Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsze Sposoby Uczenia Się Do Matury

matury najlepsze sposoby uczenia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#21 ry5i3kszczur

ry5i3kszczur

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 25 styczeń 2009 - 02:32

a ja Wam powiem tak: ogólnie w szkole średniej nie ma sensu się za bardzo uczyć, bo większość przedmiotów się nie przyda na studiach. Owszem, coś tam trzeba wiedzieć, bo to jakoś trochę nie tak, żeby nic nie wiedzieć, ale nie do przesady. Teraz jestem na drugim roku informatyki i większość z tego co kazali mi się uczyć w LO teraz mi się nie przydaje....
Co do samej matury, ja się nie uczyłem, bo wybrałem te przedmioty, z których jestem dobry, czyli informatyka, matematyka i angielski, nie liczę polskiego oczywiście...bo do tego trzeba się przygotować, przynajmniej do ustnego. Ang ustny i pisemny jest tak prosty, że to porażka....z matmy jak ktoś nie uczył się przez trzy lata, to nie opanuje materiału przez miesiąc, o informatyce nie wspomnę, chociaż egzamin z inf woła o pomstę....zero informatyki w tym egzaminie...no, może trochę...
Matura to nic strasznego, ale nie można odpuszczać sobie ważnych przedmiotów przez te 3 lata, bo potem ciężko, a resztę można sobie podarować :P
  • 0

#22 morthond

morthond

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 01 luty 2009 - 08:35

a ja Wam powiem tak: ogólnie w szkole średniej nie ma sensu się za bardzo uczyć, bo większość przedmiotów się nie przyda na studiach. Owszem, coś tam trzeba wiedzieć, bo to jakoś trochę nie tak, żeby nic nie wiedzieć, ale nie do przesady.

Moim zdaniem, warto umieć matematykę, jeśli później będzie się z nią miało do czynienia w wydaniu akademickim.Niby na uczelni wyjaśniają wszystko od podstaw, ale w tempie dla niektórych zbyt dużym;)

Podobnie jest z chemią, choć ja np. wałkowałem przez całą 3 klasę syntezy organiczne i później nie korzystałem z tego, a z tą dziedziną nauki mam sporo wspólnego. No i jeszcze kwestia tego typu, że gdy się czegoś nie powtarza to łatwo zapomnieć.
  • 0

#23 nelson261

nelson261

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 13 luty 2009 - 06:33

O kurcze ty fizyka biola itd?to bierz sie w garsc i zacznij juz sie uczyc ;) bo te przedmioty sa troszke wymagajace na maturze..wos jest malo wymagajacy i ten i ten wystarczy wiedziec o swiecie o co chodzi ;) i z gegry mapke polski czy tam mape swiata znac ;) gdzie jaki kraj przy czym graniczy ;) np a biologie kolega mial to trzeba ksiazki dobrze poczytac sobie :)
  • 0

#24 nelson261

nelson261

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 13 luty 2009 - 06:36

rykszczur co ty pindolisz jak nie przydadza sie na studiach co?no fakt nie ma w szkole psychologii pedagogiki ale np jak ktos idzie na lekarza to przydadza mu sie na medycynie biologia..na sportowa szkole studja sportowe wf sie przyda na ksiedza religia w malym stopniu a na jezyki niemiecki angielski i inne mi naprzyklad sie przydal niemiecki ze mialem 6 na koniec liceum i matura dobrze zdana ale i tak 30%przyjmowali chyba kto zdal jezyk u nas na wiosce pod poznaniem nauczycielskie kolegium jezykow obcych...
  • 0

#25 nelson261

nelson261

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 13 luty 2009 - 06:38

Czyli jak tam przyjmuja na pierwszy rok takich pustych troche to i tak prawie kazdy sie dostanie na studia ale nie kazdy je ukonczy u nas na drugim roku juz troszke rzeż byla bo nagle poprawki sie pisze ;) ja z dwoch przedmiotow mam bo sie nie nauczylem dokladnie jak baba chciala prosto ksiazke wyryta na sprawdzian albo dobrze sciagac ja sciagalem byle by bylo to co w zeszycie i patrze myslalem ze zaliczylem a tu bania!Popatrz jakie to dziwne?a kolezanka przepisala dokladnie slowo w slowo i miala 5?
  • 0

#26 A777

A777

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 15 luty 2009 - 01:56

Kup sobie wydawnictwa przygotowawcze , są dostępne w większości księgarni.
Zapuść muzykę klasyczną i 1g dziennie wystarczy.
Mature jest trudniej oblać i zdać więc się nie stresuj.
  • 0

#27 fihex80

fihex80

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 15 luty 2009 - 07:13

Jeżeli masz czas i jesteś wytrwałą osobą to powtarzaj wszystko od początku z książek(tak jest najlepiej), gdy masz mało samodyscypliny i brak Ci czasu to rób testy maturalne ile się da.

