Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego młodzież nie lubi informatyki?

informatyki lubi młodzież

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#21 Ussama_Al_shiten

Ussama_Al_shiten

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Reputacja: 110
Dobra

Napisano 03 marzec 2009 - 10:19

Kto lubi to sie interesuje :)
w domu mozna duzo nadrobić^^ :D
  • 0

#22 herramado

herramado

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
Reputacja: 122
Dobra

Napisano 04 marzec 2009 - 07:06

Najważniejsza z przyczyn jest prosta: Nie ma dobrych nauczycieli informatyki, bo jak ktoś jest z niej dobry, to nie pracuje w szkole tylko w firmie.

Jasne, że tak!!!
  • 0

#23 Dzienio

Dzienio

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 05 marzec 2009 - 01:18

zdecydowanie informatyka jest ciekawym przedmiotem i jest jak najbardziej za informatyka
  • 0

#24 roberto610

roberto610

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 05 marzec 2009 - 02:35

Informatyka nie jest związana z matmą :P (chyba że chodzi o program coś jak kalkultor to trzeba znać wzory xD)

Polibuda daje duzo matmy żeby odstraszyć szybko zniechęcających sie uczniów .

Informatyka to coś jak język niemiecki połączony z logiką. Musisz zapisac program za pośrednictwem "języka" a sposób wymyśleć za pomoca "logiki". Nie ma żadnych wzorów niczego.

Dlatego jest podobny do niemca bo też ma swoje zasady -jak w niemieckim stosowanie czasu przeszłego
w informatyce to jest zastosowanie odpowiedniej pętli.

Uczniowie się zniechęcają bo to nudne xD ale efekty sa piękne xD malowanie też jest nudne xD

I fakt szkoły nei umieją nnauczyć i malo jest DOBRYCH książek uczących informatyki.

(zabieram głos bo sam chodzę na ftims w lodzi xD)
  • 0

#25 Keryy

Keryy

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
Reputacja: 1139
Świetna

Napisano 05 marzec 2009 - 07:13

"Walnij się w łeb", kto w XXI w. nie lubi informatyki?
  • 0

#26 Cyr4x

Cyr4x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Reputacja: 159
Bardzo dobra

Napisano 06 marzec 2009 - 06:11

Tą maturę można nazwać "informatematyka". Słyszałem jakie tam są zadania i dużo jest zakrawających o matematykę, a czysto informatycznych problemów jest mniej. Tam nie ma pytań z obsługi windowsa, czy administracji linuksem. Od biedy tam w Pascalu, czy C można napisać. Tam są właśnie macierze, sracierze i jakieś skomplikowane obliczenia w excelu. Co do grafiki - owszem, tak to wygląda. Na studiach informatycznych grafika to nie mazianie Photoshopem, tylko pisanie Photoshopa. I tak właśnie tworzy się filtry graficzne, czysta matematyka.
  • 0

#27 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 postów
Reputacja: 656
Bardzo dobra

Napisano 07 marzec 2009 - 03:46

Na studiach informatycznych grafika to nie mazianie Photoshopem, tylko pisanie Photoshopa.[/QUOTE]

Normalnie niekoniecznie mam grafike, ale to akurat tworzenie postaci jest... Przynajmniej chwilowo i nic nie wskazuje na to, żebyśmy na grafice pisali photoszopa tak gwoli ścisłości. Co nie oznacza że na innych przedmiotach tego nie robimy:) Nie sądze zeby w innych politechnikach było inaczej;D natomiast jak wyglada grafika na prywatnych uczelniach jak jest nie wiem, bo nie uczęszczałam. Informatyka jest dla ludzi, ale dla ludzi logicznie myślących, jeśli chodzi o luźne skojarzenia to raczej lepiej ich nie próbować w programowaniu. A pozatym macierze nie sa straszne, jeśli chodzi o stopień trudności tro akurat są najłatwiejsze na takich studiach. Pozatym matematyka wcale nie jest trudna najcześciej rozwiązywanie zadań to proces powtarzających się czynności, tylko trzeba mieć odpowiednią wiedzę do tego. No i jeśli dla kogos matma jest trudna to zapraszam na elektryczny na obwody elektryczne, niby podstawowa matematyka, ale jakoś do mnie nie przemawia, osobiście uwazam że jst trudniejsza od całek i granic razem wziętych:)
Pozdro
  • 0

#28 nasa

nasa

mistrz na emeryturze

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 196 postów
Reputacja: 538
Bardzo dobra

