Skocz do zawartości

- - - - -

Narodowe Siły Rezerwowe

narodowe rezerwowe siły

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 21 sierpień 2010 - 04:18

Mało kto wie o nowej ''formacji'' powstałej w MONie (którą już się w mediach chwalił B. Klich). Sama koncepcja, będąca pewnym rodzajem alternatywy dla szkoleń rezerwy sprzed lat jest całkiem niezłym pomysłem. Jednak zawiodą się na nim osoby, które chciałby by zobaczyć system np. Gwardii Szwajcarskiej czy Amerykańskiej.

MON kusi ulotkami oraz filmami promującymi NSR. Sugerując się środkami promocji można dostrzec dużą atrakcyjność w tego typu służbie (żołd za dni szkolenia, opieka zdrowotna, ubezpieczenie, dofinansowanie do studiów, możliwość awansów, podnoszenie kwalifikacji). Już od ładnego czasu zastanawiam się czy wstąpić do NSR ponieważ w praktyce formacja z racji swojej świeżości może być niedopracowana. Zwłaszcza w internecie można się spotkać z ostrą krytyką, zwłaszcza pod względem nadmiernej biurokracji i problemów z pracą w cywilu (bo w NSR szkolenia trwają tylko 30 dni w roku).

No właśnie, może ktoś z was ma wujka, ojca lub teściową w WKU i dysponuje wiedzą o Narodowych Siłach Rezerwowych, prawdziwą, nie koloryzowaną w telewizji czy internecie?

Jestem żołnierzem rezerwy w stopniu St. Szeregowego, wczoraj przyszło mi powiadomienie, że mam ''tak jakby'' pierwszeństwo w przystąpieniu do służby. Ponoć NSR jest mało popularne więc zaczęli wysyłać zaproszenia aby załatać lukę spowodowana brakiem chętnych. Od października zaczynam studia, myślę że nic nie tracę podpisując kontrakt z dowódcą JW w rodzinnym mieście na okres 5 lat, przy tym może licząc na dopłaty do studiów i jakiś awans (przyda się przy wstąpieniu do policji).

Jak oceniacie pomysł powołania do życia NSR?
  • 0

#2 xacat

xacat

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2010 - 11:45

Dla mnie super też mam zamiar tam wstąpić.
  • 0

#3 loczus97

loczus97

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
Reputacja: 55
Dobra

Napisano 17 sierpień 2011 - 11:27

Bardzo dobra przepustka do Wojska Zawodowego, jednak zarobki niezbyt ;/
  • 0