Biologia - trzeba wrypać na pamięć tutaj mogą zapytać o jakiś szczegół, roślinki zostaw sobie na koniec jak będzie czas bo z tego mało pytań dają

Chemia - najpierw teoria potem zadania ze wskazaniem na teorię

Fizyka - ja robiłem dużo zadań teorię tylko z grubsza ale tez trzeba trochę poczytać

Na koniec przejrzyj wszysto ogólnie nie zagłębiając sie w to za bardzo i rozwiąż kilka przykładowych matur zobacz ile zajmie to czasu żeby opracuj sobie własny system rozwiązywania matury.

Niektóre pytania są wręcz debilne nie ma się tam czego doszukiwać poprostu udziel równie debilnej odpowiedzi.

POWODZENIA
  • 0

#28 orzeszek29

orzeszek29

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów
Neutralna

Napisano 16 luty 2009 - 01:43

Mam taki problem że zdaje maturę z informatyki i egzamin zawodowy na Technika informatyki. Z matury lajcik bo tylko zazwyczaj jest sortowanie dany w czym się żywcem da ale z egzaminem gorzej. Na egzaminie jest dużo czystej teorii a jak wiadomo informatyka to dziedzina wiedzy która nieubłaganie biegnie cały czas do przodu i piekielnie się rozwija(nie żebym miał coś przeciwko). Dużo patrze po różnorodnych treściach pisanych po książkach internecie i czasami jest po między nimi duża rozbieżność. Tutaj mam proźbe czy nie posiada ktoś fachowej i sprawdzonej, a co najmniej pokrywająca się z prawdą i aktualną literature jeśli tak błagam o polecenie jej bo będzie kiszka w czerwcu.......
  • 0

#29 yzy

yzy

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 31
Dobra

Napisano 17 luty 2009 - 02:11

Dobre rady dla jak się efektywnie uczyć - nie tylko dla maturzystów POMOC w NAUCE-sprawdzone rady jak się efektywnie uczyć|dla uczniów|maturzystów|studentów...
  • -1

#30 -havok

-havok

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 21 marzec 2009 - 03:44

Najlepszy sposób żeby zdać to nie uczyć się bo się człowiekowi robi woda zamiast mózgu;D pełny relaks matura to tylko formalność a wykształcenie nie piwo nie musi być pełne
  • 0

#31 ada000

ada000

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 04 wrzesień 2009 - 11:22

pomińmy uczenie się...
dla mnie największą sztuką jest wybór tematu prezentacji maturalnej...
  • 0

#32 kalafior11

kalafior11

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 05 wrzesień 2009 - 06:16

Nowa matura jest zalosna. Wystarczy byc sprytnym, zeby ja dobrze zdac.
  • 0

#33 mysska18

mysska18

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 05 wrzesień 2009 - 07:02

Masz rację trochę sprytu i już masz maturę. Gdy jest się dobrym z polskiego i czyta się lektury nie trzeba nawet pisać pracy maturalnej. Ja nie pisałam tylko poszłam na żywioł, wystarczy znać treść naszych lektur i książek, które się wybrało, życiorysy autorów i ustny polski zdany jest na 95%.
  • 0

#34 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Reputacja: 587
Bardzo dobra

Napisano 03 październik 2009 - 06:32

Z polskiego nie ma co się uczyć, wystarczą lektury i od czasu do czasu przećwiczyć czytanie ze zrozumieniem i to wszystko.. co do reszty, to już zależy od przedmiotu.

