Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Łucznictwo

łucznictwo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 _val_

_val_

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 14 czerwiec 2011 - 08:25

Witam,

od niedawna interesuję się łucznictwem, bardziej teoretycznie do tej pory niestety;
teraz własnie chcę to zmienić i przejść na praktykę...począwszy od kupna łuku ]:-)

i tu właśnie prosiłbym już o Waszą pomoc, osób które znają się w temacie, który łuk wziąźć na początek ??? z literatury, którą przeczytałem dobrze byłoby zacząć od bloczkowego (po naciągnięciu można skupić się na celowaniu) ale to właśnie jest tylko SUCHA TEORIA przeczytana w książkach...jak jest na prawde nie wiem :(

więc proszę piszcie, dzielcie się doświadczeniem;
może macie jakiś konkretny model - podajcie proszę.

Z góry dzięki za pomoc
  • 0

#2 przy1

przy1

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 02 wrzesień 2011 - 01:42

Witam Val
Kiedyś się interesowałem łucznictwem i nawet miałem łuk bloczkowy PSE o naciągu 65LBS to znaczy około 35 kg.
moim skromnym zdanie łuk bloczkowy na początek jest tak samo dobry jak każdy inny! tylko musisz dobrać odpowiedni rozmiar i siłę naciągu!
  • 0

#3 19winner84

19winner84

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 04 grudzień 2011 - 07:15

z łupu strzelałem jak byłem mały oczywiście z takiego samodzielnie zrobionego
a z takiego olimpijskiego chętnie bym postrzelał na pewno moc ma większą :)
  • 0

#4 Ramiko

Ramiko

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 163 postów
Reputacja: 101
Dobra

Napisano 19 luty 2012 - 01:01

Najlepiej zacząć uczyć się w jakimś klubie. Pomacać, popróbować, bo kupisz łuk, nie spodoba się i będzie leżał. Nie ma co kupować łuku na znanym portalu aukcyjnym, bo łuk trzeba najpierw dobrze obejrzeć . Może mieć uszkodzenia których nie wprawnym okiem nie wyłapiesz i zostaniesz ze szmelcem za kilkaset złotych. Co do samego łuku często słyszy się, że- bloczki są "łatwe " jeśli chodzi o technikę i celowanie,a klasyki są "trudne". Jak sam nie strzelisz kilka razy z jednego i z drugiego- nie przekonasz się. Przy bloczkach nie ma problemu z siłą naciągu, można ją regulować. Przy klasycznych łukach nie ma co przesadzać z siłą naciągu, bo jeśli kupisz za mocnego dla siebie "klasyka", to możesz się zrazić, albo nabrać złych nawyków.U nas i tak nie można polować z łukiem, więc nie ma sensu kupować łuku "na niedźwiedzie". Ja lubię klasyczne, w typie HUNTER - FIELD. Mają klimat. Na początek kup jakiegoś SAMICKA. To dobre łuki do nauki. Mi podoba się model LEOPARD. Jest to łuk składany (nie ma problemu z przenoszeniem) typu barebow.
  • 0

#5 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 02 kwiecień 2013 - 01:03

Ja pamiętam jak byłem mały to lubiałem se postrzelać z łuku ale takiego wsłasnej roboty więc zadaleko nie strzelał, kiedyś u kolegi strzelałem z kuszy którą kupił za.ponad 200 zł na allegro i do tego 25 bełtów, strzela.do tej pory tylko ze połowę bełtów pogubił albo mu się połamały
  • 0