Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki język w dzisiejszych czasach?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 16 grudzień 2011 - 11:49

wg mnie w irlandzkim jest więcej umlautów i to nie tylko takich jak w niemieckim. No w niemieckim to najgorszym do wymowy jest o umlaut. Mało który Polak poprawnie potrafi go wymówić. Głoska bardzo zdradzająca to, że nie jest się rodowitym Niemcem.
  • 0

#22 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 16 grudzień 2011 - 04:09

No po tym poznać z łatwością czy ktoś jest rodowitym Niemcem czy nie:D
  • 0

#23 elouvir

elouvir

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 16 grudzień 2011 - 09:32

Tylko jeden język międzynarodowy daje wszystkim korzyść. Po co uczyć się 10 języków gdy wyjedzie się do pracy do kraju którego języka się nie zna.
Ważniejsza jest gotowość i umiejętność szybkiej nauki języka niż znajomość jakiegoś konkretnego nie licząc międzynarodowego czyli angielskiego.
  • 0

#24 lotka799

lotka799

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 17 grudzień 2011 - 08:31

anglieski bo łatwy i popularny niemiecki bo to sąsiad i sporo ludzi się nim posługuje ,rosyjski bo rosjanie nie znaja dobrze ang i warto znać ich język by załatwiać z nimi interesy w dalszej kolejności jeśli dużo podróżujemy to francuski i hiszpański
  • 0

#25 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 20 grudzień 2011 - 10:10

no mnie ciekawi zawsze, że Rosjanie władają dość dobrze j. niemieckim
  • 0

#26 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 20 grudzień 2011 - 11:17

W to nie można wątpić że dobrze nim władają:green:
  • 0

#27 mroźnydziad

mroźnydziad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 20 grudzień 2011 - 01:29

Myślę, że angielski to wiadomo, że podstawa, ale warto też znać drugi. Tutaj wahałbym się pomiędzy niemieckim (w sumie nie wiem czy jest taki popularny na świecie jak chcieliby sami Niemcy), dobra opcja to hiszpański bo praktycznie cała Ameryka Południowa jakoś się nim posługuje. Najważniejsze to znaleźć dobrą szkołę, która umożliwi nam sensowną naukę, moim zdaniem taką jest Axon - dobre, niedrogie kursy, małe grupy lektoratowe, sympatyczni i przede wszystkim profesjonalni prowadzący.
  • 0

#28 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 20 grudzień 2011 - 04:02

A gdzie mogę ją znaleźć?:zniesmaczony:
  • 0

#29 mroźnydziad

mroźnydziad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:13

Między innymi w Krakowie (ul. Pomorska), Tarnów, Olkusz, Wieliczka i Oświęcim - tych placówek jestem pewien, nie mam informacji, czy są gdzieś jeszcze. A jesteś zaitneresowany?
  • 0

#30 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 21 grudzień 2011 - 11:17

A w Nowym Targu?:eek:
  • 0

#31 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 22 grudzień 2011 - 11:10

wg wykładowcy mojej koleżanki, która studije anglistykę to francuski jest 2 językiem świata, później hiszpański
  • 0

#32 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 22 grudzień 2011 - 11:11

a według ciebie?]:-)
  • 0

#33 JimmyWielkaStopa

JimmyWielkaStopa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów
Neutralna

