Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsze Sposoby Uczenia Się Do Matury

matury najlepsze sposoby uczenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubekgeetez

kubekgeetez

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 05 wrzesień 2008 - 12:41

Witam chciałbym si e dowiedziec jakie sa najlepsze sposoby i metody nauki do matury:D w tym roku pisze i fajnie by było skorzystać z jakiś rad;p dodam że pisze chemie, biologie i fizyke na poziomie rozszerzonym i dlatego zależy mi na efektownej nauce;p pozdro
  • 0

#2 vampiur

vampiur

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Neutralna

Napisano 05 wrzesień 2008 - 01:37

co do chemii/fizyki to pewnie jak z moimi zawodowymi(elektronika) robic duzo zadań takich jak sa spodziewane na maturze. lepszego sposobu na to nie ma. poprzeglądaj jeszcze matury z poprzednich lat;) ty masz mature a ja egazmin na technika + mature;)
  • 0

#3 Rafaloi

Rafaloi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Reputacja: 27
Dobra

Napisano 16 wrzesień 2008 - 08:54

Pociesz się że trzeba 30% i zdajesz :) a potem już nie wiesz co się dzieje
A tak na poważnie trudne przedmioty wziełeś z biologi jest w ku... materiału aj no ale powodzenia :)
  • 0

#4 ppp21

ppp21

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów
Neutralna

Napisano 16 wrzesień 2008 - 10:24

no coz. cale szczescie to ja juz mature mam za soba (rok temu napisalem):P w tym roku delikatnie chce ja poprawic. oto moje rady odnosnie fizyki: zadania i jeszcze raz zadania!!! kup sobie napoczatek jakis dobry i sprawdzony zbior. tylko zadne pazdro. najlepiej jezeli tresci beda podzielone tematycznie i powtarzaj w ten sposob wszystkjie dzialy. uwiń sie z tym do marca. a potem rob same arkusze. uda sie napewno. a co do biologi to metoda podobna. najpierw generalne przypomnienie materialu (czego jest naprawde strasznie duzo- moj qmpel zdawal w tamtym roku i az sie nie spodziewal ze az tyle) a od kwietnia arkusze. i to sprawdzony sposob. co do chemi to mysle ze podobnie jak z fizyka
  • 0

#5 Guest_Kuler_*

Guest_Kuler_*
  • Guests

Napisano 21 wrzesień 2008 - 07:41

Temat podpinam ...
  • 0

#6 Shamirien

Shamirien

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 28 wrzesień 2008 - 10:31

W tej chwili na nowej maturze materiału z biologii nie jest taak dużo. Ja zdawałam starą maturę i coś o tym wiem.
A tak wracajac do Twojego pytania...na tej waszej nowej naturze bardzo istotne są obrazki. Stąd też i moja rada: patrz na jak największą ilość schematów. To czego sie uczysz wchłaniaj ze zrozumieniem a nie na tępo na pamięć. Biologia potrafi być ciekawa. No i jak w ten sposób podejdziesz to podchwytliwe zadania tzw. "na myślenie" Cię nie zaskoczą.
Czytaj różne książki. Treści się powtarzają ale czytając w różnorodny sposób podane informacje zdobędziesz umiejętność fachowego wyrażania się, no i zawsze jest szansa ze w którymś podręczniku coś szerzej przedstawią. A wasza biblioteka na pewno pełna jest wszelakich pomocy. Zawsze jest też internet. Ale tu ostrożnie. Warto być krytycznym co do informacji zaczerpniętych z "podejrzanych" stron.

ppp21 bardzo dobrą radę Ci podał. Ważne jest ciągłe sprawdzanie swojej wiedzy. A wiec testy, test i arkusze.

Pozdrawiam i powodzenia ;)
  • 0

#7 paula696

paula696

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 11 listopad 2008 - 06:38

Witam:) Idealnego sposobu na nauke, przygotowanie do matury nie ma;P Jednym wiedza wchodzi szybciej wiec spojza na kilka wzorow, kilka zadan i to im wystarcza. Inni natomiast musza sleczec nad ksiazkami i ... kuc;x Co do tych 30%. Jezeli ktos liczy abu dostac sie na jakies dobre studia to te 30% jest zdecydowanie.. za malo.! Trzba miec w granicach 60%<. A z tym juz tak wcale latwo nie jest. Ale tak jak juz pisano wyzej.. najlepiej rozwiazywac testy maturalne z poprzednichj lat... i przegaldac vademecum. Tam cala wiedza jest zbilansowana i jasno opisana.
  • 0

#8 Senna Mara

Senna Mara

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 22 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 12 listopad 2008 - 02:55

Ja zdaje z matmy i fizyki rozszerzoną.
Co do fizyki polecam paszport maturzysty - fizyka by Mirosławw Galikowski(wyd eremis) i zadania maturalne z fizyki Wojciecha M. Kwiatka i Wrońskiego(wyd ZamKor)
no i podręczniki ;]
  • 0

