Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego młodzież nie lubi informatyki?

informatyki lubi młodzież

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#41 gruuchaa

gruuchaa

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 07 kwiecień 2009 - 08:26

u mnie w szkole połowa nauczycieli od przedmiotów zawodowych to emeryci dorabiający w szkole... Wielu rozumiem i moim zdaniem porządnie wykładają wiedzę, ale jest kilku co kompletnie zero umiejętności przekazania informacji. Z informatyką jest podobnie, tyle że nie emeryci a młodzi, którzy nie mają doświadczenia albo inni nauczyciele co nie potrafią niczego nauczyć...
  • 0

#42 M_L

M_L

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów
Reputacja: 21
Dobra

Napisano 09 kwiecień 2009 - 12:43

A ja jeszcze wrócę do tego nieszczęsnego Excela. Otóż umiejętność obsługi tego programu, to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy na świecie. Przeciętny człowiek nie zdaje sobie sprawy z potęgi Excela, a to jeden z najlepszych i najbardziej użytecznych programów jakie kiedykolwiek powstały. Excel ma gigantyczne możliwości, ale mało kto potrafi je wykorzystać. Tyle, że sam wspominam lekcje informatyki i jedyne co się na nich nauczyłem, to że dolar oznacza stały adres komórki. :P Wszystkiego musiałem się sam uczyć.
Podobnie jest z obsługą wielu innych programów. W klasach informatycznych powinni uczyć programowania, czy co tam informatycy robią, we wszystkich innych obsługi przydatnych programów. Dlaczego na przykład nikt nie próbuje przybliżyć w klasach matematycznych działania Matcada? Toż to jest program-cudo ale dość specyficzny w obsłudze. Albo kurcze chociażby takiego darmowego Gimpa pokazać od kuchni. Niestety zastosowania graficzne komputerów kończą się na słynnym Paincie...
  • 0

#43 erystr

erystr

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 09 kwiecień 2009 - 05:58

młodzież nie lubi informatyki ponieważ material szkolny jest po prostu NUDNY ! prezykłady ? gimnazjum - edytowanie i tworzenie rysunkow w gimpie - masakra.... większość uproszczonych funkcji ma nawet stareńki Corel 9... ale oczywście Gimp jest opensource'owy i za darmo.... tylko po co się męczyć ?
inny przykład - Excel - przez całe półrocze robiliśmy mase rzeczy w Excelu, a teraz g***o z tego pamiętam....
teraz w Liceum robimy C++, ale choć jest trudny w opanowaniu to calkiem ciekawy w porównaniu do tego co przedtem robiliśmy...
a ta matematyka na studiach informatycznych to masakra, bo owszem, jest ona potrzebna gdy ktoś zajmuje się programowaniem itp. , ale po co ona gdy studiuje się grafikę komputerową ???? własnie z tego powodu mój kuzyn ktory jest calkem uzdolnionym grafikiem i robi rożne rzeczy za niezłą kasę to zrezygnował ze studiów właśnie z powodu matematyki....(dla ciekawskich - jego nick to Sarigalae (profil na DeviantArt)).
  • 0

#44 Goosy

Goosy

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 57 postów
Reputacja: 20
Dobra

Napisano 09 kwiecień 2009 - 08:31

ja tam lubie informatyke :)
  • 0

#45 Andarta

Andarta

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 110
Dobra

Napisano 29 czerwiec 2009 - 09:38

U nas w klasie nikt nie lubi infy z prostego powodu, którym jest nuda. Pani na każdym kroku mówi "Nie włączaj komputera bo się pomylisz", "Dzieci, którym paluszkiem naciskamy lewy guziczek myszki?", "Zawołajcie pana z historii by pokazał jak się odejmuje w Excelu" itp. Odpowiedź: nie uczący nauczyciel.
  • 1

#46 loloska

loloska

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 90 postów
Reputacja: 138
Dobra

Napisano 29 czerwiec 2009 - 10:02

Ja tam lubiłam informatykę, mogliśmy sobie poziewać i spokojnie pogadać. Pod koniec półrocza byliśmy wzywani do biurka groźnego nauczyciela, i po pytaniu: co chcesz mieć na koniec? odchodziliśmy uspokojeni co do naszego informatycznego losu na następne pół roku.
Jeżeli byliśmy zbyt głośno, nasz groźny nauczyciel zadawał retoryczne pytanie: czy dziecko jest normalne?:D
  • 0

#47 Guest_Karola1803_*

Guest_Karola1803_*
  • Guests

Napisano 30 czerwiec 2009 - 08:29

Ja tam tez lubilam informatyke i zostalo mi do dzis mielismy wolna reka gdyz klasa byla podzielona na ludzi z kompem i bez, Ci bez uczyli sie od podstaw wszystkiego, a resztta w tym ja mieli tylko spr pod koniec roku, a tak to czat:)
  • 0

