Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Technikum mechatroniczne

mechatroniczne technikum

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Matixpro

Matixpro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 10 kwiecień 2012 - 11:42

Witam. Mój kuzyn kończy gimnazjum i musi wybrać szkołę. Myśli nad technikum mechatronicznym, ale czy to będzie dobry wybór? Kierunek przyszłościowy, wiemy o tym, ale czy dałby sobie rade, na jakim poziome trzeba znać matmę i chemię, fizykę i informatykę?

Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam.
  • 0

#2 szatan159

szatan159

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 18 kwiecień 2012 - 10:35

Chodziłem do technikum jakieś 4 lata temu na wydziale elektroniki a równolegle do mnie był mechatronik.
Sporo mieli zajęć z rysunku technicznego, właściwości stali, matematyki, fizyki (duży nacisk na konstrukcje), oraz praktycznych zajęć. Jest to technikum więc chemia będzie najprawdopodobniej na poziomie biologii, wiec podstawy.
W szkole średniej nie jestem przekonany do poziomu trudności z informatyki, każdy kto ma komputer w domu powinien sobie poradzić.
Matematykę znienawidziłem dopiero na studiach (informatyka)
  • 0

#3 Matixpro

Matixpro

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 19 kwiecień 2012 - 04:12

Dzięki za odpowiedź, mimo że po dosyć długim czasie, ale dziękuje. Najbardziej niepokoiła mnie chemia, ale podstawy znam. A matma w technikum? Jak z nią jest?
  • 0

#4 szatan159

szatan159

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 19 kwiecień 2012 - 06:20

Technikum z reguły nastawia się na przedmioty ścisłe więc: matematyka, fizyka oraz chemia. Ja w technikum miałem słabą nauczycielkę która miała chyba klapki na oczach bo ściągaliśmy strasznie. Tak jak mówiłem matmę znienawidziłem dopiero na studiach przy całkach.W technikum będą cię przygotowywali do rozszerzonej matury z matematyki. Próg na zaliczenie matury to 30 % a na zaliczenie technika - 80%! Jak chcesz wiedzieć czego będą wymagać to obczaj sobie maturę....
  • 0