Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaki język w dzisiejszych czasach?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#61 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 26 marzec 2012 - 07:24

Hiszpański pewnie jest logiczny, bo jest podobny do łaciny
  • 0

#62 CzesterUKS

CzesterUKS

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 28 marzec 2012 - 09:14

Każdy język to w pewien sposób ciekawe wyzwanie, sam uczę się dwóch - niemiecki, angielski - z czego rzeczą jasną jest najłatwiejszy angielski. Szczególnie w dzisiejszych czasach jest wielka potrzeba znania nie jednego a kilku języków, dlatego nie spoczywamy na laurach tylko się uczymy.
  • 0

#63 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 29 marzec 2012 - 10:21

Niemiecki jest twardy i bez duszy]:-)
  • 0

#64 Naruto

Naruto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
Reputacja: 24
Dobra

Napisano 29 marzec 2012 - 07:30

Ja uczę się angielskiego i niemieckiego, myślę że każdy język jest bardzo dobry i "opłaca" się go uczyć
  • 0

#65 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 04 kwiecień 2012 - 03:21

ja planuje uczyć się łaciny, tylko czasu nie mam zbyt na to]:-)
  • 0

#66 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 04 kwiecień 2012 - 06:46

co do łaciny mogę powiedzieć, że jest to język logiczny przypominający wg mnie bardziej naukę matematyki. W tym chyba tkwi jego fenomen. Wszystko ma swoje twarde wzory. Dzięki łacinie można jednak znaczenia wielu słów z innych języków łatwo lub mniej łatwo się domyśleć. Taki chyba język dla umysłów ścisłych.
  • 0

#67 Sandraxx

Sandraxx

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 20 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 06 kwiecień 2012 - 03:54

Moim zdaniem po Angielsku dogadasz się wszędzie bo to jest taki język można powiedzieć ogólny a niemiecki niestety nie.
Pozdrawiam
  • 0

#68 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Dobra

Napisano 13 kwiecień 2012 - 03:08

niestety nie wszędzie się można nim dogadać]:-(
Są kraje gdzie dogadamy się po niemiecku czy francusku
  • 0

#69 ElSapphire

ElSapphire

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 25 kwiecień 2012 - 04:55

Mandaryński, hinduski, hiszpański.
  • 0

#70 krokus884

krokus884

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 20 maj 2012 - 12:35

angielski napewno ale jako drugi wybralabym mniej znany jezyk. teraz prawie kazdy gada po niemiecku, francusku czy hiszpansku... najlepiej uczyc sie czegos azjatyckiego. albo moze czeski,szwedzki albo rosyjski. zawsze przy braku pracy z takim jezykiem mozna sie gdzies zalapac
  • 0

#71 SSJDaniello

SSJDaniello

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
Reputacja: 90
Dobra

Napisano 20 maj 2012 - 04:26

C, c++, c#, html, php, :)
  • 0

#72 staramilusia

staramilusia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Neutralna

Napisano 20 maj 2012 - 09:37

Powiem ci, że uczę się swahili. Mam dobra motywację i nawet komentarze typu: 'Po co ci to, to się nie przyda, weź się za niemiecki', itp, nie są w stanie zbić mojego ducha walki!
Pomyśl jaki język Ci pasuje, lub zobacz jaki Ci 'wchodzi' do głowy praktycznie z marszy i tego się ucz. Mi do gustu przypadł swahili, bo wystarczy mi godzina dziennie na poznanie wielu nowych słów i zwrotów. Nie tak jak w niemiecki np. musiałam ryć po nocach i na dzień dzisiejszy nic nie umiem.
  • 0

#73 Darcia K

Darcia K

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 21 postów
Reputacja: 59
Dobra