Współczuję tegorocznym maturzystom :P
  • 0

#35 Alison90

Alison90

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 13 październik 2009 - 06:25

Tez pisałam biologie, załuje ze na chemie nie zdecydowałam się od razu, teraz musze dopisywać. Uczyłam się tydzień przed matura ;p
Systematycznym trzeba byc, jasne, ale rok to naprawde dużo. Moja klasa praktycznie przez dwa lata nie uczyła się ang. (nauczycielka cały czas na zwolnieniu!) i dopiero w trzecie nam dali nową...ostra kosa, ale przez rok nadrobiła zaległości i wszyscy zdali:)
  • 0

#36 -=Kamix=-

-=Kamix=-

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 388 postów
Reputacja: 72
Dobra

Napisano 13 październik 2009 - 06:37

Ucząc się słuchać muzyki, mi to bardzo pomagało i zdałem:D
  • 0

#37 janina11

janina11

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 13 październik 2009 - 10:55

Heej, ja zdawalam mature 3 lata temu z geografi, polskiego i niemieckiego. Co do geografii to nie jest takjie proste jak sie wydaje zadania, mapy, regułki, obliczanie wysokosci, itd, itp. Polski obleci dla mnie byl przyjemny, a jezyk obcy tez nie byl zly ale slucha trzeba miec sprawny mysle ze tu wystarczy pouczyc sie troche podstawowej gramatyki, i bardzo bardzo duzo slownictwa. Pozdrawiam i powodzenia
  • 0

#38 gryfus

gryfus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 55 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 13 październik 2009 - 11:02

chcialbym wrocic do tematu poruszonego przez autora... nie przez zgraje tych dziwnych ludzi przedema. Sukcesem do zdania jest.. usiasc do matury i sie uczyc. Nic wiecej nic mniej. Matura to najprostszy egzamnik, ktory was, maturzystow czeka.. wiec spokojnie i bez nerowow. Pamietac nalezy tylko ze trzeba usias na tym tylku i uczyc sie.. nie pic, nie palic, nie cpac.. poprostu wlozyc czas i sie uczyc. To jest klucz, to jest metoda. ;)
  • 0

#39 ifar

ifar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 14 październik 2009 - 11:37

Mój przedmówca ma całkowitą rację. Do matury trzeba się pouczyć.

Osobiście zabrałem się za naukę rozszerzonej biologii i chemii 2 tyg przed egzaminem, dlatego nie dostałem się na medycynę, ale za to jestem na PG na inżynierii biomedycznej. Tak czy siak podoba mi się ten wybór.

Co do nauki, to ta na maturkę jest dziecinnie prosta. Samo nadrabianie matmy na studiach jest dla mnie już trudniejsze niż chemia z liceum.

Do wszystkiego trzeba jednak dojrzeć :)

A matura z polaka jest wielkim niewypałem. Sam miałem 85%, ale nie czytałem w ogóle lektur. Koleżanka, która czytała wszystkie i miała jedyna z klasy 5-tkę na koniec, zarobiła 38% :) Wystarczy tylko i wyłącznie wybrać sobie odpowiedni temat i wykłuć sobie informacje z tych lektur, bo pytania od nauczycieli mogą naprawdę być kosmiczne :)
  • 0

#40 gorzkiblotnica

gorzkiblotnica

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 13 listopad 2009 - 09:09

No cóż trzeba się zastanowić jaki rodzaj percepcji twój umysł preferuje. Jeśli jesteś wzrokowcem, wystarczy po prostu czytać. Jeśli jesteś słuchowcem no to masz gorzej bo taki typ percepcji najlepiej uczy się na wykładach słuchając. Trzeci typ czyli kinestatyk uczy się przez doświadczenie czyli rozwiązując zadania i pisząc opracowania. Jako że w większości jesteśmy z percepcją gdzieś pomiędzy, to moim skromnym zdaniem ostatnia metoda przynosi najlepsze skutki. Zadania i zagadnienia do opracowania można znaleźć w większości dobrych podręczników i zbiorów zadań (te ostatnie mają tą zaletę że można w nich zwykle znaleźć rozwiązania zadań co ułatwia kontrolę). Przydatne są też arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat bo pozwalają się zorientować ja stawiane są tam pytania i zagadnienia.
Jeśli wolno mi w tym miejscu jak człowiekowi któremu udało się dotąd zrobić dwa kierunki studiów technicznych wspomnieć nieco o higienie uczenia się. Po pierwsze nie za dużo na raz, a spokojnie po trochu i systematycznie. Najlepiej zrobić sobie jakiś konsekwentny grafik i się go trzymać. Po drugie sen i regularne przewietrzanie umysłu (choćby kawałek spaceru). Po trzecie alkohol jest realnym wrogiem pamięci. Po alkoholowym resecie mózg wraca do normy nawet ponad tydzień. O innych świństwach nie piszę. ale z całą pewnością mogę Ci powiedzieć że żadne chemiczne "dopalacze" pamięci tak naprawdę nie działają.
  • 0