Napisano 22 grudzień 2011 - 07:09

Wg mnie hiszpanski wraz z francuskim sa na drugim miejscu.
  • 0

#34 Guest_pultorakh_*

Guest_pultorakh_*
  • Guests

Napisano 22 grudzień 2011 - 10:14

Panowie, Największym językiem świata, pod względem liczby ludności nim, się posługującej jest język chiński, potem angielski, potem hindi, potem dopiero hiszpański i francuski. Jeżeli by patrzeć na popularność języka, to ludzie uczyli by się chińskiego i hindi, a nie jakichś tam francuskich czy hiszpańskich. Problem w tym, że to są języki lokalne, tak jak zresztą i hiszpański (poza Ameryką Łacińską, bez Brazylii, no i częścią Hiszpanii, poza Katalonią, nikt tym językiem nie mówi). Po francusku podobnie, bo poza Quebekiem i paroma wysepkami na Karaibach i Pacyfiku, jedynie Afryka to miejsca gdzie ludzie mówią po francusku, poza Francją, Belgią, Luksemburgiem i Szwajcarią. Francuski więc jest dużo bardziej "światowy" niż hiszpański. Portugalski występuje jeszcze w Afryce, w Macau i w Timorze Wschodnim więc też można by o nim powiedzieć "światowy".
Piszę to po tylko, aby przestrzec przed uleganiem "modom" typu nauka hiszpańskiego czy "powrót do rosyjskiego". Lepiej popatrzeć jakich języków się ludzie uczą w krajach, które nas interesują. W takich Chinach jest na przykład wielkie zainteresowanie językiem polskim i sam pomagam kilku mieszkańcom, zrozumieć w ogóle podstawy i zasady naszego języka. Dla nich, to język arcytrudny, przy którym angielski to bajeczka, a najgorsze dla nich jest "wymawianie". W chińskim języku jest coś koło 40 sylab a kilkadziesiąt tysięcy słów i trochę mniej "znaczków". Każde słowo można zapisać w naszym alfabecie jako "pin-yin", które na początku jest proste, ale potem jest kompletnie nie pomocne, bo jedno słowo zapisane po łacińsku, może oznaczać 10-20 różnych rzeczy i jest wymawiane na 10 sposobów. Dla Polaka, czy generalnie, Europejczyka, więc, nauka chińskiego to zadanie nie trudne, jeśli nie chce z nikim po chińsku rozmawiać. Znaczki są proste i bardzo logiczne, ale wymawianie niewykonalne do nauczenia się bezbłędnie.
Tak więc wniosek z tego taki - jak nie masz nadmiaru czasu i kasy na podróże po świecie i naukę języka "na miejscu", to lepiej zostań przy angielskim, niemieckim, francuskim czy tym języku, z którym będziesz miał kontakt w życiu.
  • 0

#35 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Bardzo dobra

Napisano 24 grudzień 2011 - 01:06

jeśli chodzi o Europę to angielski i francuski o świat to chiński i hiszpański
  • 0

#36 Molof

Molof

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 24 grudzień 2011 - 08:47

Na zachód od Polski angielski na wschód Rosyjski :)
  • 0

#37 Guest_pultorakh_*

Guest_pultorakh_*
  • Guests

Napisano 25 grudzień 2011 - 02:04

Chyba raczej angielski i niemiecki w Europie i chiński i angielski/chiński na świecie. Przecież francuski w Europie nie jest tak popularny jak niemiecki, mówi nim mniej osób, mniej sie go uczy, poza tym Francja, Belgia czy Luksemburg to kraje tracące na znaczeniu, w porównaniu do RFN, Austrii i Szwajcarii.
Na świecie, mało kto uczy się hiszpańskiego, chyba, że zamierza robić interesy w Meksyku albo Ameryce Południowej. Prędzej bym uznał portugalski, w wersji brazylijskiej, za język dużo bardziej pomocny na świecie. Brazylia ma dużo lepsze perspektywy ekonomiczne niż Meksyk, Kolumbia czy Argentyna razem wzięte.
Może to smieszne, ale za 20-30 lat może się okazać pomocna znajomośc indonezyjskiego (bahasa indonesa), bo to kraj szybko rozwijający sie i posiadający blisko 250 mln. mieszkańców.
  • 0

#38 Thurnbichler

Thurnbichler

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2011 - 04:51

Mój profesor mówił - uczcie się chińskiego, jeszcze wam się kiedyś przyda.
  • 0

#39 bettle

bettle

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów
Neutralna

Napisano 02 styczeń 2012 - 01:56

angielski to jest absolutna podstawa jeśli chodzi o znajomość języków obcych, ale zauważyłam, że dość dużym powodzeniem cieszy się też rosyjski. ja sama chętnie zapisałabym się na kurs, wspominaliście o axon, a ja tą szkołę mam po sąsiedzku więc miałabym niedaleko, ale chciałam zapytać czy wiecie, czy mają może kurs rosyjskiego??
  • 0

#40 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 02 styczeń 2012 - 03:43

Angielski obowiązkowo i hiszpański dla podróżujących, może też francuski (ze względu na kraje postkolonijne).
  • 0