Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wpadka i co dalej?

dalej wpadka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Reputacja: 168
Bardzo dobra

Napisano 06 listopad 2012 - 03:51

Panowie:)
co byście zrobili gdyby okazało się że wasza kobieta - partnerka nagle zaszła w ciąże a znacie sie dość krótko bądz jesteście jeszcze młodzi, uczycie się?
A może ktoś z Was był juz w takiej sytuacji?

Osobiście byłam w takiej sytuacji i mam złe doświadczenia własnie ze strony drugiej połówki.

Zapraszam do dyskusji
  • 0

#2 Ellander

Ellander

Trial Moderator

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Reputacja: 115
Dobra

Napisano 06 listopad 2012 - 04:45

To zależy od sytuacji, w wieku 16-18 na pewno jest ciężko wychowywać dziecko, bo jest szkoła, obowiązki i wszystko inne, a dziecko = koszty i wydatki. Ja jeżeli został bym w chwili obecnej ojcem troszkę bym się na początku pewnie podłamał. Mam 20 lat i jak dla mnie jest za wcześnie jeszcze, ale mimo to jak by się tak stało na pewno wiedziałbym jak się zachować i nie zostawiłbym kobiety samej w ciąży.
  • 0

#3 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Reputacja: 682
Bardzo dobra

Napisano 06 listopad 2012 - 05:44

Szkoła nie szkoła. Ciężko nie ciężko. Ale w takiej sytuacji nie można zostawić dziewczyny samej. W polsce wg mnie panuje złe pojęcie, to że dziewczyna zaszła w cięże to wina obojga w takim samym stopniu i każdy kontakt się musi wiązać z taką wizją. A dziewczyna przecież nie jest więcej winna niż chłopak. Więc jedynie pomóc na ile można no i na pewno przyznać się rodzicom jak to wiek szkolny to muszą zrozumieć jakoś i miło by było jakby pomogli też bo na pewno sami też w wieku szkolnym chcieliby takiego wsparcia.
  • 0

#4 xslim94x

xslim94x

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 216 postów
Reputacja: 112
Dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 08:47

Skoro już wpadłem to teraz muszę myśleć przyszłościowo, wtedy całe życie radykalnie się zmienia. Dochodzi stres, jak to rodzicom powiedzieć, no niby pełnoletni jestem ale to nic nie znaczy bo nie pracuje nie mam własnego domu itp. Jeśli znam się z partnerką krótko to jeszcze gorzej bo zapewne nie poznałem jej na tyle wystarczająco, żeby planować wspólne życie.Według mnie facet wtedy musi się stać odpowiedzialny, i zrobić wszystko żeby doprowadzić do ładu i radzić się rodziców, bo przecież u nich jeszcze na garnuszku jest ;)
  • 0

#5 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Reputacja: 705
Bardzo dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 01:47

Trudno mi odpowiedzieć bo dla mnie to niemożliwe.
Nie sypiam z przypadkowymi osobami i tyle.

Z punktu widzenia psychologii to bardzo ciekawa rzecz, gwarantuje drogie panie że w tej sytuacji poznacie prawdziwą twarz swojego faceta.
A że większość z nich umywa ręce?
Cóż, to był wasz wybór żeby oddać się komuś kogo nie znacie.
Nie bronię takich facetów ale z drugiej strony nierzadko lepiej wychować dziecko samemu niż z byle kim.
  • 0

#6 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Bardzo dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 02:33

Trudno mi odpowiedzieć bo dla mnie to niemożliwe.
Nie sypiam z przypadkowymi osobami i tyle.

Z punktu widzenia psychologii to bardzo ciekawa rzecz, gwarantuje drogie panie że w tej sytuacji poznacie prawdziwą twarz swojego faceta.
A że większość z nich umywa ręce?
Cóż, to był wasz wybór żeby oddać się komuś kogo nie znacie.
Nie bronię takich facetów ale z drugiej strony nierzadko lepiej wychować dziecko samemu niż z byle kim.

Hm nie zgodzę sie z Toba tak do końca - niestety doznałam to na własnej skórze i to z facetem z którym byłam jakiś czas...i nie był przypadkową osobą...a jednak zostawił..porzucił jak psa...
I tak własnie poznałam jego prawdziwą twarz..tchórza i gówniarza...