Napisano 06 grudzień 2012 - 07:05

Język angielski to nie jest kwestia wyboru.
Obecnie każdy jeden pracodawca wychodzi z założenia, że ten angielski znasz, to nie jest nic nowego, czym można zaszokować czy zachwycić.
Warto zainwestować w naukę języków obcych, nauczyć się dwóch lub nawet więcej.
Co do niemieckiego.
Jest to jakieś wyjście, można próbować, oczywiście. Ale te 'zwykłe' języki są oblegane, coraz więcej ludzi je zna.
Ja bym postawiła na jakieś skandynawskie.
  • 0

#74 Yui-chan

Yui-chan

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 06 maj 2013 - 04:40

Nie znać angielskiego to tragedia w dzisiejszych czasach... Dodatkowo popularnymi językami, których warto się uczyć, są niemiecki, hiszpański, włoski, japoński, szwedzki
  • 0

#75 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 03 czerwiec 2013 - 01:40

Angielski i niemiecki jest potrzebny najbardziej :D
  • 0

#76 sempay

sempay

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1372 postów
Reputacja: 944
Bardzo dobra

Napisano 16 czerwiec 2013 - 09:25

Cała Europa dogaduje się po angielsku o niemieckim nikt nie słyszał więc nie widzę powodu by się go właśnie uczyć, Azja jeśli chce coś powiedzieć do reszty świata mówi jak?- po angielsku. Całe chiny i Japonia oczywiście uczą się angielskiego choć by po to by zmieścić alfabet na klawiaturze komputera. Idźmy dalej- Skandynawia, Europa północna, Australia- oni także komunikują się po angielsku. Ameryka północna- po angielsku, problem zaczyna się dopiero w Ameryce południowej, łacińskiej. Więc drugim językiem powinien być Hiszpański który załatwi nie tylko Amerykę południową ale jeszcze wszystkie ważniejsze i egzotyczne wyspy. Znając te dwa komunikatywnie można zwiedzać świat.
  • 0

#77 Legion3

Legion3

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 10 wrzesień 2013 - 07:07

podstawy to angielski ale może łacine wprowadzą
  • 0

#78 Guciorek

Guciorek

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 10 październik 2013 - 05:00

angielski to dzis podstawa + wykszztalcenie, bez tego ani rusz. coraz popularniejszy staje sie tez hiszpanski/wegierski.
  • 0

#79 Kieruch87

Kieruch87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów
Neutralna

Napisano 25 listopad 2014 - 11:50

Dobrze opanowany angielski przyda się najbardziej. Jak niestety miałem tylko opcje z nauką niemieckiego i francuskiego. Niemiecki był o tyle zrozumiały, że to było w województwie lubuskim, wiec naturalnie tam są troche większe powiązania z sąsiadem. Mój młodszy brat już od początku miał angielski i już jest na podobnym poziomie :) -11 latek, czyta sobie artykuły popularnonaukowe z Odkrywcy po angielsku, szaleje po youtubie z filmami po angielsku. Ja jestem w stanie obejrzeć co najwyżej serial komediowy bez napisów, a już trudniejszy film jednak sprawia mi więcej kłopotów niż przyjemności. 

• 0

#80 bacardo

bacardo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Reputacja: 60
Dobra

Napisano 18 styczeń 2015 - 10:19

Dobrze opanowany angielski przyda się najbardziej. Jak niestety miałem tylko opcje z nauką niemieckiego i francuskiego. Niemiecki był o tyle zrozumiały, że to było w województwie lubuskim, wiec naturalnie tam są troche większe powiązania z sąsiadem. Mój młodszy brat już od początku miał angielski i już jest na podobnym poziomie :) -11 latek, czyta sobie artykuły popularnonaukowe z Odkrywcy po angielsku, szaleje po youtubie z filmami po angielsku. Ja jestem w stanie obejrzeć co najwyżej serial komediowy bez napisów, a już trudniejszy film jednak sprawia mi więcej kłopotów niż przyjemności. 

Prawdajest taka, że nie szkoął jest winna znajomości Twoich języków tylko Ty sam. To nic złego w zasadzie, chodzi mi o to, że jak byś chciał to byś się nauczył i 10 języków- wystarczy przestać się lenić albo znaleźć dobrą motywacje.

• 0