#48 TRACZ

TRACZ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
Reputacja: 1536
Świetna

Napisano 30 czerwiec 2009 - 08:56

w mojej szkole nikt nie lubi informatyki gdyż nauczycielka nie dawała żyć i to był główny powód
wielu chodziło tylko by zaliczyć 50% obecności
  • 0

#49 Andarta

Andarta

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Dobra

Napisano 30 czerwiec 2009 - 10:56

Czytając odpowiedzi dochodzę do wniosku NUDNE LEKCJE i KIEPSCY NAUCZYCIELE, potem nikt nie chce pisać matur z infy, bo lekcje się im źle kojarzą.
  • 0

#50 savaci

savaci

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 97 postów
Neutralna

Napisano 30 czerwiec 2009 - 12:49

Na informatyce same nudy. Tylko uczą rysować na paincie i pisac w wordzie. Już wole informatyke w domu xD ;)
  • 0

#51 savaci

savaci

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 97 postów
Neutralna

Napisano 30 czerwiec 2009 - 12:50

Na informatyce same nudy. Tylko uczą rysować na paincie i pisac w wordzie. Już wole informatyke w domu xD ;)
  • 0

#52 CrowZero

CrowZero

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 30 czerwiec 2009 - 01:58

młodzież nie lubi informatyki ponieważ material szkolny jest po prostu NUDNY ! prezykłady ? gimnazjum - edytowanie i tworzenie rysunkow w gimpie - masakra.... większość uproszczonych funkcji ma nawet stareńki Corel 9... ale oczywście Gimp jest opensource'owy i za darmo.... tylko po co się męczyć ?
inny przykład - Excel - przez całe półrocze robiliśmy mase rzeczy w Excelu, a teraz g***o z tego pamiętam....
teraz w Liceum robimy C++, ale choć jest trudny w opanowaniu to calkiem ciekawy w porównaniu do tego co przedtem robiliśmy...
a ta matematyka na studiach informatycznych to masakra, bo owszem, jest ona potrzebna gdy ktoś zajmuje się programowaniem itp. , ale po co ona gdy studiuje się grafikę komputerową ???? własnie z tego powodu mój kuzyn ktory jest calkem uzdolnionym grafikiem i robi rożne rzeczy za niezłą kasę to zrezygnował ze studiów właśnie z powodu matematyki....(dla ciekawskich - jego nick to Sarigalae (profil na DeviantArt)).

Też studiuję grafikę komputerową (to w końcu dział informatyki) i stwierdzam, że matma naprawdę się przydaje. W grafice 3D przydaje się wiele elementów matematyki i fizyki np. wektory, całki, krzywe. Kuzynowi polecam tradycyjną grafikę, na której coraz częściej (czy to na publicznych, czy prywatnych studiach) uczniów przygotowuje się w zakresie bazowych programów do obróbki 2D. Czasami zdarzy się jakaś aplikacja do obróbki 3D w programie studiów, ale to naprawdę rzadkość. Niestety graficy na ASP itd. dalej męczą się przy sztalugach, więc kuzyn musiałby podciągnąć się w robocie papierkowej...
  • 0

#53 yonash7

yonash7

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 09 lipiec 2009 - 01:35

Bo prawdziwa informatyka opiera się na matematyce i to jest coś zupełnie innego niż granie. Prawdziwa informatyka to siostra matematyki, może bardziej niż fizyka.
Prawda jest też taka, że informatyki w szkołach uczy bardzo często "byle kto". "Byle kto" w sensie np. historyk, polonista czy nauczyciel w-f, który gdyby nie brak godzin do pensum, nigdy w życiu nie dotknąłby komputera. Pół biedy gdy to jest chemik, fizyk czy matematyk, czyli umysł ścisły, bo ten może jeszcze wdrożyć się w temat.
  • 0

#54 jajCCCarz

jajCCCarz

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
Reputacja: 152
Bardzo dobra

Napisano 09 lipiec 2009 - 02:50

Często nawet jak już masz dobrego nauczyciela informatyki, to najzwyczajniej w świecie zlewa zagadnienia. Widzi, że większość klasy albo czeka aż ktoś im zrobi pracę, albo szperają na portalach z grami on-line, to jemu/jej tez się lekcji nie chce prowadzić tak, aby zaciekawiła i nauczyła czegoś nowego. Lecą uproszczonymi schematami, zamiast sami opracować jakiś ciekawy sposób przedstawienia danego zagadnienia.W informatyce można dać tyle swojej wyobraźni, ile swojej pracy. W szkołach na lekcjach to pierwsze jest, a drugiego niestety brakuje...często nie z winy uczniów.
  • 0