#9 Matkocha

Matkocha

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 29 listopad 2008 - 03:24

Ja tez pisalam mature z biologii i chemii. Jesli chodzi o chemie to wylozylam sie przede wszystkim na zadaniach wiec duzo duzo duzo zadan. Jak tu wszyscy pisza testy maturalne z poprzednich lat - zawsze sie dowiesz czego jeszcze nie umiesz. Biologia - tez przede wszystkim testy, najpierw dział po dziale teoria a pozniej rozwiazywać. Nic mi tak z biologii nie pomoglo jak kupa testow i zdalo sie rozszerzenie na 85%;)
Powodzenia!
  • 0

#10 lipiec67

lipiec67

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 03 grudzień 2008 - 09:57

Prawda jest taka, że uczenie się do matury w ostatnim roku nauki i próba ogarnięcia wszystkiego grozi katastrofą. Drodzy maturzysci tylko systematyczność zapewni sukces, oczywiście wiele zależy również od szczęscia. Tak więc życzę wszystkim abiturientom farta.
  • 0

#11 press_kwieciu

press_kwieciu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 03 grudzień 2008 - 10:59

Najlepszym sposobem jest pisanie ściąg, z których i tak się nie skorzysta.
  • 0

#12 twojastaramissaua

twojastaramissaua

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 08 grudzień 2008 - 12:50

częste wypady na piwo i do klubu potańczyć, jakieś dopalacze lub coś wedle uznania
a na maturę się nie uczyć bo to wstyd, zaliczenie jej na poziomie pozwalającym samemu wybierać studia to żadna sztuka
i pamiętaj mniej czytania więcej telewizji
  • 0

#13 Strugi1991

Strugi1991

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
Reputacja: 158
Bardzo dobra

Napisano 08 grudzień 2008 - 10:39

Należy uczyć się systematycznie jak to ktoś wspomniał już wcześniej.
Bo jak sie za nauke weźmiesz pod koniec roku to już po ptokach :)
chociarz nigdy nic nie wiadomo...
  • 0

#14 Senna Mara

Senna Mara

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 22 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 10 grudzień 2008 - 09:23

Heh... ja właśnie cierpie swoje nad fizyką :/ nie mogę jej ogarnąć...
:/
  • 0

#15 Depard

Depard

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2008 - 11:55

najważniejsze jest chyba opanowanie zadań:)

Jeśli chodzi o teorię dobrym elementem przygotowania jest uczenie się etapami. Nie chodzi mi tu o rozkładanie materiału(co notabene również jest ważne) ale o stopniowe przyswajanie wiedzy. Od ogółu do szczegółu

Na początku czytać jak najwięcej tekstów z danego działu, z różnych źródeł, lecz nie ucząc się ich. Po prostu czytać. (Mi osobiście najlepiej leżą artykuły z gazet, książki lub podręczniki są dla mnie trudniej przyswajane) Ponoć najlepiej jest również czytać tuż przed położeniem się spać.

ja także, gdy się nie uczę, a mam chwilę, np. w autobusie, przypominam sobie jakiś dział i staram sobie powtórzyć w głowie jak najwięcej z niego.Z czasem będziesz pamiętał coraz więcej
To tyle jeśli o teorię

Staraj rozwiązywać jak najwięcej zadań, testów, jak nie znasz odpowiedzi, doczytujesz, ale nie kujesz - kucie nic ci nie da, za tydzień, może dwa, zapomnisz.

Praktycznie z każdego przedmiotu są na internecie jakieś arkusze próbne, stare matury i testy do przygotowania, w księgarniach można znaleźć bardzo dużo książek tego typu -- po prostu robić zadania, jak najwięcej

Ważne jest tylko, żeby nie robić zaległości, nie odkładać materiału, bo któregoś dnia może się okazać, że za tydzień matura:)

pozdrawiam
  • 0

#16 mic5hal

mic5hal

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 11 styczeń 2009 - 01:43

albo dobra umiejętność ściągania :D
  • 0

#17 nataliaFmala

nataliaFmala

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 14 styczeń 2009 - 06:03

zgodzę się z przedmówcą ja przygotowuje sie do matury już któryś rok i nie narzekam a wiem ze mogę być spokojna
  • 0

#18 smyku88

smyku88

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2009 - 11:18

co do fizyki to polecam vm operonu i 2 części zadań, chyba wszystkie możliwe zagadnienia dot. fizyki, i z każdego działu wiele zadań wydawnictwo OMEGA, posiadam i mogę sprzedać, miałem zdawać fizę, ale zmieniłem zdanie ;) także nówki nierdzewki nawet. Proszę pisać gdyby co
  • 0

#19 Inubis

Inubis

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 18 styczeń 2009 - 05:55

Ja jedynie mogę życzyć miłej nauki bo nic nie potrafię wymyśleć...
  • 0

#20 dziub3k

dziub3k

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 24 styczeń 2009 - 04:53

Po moim doświadczeniu po nowej maturze to nie trzeba się uczyć :) mi wystarczyło że chodziłem na zajęcia :) dot. matematyki. jedynie do ustnego z polskiego trze bało się przygotować i to tyle z mojej nauki.
I trafiłem na PK kierunek: Fizyka Techniczna , stwierdzam po tym że szkoła średnia do niczego sie nie przydała, sorka przydało się: dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie TYLE!
  • 0