. Łatwiej dostać się na studia, złapać dorywczą pracę et caetera.

Ale tak naprawdę pytanie brzmi co Ciebie konkretnie interesuje? Nie ma sensu iść na prawo, jeśli to wymysł rodziców nijak mający się do twoich zainteresowań. Inne pytanie: skąd jesteś? Problem z dojazdem może być przez trzy lata denerwujący.

Dobrze byłoby najpierw zrobić sobie listę tego, co najbardziej Cię wciąga. Później zastanowić się nad profilem klasy, następnie nad rejonem, gdzie miałaby znajdować się szkoła, nad tym, co ona oferuje i jak bardzo mógłbyś się wkręcić w jej ofertę programową, żeby najlepiej skorzystać... I tak wszystko nabiera jakiegoś porządnego kształtu i trzyma się całości. That's all for now.
  • 0

#3 Adiz1996

Adiz1996

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 07 październik 2011 - 06:19

To tak: kiedyś myślałem nad informatyką, ale po przemyśleniach zrezygnowałem z tego, bo jakoś to przestało mnie pociągać, że tak powiem. Prawo jest moim własnym wymysłem, rodzice mnie do tego nawet zniechęcają, gdyż uważają, że mogę pracy nie zdobyć, gdy szkołę skończę. Z przedmiotów, co tak najbardziej lubię to: matematyka, historia, polski, chemia, fizyka (ta ostatnia jest nawet ciekawa, ale moja nauczycielka potrafi zniechęcić człowieka do pracy). Do Warszawy mam ponad 100 km. Jestem z miejscowości Nowy Lubiel, jakieś 30 km od Wyszkowa. I to chyba na tyle.
  • 1

#4 Muchachoo

Muchachoo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Reputacja: 32
Dobra

Napisano 19 październik 2011 - 05:12

Jeśli to twój pomysł, to dobrze by było go zrealizować. Fajnie wygląda ta oferta w twojej okolicy: Kierunki kształcenia | zs3-wyszkow.pl, do tego mają koło ekonomiczne i humanistyczne. Na prawie bardzo ważna jest historia, matma (logika), polski i język zagraniczne. Mają też fajną salę gimnastyczną, więc nie będziesz biegał pod gołym niebem.. ;p Co jest ważnym faktem, bo u mnie była cholernie mała sala gimnastyczna i to każdego denerwowało.

Ta szkoła ma też całkiem niezła kadrę nauczycielską, więc warto się przyjrzeć bliżej tej szkole. A ten wspomniany profil ekonomiczny może Ci ułatwić dostęp na studia (Wydział Prawa i Administracji UW ;) ).

LUB....Zespół Szkół Nr 2 w Wyszkowie - Liceum ogólnokształcące - klasa społeczno-prawna (NOWOŚĆ)

w tym powyżej zamieszczonym linku znajdziesz klasę o profilu społeczno-prawnym, co jest jeszcze ciekawszą ofertą kształcenia się. I zbliża Cię jeszcze bardziej to twoich zainteresowań. Daje możliwość liźnięcia tego, o co tak naprawdę chodzi w naukach prawniczych (tj. przedmiot pt.'elementy prawa'). Bardzo ciekawa propozycja. Co prawda w trzeciej klasie nie ma chemii i fizyki i chyba jeszcze wiedzy o kulturze, no ale cóż. Jest za to 5 godzin matmy tygodniowo.

Liceum Skłodowskiej-Curie odpuściłbym sobie w ogóle...i poszukał jakiegoś liceum w Warszawie. Nie wiem, czy masz możliwość wzięcia pod uwagę takiego rozwiązania, ale daj znać, bo w Warszawie jest kilka naprawdę dobrych szkół z bardzo w porządku ludźmi i nauczycielami, na których można polegać i wiele się nauczyć, a efekt końcowy i tak zależy od Ciebie..

Pozdrawiam.
  • 0