#55 AB47

AB47

Naprawa elektroniki (tel)

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Reputacja: 1715
Świetna

Napisano 09 lipiec 2009 - 07:00

ludzie nie lubią informatyki bo program nauczania skutecznie do niej zniechęca
pierwsze 9 lat informatyki (podstawówka + gimnazjum) nie uczy niczego poza obsługa Worda Exela i PowerPointa ambitniejsi nauczyciele robią coś więcej ale niestety mało takich :(
  • 0

#56 Arkus

Arkus

S.Uploader & T.Uplinker

• Precylek
  • PipPipPip
  • 774 postów
Reputacja: 1164
Świetna

Napisano 10 lipiec 2009 - 08:51

ludzie nie lubią informatyki bo program nauczania skutecznie do niej zniechęca
pierwsze 9 lat informatyki (podstawówka + gimnazjum) nie uczy niczego poza obsługa Worda Exela i PowerPointa ambitniejsi nauczyciele robią coś więcej ale niestety mało takich :(

dokładnie...

Sam interesuje się trochę informatyką i w podstawówce wiedziałem więcej od mojej nauczycielki ^^

A matma wcale nie jest taka trudna... ;D
  • 0

#57 MichalCn

MichalCn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 187 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 10 lipiec 2009 - 09:25

Ja tam lubię informatyke, nie ukrywam że w poprzednich szkołach uczyliśmy się robienia czegoś w paincie, wordzie i w exelu oraz podstawy HTML'a ale w nowym gimnazjum już dużo więcej się nauczyłem niż przedtem , fakt faktem interesuję się informatyką i może to mój nauczyciel z informatyki zauważył i dlatego uczy mnie czegoś co mnie ciekawi. Jeśli chodzi o matematyke i fizyke oraz angielski to no cóż trzeba te trzy przedmioty umieć przynajmniej na średnim poziomie , ale one znowu nie są takie trudne jak to się wydaje jeśli się trafi na dobrych nauczycieli którzy będą chcieli czegoś nauczyć to naprawde dacie sobie rade . Gorzej jeśli natrafimy na nauczycieli którzy lekcje robią bo muszą i to jeszcze tak na pół gwizdka.
  • 0

#58 ocet8

ocet8

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 10 lipiec 2009 - 09:27

ja lubie informatyke :D
a poza tym

dokładnie...

Sam interesuje się trochę informatyką i w podstawówce wiedziałem więcej od mojej nauczycielki ^^

A matma wcale nie jest taka trudna... ;D

jak bys wiedzial wiecej od nauczycieli to ty bys nauczal a tak nie jest (nie bylo)
sam sie o tym przekonalem nauczycielka informatyki uczyla bajerow w wordzie i moj kolega wpadl na pomysl zeby jej powiedziec ze ona nic nie wie zadala mu 3 pytania:
1jak zrobic jakis tam skrypt w javie (chyba zeby przegladarka sie trzesla) nie odpowiedzial,
2jak zmienic haslo (w mac-u) zeby dalo sie lognac (bez logowania) tez nie
3 nie pamietam .>
sadze ze ty tez tego nie wiesz Żmudek
  • 0

#59 Arisei

Arisei

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • Pip
  • 9 postów
Dobra

Napisano 11 lipiec 2009 - 11:01

A ja myślę, że to zależy od nauczyciela. Np. ja w podstawówce informatyki nienawidziłam (mieliśmy tylko w czwartej i piątej klasie obowiązkowe zajęcia, a w piątej były nieobowiązkowe, ale mocno zalecane, czyli jakbym sobie wyszła bym miała ucieczkę z lekcji) rysowaliśmy kotka, kartkę z pozdrowieniami, kartkę walentynkową i plan domu na ocenę ;/ No i oczywiście nie mogę zapomnieć o przepisywaniu całego rozdziału z książki do worda.
A w gimnazjum powiedział nam nauczyciel, że jesteśmy za starszy na bazgranie w paintcie i kazał nam zaprojektować reklamę np. proszku do prania. Cały rok przerabialiśmy budowę drukarki etc. (czyli pisaliśmy temat i krótką notatkę, a potem robiliśmy co chcieliśmy). I lubię informatykę.
  • 0

#60 Dj.Archimedius

Dj.Archimedius

Legenda Precyla

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2816 postów
Reputacja: 1097
Świetna

Napisano 11 lipiec 2009 - 02:29

ja w liceum spytałem gościa z informatyki czy pisze jakieś programy albo robi stronki to odparł: niestety nie potrafię takich trudnych rzeczy robić więc odpowiedź nasuwa się sama :)
  • 0