Piękne sa wasze wypowiedzi ale tak do konca nie wiemy jakbyście się zachowali...czasem strach paraliżuje...nawet tych twardzieli:(
  • 0

#7 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Bardzo dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 03:07

Może ci się wydawać że kogoś znasz...
Tak to jest, my faceci zachowujemy się tak jak tego oczekujecie.
A zakochana kobieta często jest przysłowiowo ślepa.
Paradoksalnie partnerowi należy się przyglądać dużo bardziej.
Widziałem nie jeden taki nastoletni związek gdy facet przy kobiecie był aniołem a za jej plecami wprost mówił że jest z nią tylko żeby się wyszaleć.
Widzieli to wszyscy - poza samą zainteresowaną.
Gorzej gdy to się kończy wpadką, wtedy dopiero kobieta odkrywa prawdę.

Mówiąc szczerze nie przespałbym się z nastoletnią dziewczyną mając jakiekolwiek wątpliwości do tego czy dobrze ją znam.
Wolałbym poczekać kilka lat niż potem żałować.
Ale kto dziś tak myśli? Kobiety uprawiają seks żeby facet ich nie zostawił (chociaż według mnie jeśli ktoś stawia warunek seks lub rozstanie to powinien być z góry skreślony, nie ma pojęcia czym jest miłość) albo co gorsze dla zabawy.
A faceci?
Produkt dzisiejszych mediów promujących seks nie może być normalny.

Poza tym rada od osoby która całkiem niedawno skończyła szkołę średnią: poważnego związku nie szuka się u facetów mających już wcześniej partnerki (dotyczy nastolatków, wiadomo że trudno oczekiwać od dorosłej osoby żeby nigdy z nikim nie była).
Oni wychodzą z założenia że ten wiek jest żeby się wyszaleć a koło 25-30 roku życia planują ślub.
Na kilkunastu kolegach mogę stwierdzić że odpowiedzialność za wpadkę wzięłoby około 20-30%, wszyscy w swoim pierwszym związku.
Dlatego prosta zasada: Jeśli facet ma poniżej 20+ lat po pierwsze - nie ufać ślepo i śmiało wystawiać na próbę (niech czeka na seks jeśli kocha), po drugie - nie zbliżać się do tych co zaliczyli już kilka partnerek. Skoro z nimi nie został to dlaczego ma zostać z wami? Tacy mądrzeją bardzo późno...

Użytkownik Boss91 edytował ten post 07 listopad 2012 - 03:30

• 0

#8 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Bardzo dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 03:40

to co napisałeś nie dotyczy sie tylko nastolatków...
Tylko tak na prawde czy jesteśmy kogos poznać tak na wylot? raczej nie...i trzeba mieć zasadę - ufaj ale nie w 100%...
Jestem kobietą a nie uprawiam sexu tylko dlatego żeby mnie mój partner nie zostawił...

Za bardzo w swojej wypowiedzi skupiłeś sie na płci źeńskiej a tak na serio interesuje mnie Wasze Panowie zdanie, odczucia...bo przeciez roznimy sie od siebie...inaczej myślimy

A co inni na to?
  • 0

#9 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Bardzo dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 04:32

Oczywiście moja wypowiedź nie tyczy się wszystkich, nie uogólniam.
Istnieją wyjątki ja tylko prezentuję zachowanie większości.
Nie mówię też że ty należysz do takich osób które opisywałem.
A że skupiłem się na płci żeńskiej?
No cóż, tak już to natura urządziła że to głównie od was zależy kiedy zacznie się współżycie, problem tkwi w tym że panowie chcą tego zawsze, nawet jak nie chcą się wiązać.
Dlatego uważam że główna odpowiedzialność za potencjalną ciążę spoczywa na kobiecie, musi potrafić dostrzec o co tak naprawdę chodzi mężczyźnie.

Co do poznania faceta - jeśli nie jest wyjątkowo inteligentnym dupkiem to w 90% jestem w stanie stwierdzić o co chodzi facetowi.
Trzeba umieć czytać między wierszami, większość facetów jest bardzo prosta do rozszyfrowania.
Inna sprawa że z kolei kompletnie nie potrafię zrozumieć kobiet, widocznie zawsze łatwiej dostrzegać skrywane rzeczy u własnej płci.
  • 0

#10 xslim94x

xslim94x

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 216 postów
Reputacja: 112
Dobra

Napisano 07 listopad 2012 - 05:11

Oczywiście moja wypowiedź nie tyczy się wszystkich, nie uogólniam.
Istnieją wyjątki ja tylko prezentuję zachowanie większości.
Nie mówię też że ty należysz do takich osób które opisywałem.
A że skupiłem się na płci żeńskiej?
No cóż, tak już to natura urządziła że to głównie od was zależy kiedy zacznie się współżycie, problem tkwi w tym że panowie chcą tego zawsze, nawet jak nie chcą się wiązać.
Dlatego uważam że główna odpowiedzialność za potencjalną ciążę spoczywa na kobiecie, musi potrafić dostrzec o co tak naprawdę chodzi mężczyźnie.

