Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jaka szkoła po gimnazjum

gimnazjum jaka szkoła

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 02 grudzień 2012 - 09:32

Mam problem nie moge się zdecydować jestem raczej urodzony do pracy fizycznej choć i psychiczna praca mnie nie męczy. Niewiem jaką wybrać szkołę interesuje mnie raczej coś po czym jest pewna praca i zarobek w miarę niezły żeby móc utrzymać siebie i rodzinę (Planuje założyć).
  • 0

#2 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Reputacja: 168
Bardzo dobra

Napisano 02 grudzień 2012 - 09:54

Mam problem nie moge się zdecydować jestem raczej urodzony do pracy fizycznej choć i psychiczna praca mnie nie męczy. Niewiem jaką wybrać szkołę interesuje mnie raczej coś po czym jest pewna praca i zarobek w miarę niezły żeby móc utrzymać siebie i rodzinę (Planuje założyć).

oj powiem Ci ze trudny wybór...sama chyba nie wiedziałabym teraz co wybrac...
z pewną praca to tez róznie bywa i co jakis czas trendy sie zmieniają...na pewno moim zdaniem nie wybieraj nic o profilu ogólnym..lepiej jakas szkołe ktora da Ci juz jakis zawód...a i moi zdaniem wszystko co zwiazane z informatyka ma przyszłość i niezłe pieniądze
  • 0

#3 monkey killer

monkey killer

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
Reputacja: 16
Neutralna

Napisano 02 grudzień 2012 - 10:49

Dokładnie jak wyżej, po informatyce chyba nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pracy, chociaż nigdy nie możesz być tego pewien. Kiedyś samo ukończenie technikum dawało możliwość znalezienia dobrej pracy, teraz bez wykształcenia wyższego na zarabianie kokosów nie masz co liczyć (mój tata był na rekrutacji na kierowcę w firmie transportowej - kiedy zobaczyli że ma wykształcenie średnie grzecznie mu odmówili). Warto też dlatego przy wyborze szkoły średniej powoli zacząć myśleć o studiach żeby potem nie tracić czasu i nerwów przy przenoszeniu się z profilu na profil lu ze szkoły do szkoły.

Rozglądaj się raczej za szkołami które później pozwolą kształcić się na kierunkach technicznych bo teraz głównie po tych studiach ludzie najszybciej znajdują pracę (kolejny przykład - kolega jest na budownictwie na 5 roku i już normalnie od paru lat pracuje i zarabia niemało). Powiem Ci, że masz ciężko, chociaż ja nie mam łatwiej bo teraz jestem w 3 liceum i zastanawiam się nad kierunkiem studiów :) (raczej architektura - już od 2 lat chodzę na lekcje rysunku)

Trochę się rozpisałem ale mam nadzieję że chociaż w małym stopniu pomogłem ;)

Użytkownik monkey killer edytował ten post 02 grudzień 2012 - 10:50
błędy

• 0

#4 hard_player

hard_player

Paktofonika

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 03 grudzień 2012 - 07:34

Teraz, aby zdobyć pracę, trzeba mieć układy, gdyż jest bardzo duży odsetek bezrobotnych z wyższym wykształceniem. Prawdą jest, że lepiej jest znaleźć konkretną pracę po studiach ścisłych, jednak wiadomo za granicą, gdzie jest zapotrzebowanie na inżynierów. W Polsce również ludzi kompetentnych brakuje, jednak samo wykształcenie nie daje gwarancji na pracę, tudzież na godziwą płacę.

Co do tematu, to nie katuj się myślą, że wybór szkoły średniej to wyrok i musisz pracować w zawodzie, który na tym etapie życia sobie wybierzesz. W życiu będziesz miał jeszcze mnóstwo zwrotów akcji, więc wybór szkoły nie jest aż tak do końca zobowiązujący. Teraz roztropną wydaje się być postawa asekuracyjna. Musisz pomyśleć co będzie jak plany Ci nie wypalą i staniesz pod ścianą.

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania, to pisz.
  • 0

#5 Baka78

Baka78

Narobimy bałaganu

• VIP
  • PipPipPip
  • 580 postów
Reputacja: 442
Bardzo dobra

Napisano 03 grudzień 2012 - 08:18

Masz warunki i nie boisz się pracy fizycznej - kieruj się do szkoły zawodowej (technika się do nich zaliczają). Obecnie jest 'wzięcie' na wykwalifikowanych specjalistów np. mechanik, spawacz, ślusarz (narzędziowiec), hydraulik itp. (wybierz najlepiej wedle zainteresowań)

Informatycy i programiści także obecnie mają w czym wybierać (oczywiście mając odpowiednio wysokie umiejętności) - ale jak to często bywa - niedługo wysypie się ze szkół sporo takich specjalistów i będą mieć kłopot ze znalezieniem zajęcia. (tu przytoczyć mogę swój przykład: poszedłem na Elektronika, bo to był "przyszłościowe zajęcie" a od zakończeniu szkoły nie znalazłem zajęcia w tym zawodzie - rynek pracy został nasycony :) )

Jeszcze raz napiszę - jak i inni wyżej: Szkoła zawodowa. Później zawsze można się dokształcać (kursy, studia po technikum, technikum po-zawodowe po zawodówce) a mając zawód 'w ręku' będziesz mógł jednocześnie zacząć już na siebie zarabiać.

Powodzenia.
  • 0

#6 matias8

matias8

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 04 grudzień 2012 - 10:49

W dzisiejszych czasach to najlepiej iść na mechanika lub mechatronika (coraz więcej pojawiających się nowych pojazdów silnikowych) przez co zapotrzebowanie na specjalistów tej dziedziny rośnie.
  • 0

#7 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Bardzo dobra

Napisano 07 grudzień 2012 - 04:31

Hmm, myśle nad studiami pedagogicznymi (czy jak to się nazywa) chciałbym pomagać ludziom ponieważ lubię to robić i chyba to bym chciał robić, z jakich przedmiotów powinienem się najbardziej uczyć żeby mnie tam przyjęli ?
I do jakiej szkoły się dalej idzie ?
  • 0

#8 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Bardzo dobra

Napisano 10 grudzień 2012 - 07:56

Temat do zamknięcia ide na górnictwo :D