Napisano 07 marzec 2009 - 04:44

1. bo standardy nauczania informatyki są wręcz śmieszne
2. bo większośc nauczycielek informatyki odklepuje regułki albo wogóle nic nie robi (kobieta informatyk to ani kobieta, ani informatyk)
3. informatyka w szkołach jest zacofana, uczy się młodzież rzeczy, które zupełnie im się nie przydadzą
  • 0

#29 krzysztofkhn

krzysztofkhn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów
Reputacja: 41
Dobra

Napisano 07 marzec 2009 - 09:58

Właśnie to jest powód !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1. bo standardy nauczania informatyki są wręcz śmieszne
2. bo większośc nauczycielek informatyki odklepuje regułki albo wogóle nic nie robi (kobieta informatyk to ani kobieta, ani informatyk)
3. informatyka w szkołach jest zacofana, uczy się młodzież rzeczy, które zupełnie im się nie przydadzą

Nic dodać nic ująć .

K.
  • 0

#30 mateo1214

mateo1214

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
Reputacja: 907
Bardzo dobra

Napisano 07 marzec 2009 - 10:56

informy nawet bna studiach uczą przypadki
  • 0

#31 Cyr4x

Cyr4x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Reputacja: 159
Bardzo dobra

Napisano 09 marzec 2009 - 07:42

Ooo i tu się nie zgodzę. Miałem na swojej drodze co najmniej kilku wykładowców, którzy w swojej dziedzinie są mastahami.
  • 0

#32 danioleks

danioleks

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
Reputacja: 289
Bardzo dobra

Napisano 09 marzec 2009 - 08:05

lubią wtedy, gdy mogą coś zrobić (zhakować kolegi kompa, zrobić czity do cs-a, itd...) a żeby się jej uczyć to jest tylko dla VIP bo wcale taka łatwa nie jest...:D
  • 0

#33 DziewczynaSzamana

DziewczynaSzamana

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 146 postów
Reputacja: 410
Bardzo dobra

Napisano 09 marzec 2009 - 08:19

Bo zajmowanie się Exelem przez pół roku zajebiście zniechęca do dalszej edukacji w tej dziedzinie.
  • 0

#34 nasa

nasa

mistrz na emeryturze

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 196 postów
Reputacja: 538
Bardzo dobra

Napisano 09 marzec 2009 - 09:02

z tym exelem też się zgodze
  • 0

#35 Wall-E2701

Wall-E2701

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 236 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 09 marzec 2009 - 09:18

Albo Wordem :/ a nawet Paintem :((
  • 0

#36 Badziewiak

Badziewiak

Użytkownik

• StopSpam
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 25 marzec 2009 - 09:03

Młodzież niestety nie lub informatyki, zastanawiam się dlaczego tak mało maturzystów zdaje maturę z informatyki. Przecież informatyka jest ciekawa.

kompletnie nie wiem po co zdawać maturę z informatyki... przecież wszędzie na uczelniach przy rekrutacji liczy się matematyka, poza tym infa na maturze jest taka trudna, że szok i w ogóle do niej nie przygotują w liceum...
  • 0

#37 noizes

noizes

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 26 marzec 2009 - 11:51

"Matematyka jest uniwersalna-nie ma rzeczy, która byłaby jej obca"

filozofia ;) bo jest jeszcze bardziej uniwersalna.
  • 0

#38 gruuchaa

gruuchaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 27 marzec 2009 - 03:21

co do tematu to się zgadzam może informatyka jest ciekawa ale w dzisiejszych czasach kompletnie nie opłacalna... informatyków jest tylu że hohoho... jak ktoś potrzebuje jeden telefon i ma tak wiec ciężko porządną prace w zawodzie znaleźć! Młodzież myśli przyszłościowo i szuka zawodu który się opłaci a nie jest "fajny"...

matury nikt nie chce zdawać może z braku wiedzy? Wiem co dzieje się w niejednej uczelni i wiem co potrafi większość studentów.... Wg mnie jest to kompletne zero! Przykładowo w średniej szkole uczył mnie informatyki koleś który nie potrafił sformatować i postawić systemu - paranoja nie? ( a jedyne czego nas chciał nauczyć to rysowania w paincie czy pisania w wordzie, gdzie wszyscy to umieli lepiej od niego;/)
  • 0

#39 czokoziom123

czokoziom123

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
Neutralna

Napisano 03 kwiecień 2009 - 09:29

Bo to jest strasznie nudny przedmiot.
  • 0

#40 Focus25

Focus25

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Neutralna

Napisano 03 kwiecień 2009 - 11:33

Poziom wiedzy przekazywanej w liceum jest tragiczny, nie tylko z informatyki. 85% nauczycieli albo nie ma wiedzy albo nie umię jej przekazać.:(
  • 0