Co do poznania faceta - jeśli nie jest wyjątkowo inteligentnym dupkiem to w 90% jestem w stanie stwierdzić o co chodzi facetowi.
Trzeba umieć czytać między wierszami, większość facetów jest bardzo prosta do rozszyfrowania.
Inna sprawa że z kolei kompletnie nie potrafię zrozumieć kobiet, widocznie zawsze łatwiej dostrzegać skrywane rzeczy u własnej płci.

Kto rozumie kobiety ;) jak się ich nie rozumie to się im przyznaje racje.
  • 0

#11 dmikee

dmikee

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 07 listopad 2012 - 06:36

Wszystko jest dla ludzi, ale w odpowiednim wieku. Marne szanse budować przyszłość dwojga młodych, słabo znających się ludzi na wpadce...
Ale do odważnych świat należy! Jednak ważne by była to przemyślana decyzja obojga, przy czym muszą sobie zdawać sprawę z pełni konsekwencji swojej decyzji.
Jedynie czas jest w stanie zweryfikować słuszność takich decyzji, ale osobiście nie sądzę by przynajmniej w 90% takich decyzji udało się młodym to przetrwać. Jednak to dotyczy tylko tego czy nadal będą oboje, bo często okazuje się że kiedy dziecko już jest -staje się ono dla matki największym wsparciem przez resztę życia...
  • 0

#12 marajo

marajo

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 07 listopad 2012 - 06:36

Wiekszosc facetow sie poprostu boi. Szczegolnie ze dziecko pozbawi go kolegow, wyjsc na piwko i takie tam. Ale sam bedac ojcem trojki chlopakow, wiem ze mozna wszystko tak zorganizowac, ze wszystko sie pogodzi. Trzeba tylko CHCIEC
  • 0

#13 loopfour

loopfour

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 20 listopad 2012 - 03:18

i żyje się dalej
  • 0

#14 tokrzys15

tokrzys15

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2013 - 03:28

Jakbym się dowiedział o ciąży to z miejsca jadę za granice do pracy zarobić na mieszkanie i dobry start dla dziecka.
  • 0

#15 cojarobietu

cojarobietu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
Neutralna

Napisano 21 luty 2013 - 08:33

W tamtym roku byłem w sytuacji kiedy dziewczyna z którą spotykałem się tylko na seks powiedziała że okres jej się spóźnia i to całkiem sporo... maskara najgorszy tydzień mojego życia... Ale jak się okazało na moje szczęście nie była w ciąży... ale ścieżek jest sporo... :
1. żyje się z taką kobieta
2. płacisz alimenty
3. uciekasz i nic nie płacisz
4. najgorsza opcja to aborcja
  • 0

#16 rico7vaio

rico7vaio

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 24 marzec 2013 - 09:06

Żyje się dalej

Użytkownik rico7vaio edytował ten post 24 maj 2015 - 12:24

• 0

#17 wojtex111

wojtex111

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 02 maj 2013 - 01:21

Dla mnie facet który ucieka od takiej odpowiedzialności nie jest facetem..Niebieskooka powinna być zadowolona że zrobił to na początku a nie jak już dzieci są bardziej kumate!!
Faceta mozna sobie znaleść nawet bedąc samotną matką ale ojca dla dziecka o wiele trudniej..
To jest samo życie i nie ma reguły mnie np. zostawiła żona z 3.5 rocznym synem. Facet czy babka dla mnie 90% populacji to bez uczuciowe świnie;P
  • 0

#18 MaggKey

MaggKey

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 03 maj 2013 - 11:04

Jak to się mówi... "Nie tylko męskie genitalia robią z Ciebie mężczyznę".
Moim zdaniem to jak się zaczyna współżyć to przede wszystkim powinno się doskonale zdawać sprawę z tego, jakie to może pociągnąć za sobą konsekwencje.
Seks, żeby partner Cię nie zostawił? O matko... Tak jak ktoś to wspomniał, dziewczyny bywają zaślepione miłością czy też "miłością"... Mózg im się wyłącza i nagle tracą cały szacunek do samych siebie i w całości oddają się facetowi, a potem często wychodzi z tego jedna wielka LIPA, bo taka para wpada, a amant okazuje się być beznadziejnym typem. Dlatego moim zdaniem nawet jeśli się już ma jakieś tam stosunki za sobą i ma się nowego partnera, to warto trochę dłużej poczekać i go poznać zanim się pójdzie do łóżka. I tak w zasadzie to tyczy się nie tylko facetów, ale dziewczyn też, bo równie często zdarza się, ze to kobieta bawi się facetem...
  • 0