Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Broń

broń

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek_pank

krzysiek_pank

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2273 postów
Reputacja: 466
Bardzo dobra

Napisano 23 wrzesień 2008 - 08:40

Niech każdy poda nazwę jakiejś broni oraz kilka jej zalet oraz wad, według niego.
  • 0

#2 roxusmax

roxusmax

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
Reputacja: 111
Dobra

Napisano 23 wrzesień 2008 - 11:13

Oczywiście AK-47 (popularny Kałasznikow) kbk-ak kal.7.62
Moim skromnym zdaniem,najlepsza broń XX wieku w swojej klasie.
Bardzo celny,skuteczny na duża odległość,nieczuły na działania natury,sprawdza się w każdych warunkach.
Niestety,cechuje go dość silny odrzut i na prawdę trzeba umieć się nim posługiwać oraz mieć trochę siły żeby nie zerwać strzału
Wiem bo strzelałem z niego.Jest rewelacyjny.
  • 0

#3 mania25x

mania25x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 24 wrzesień 2008 - 11:09

Jak się strzela z podpórką wcale nie trzeba mieć dużo siły, żeby wykonać dobry strzał i nie zerwać go. Zgadzam się z oceną "Kałacha". W porównaniu z np. M-16 (słynna broń z filmów USA o Wietnamie), AK-47 jest bronią niezawodną i prostą w obsłudze (w M-16 jest dużo małych części, które łatwo zgubić lub uszkodzić [miałem okazję rozkładać ją]), nawet po wyjęciu z błota da się z niej strzelać.
Polecam ją do rozwiązywania różnych problemów, np. niekulturalny bramkarz na dyskotece. :)
  • 0

#4 roxusmax

roxusmax

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
Reputacja: 111
Dobra

Napisano 24 wrzesień 2008 - 11:48

z podpórką to się tylko w dogodnej sytuacji strzela.Ja pisałem o strzelaniu bojowym typu combat(ruchome cele,różne pozycje...)ale co do niezawodności to kałachem wywali sie cały magazynek pod wodą a z wielu podobnych karabinków nawet jednej kuli.strzelałem z kałacha z celownikiem optycznym,z M-16 chyba bym nie postrzelał:)))
  • 0

#5 KeptajnBomba

KeptajnBomba

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów
Reputacja: 20
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2008 - 09:53

Barrett M82
Dla poprawy sztywności i zwiększenia chłodzenia lufa karabinu jest karbowana i podłużnie żłobiona. Zastosowano swobodnie pływającą (samonośną) lufę na której końcu zamontowano dwukomorowy hamulec wylotowy zmniejszający odrzut karabinu, jego efektywność wynosi 69%.

Zalety:
- Bardzo duza sila
- Bardzo dobry na dlugie dystanse

Wady:
- Ogromny odrzut

Wedlug mnie najlepsza bron snajperska jaka kiedykolwiek wyprobowano. Chcialbym kiedys z niej chociaz raz stzrelic ;] Czytalem gdzies wypowiedz Amerykanskiego zolnierza ktory mowil, ze tym karabinem, kosztujacym nieco ponad 5 tys. $ i nabojem kosztujacym 2$ mozna jednym strzalem zestrzelic samolot ktory kosztuje Kilkanascie milionow $ (oczywiscie trzeba wiedziec gdzie celowac). NIESAMOWITE!!
  • 0

#6 jendrek1

jendrek1

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 08 październik 2008 - 11:05

do końca tak wszystko to nie wygląda ,jestem myśliwym-uwazam że myśliwy w pewien sposób ma bardziej utrudnione zadanie niż strzelec wyborowy przede wszystkim musi szybko rozpoznać cel-snajper ma go z góry wytyczony-warunki zbliżone tylko jakość broni nie
  • 0

#7 krzysiek_pank

krzysiek_pank

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2273 postów
Reputacja: 466
Bardzo dobra

Napisano 10 październik 2008 - 10:21

Wiecie. Ja raz strzelałem z glocka 18 i powiem ze było fajnie
  • 0

#8 kosiarz2

kosiarz2

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Neutralna

Napisano 14 październik 2008 - 07:43

wiem jakie to uczucie gdy sie strzela z glocka. Jest wtedy zaj*****scie
  • 0

#9 Dafith

Dafith

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 16 październik 2008 - 04:11

porkyzdw zgadzam się że Barret to rzeczywiście świetna a przy tym kosmicznie droga broń jednak nie uważam jej za najlepszy karabin wyborowy... w/g mnie jest to nic innego jak H&K PSG1 (nie wspominając już o najbardziej profesionalnej z profesionalnych wersji SSG)
  • 0

#10 Guest_Kuler_*

Guest_Kuler_*
  • Guests

Napisano 17 październik 2008 - 07:02

Ja za sobą mam strzelanie z AK 47 , KBKS , Sztucer myśliwski , Dubeltówka , Pinball , Wiatrówka , Policyjna 9 mm - (tkzw. dziewiątka) , i kilka innych , strzelałem z wielu broni i powiem że AK 47 nie ma podlotu do innych ; )
  • 0

#11 roberto610

roberto610

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 17 październik 2008 - 07:20

latarka z dooma 3 :D
zalety:
- oświetla ci drogę
- ma nieskończoną ilość baterii i amunicji :D
- po przywaleniu w tyyyyle potworów ani razu się sama nie wyłączyla :D
- prawie jak pałka albo miecz
wady:
- nie można nią rzucić w przeciwnika
- cały czas sie zastanawiam czy ona wogóle ma jakiś wyłącznik:confused:
- przy dużej ilości przeciwników pozostaje dać dyla :D::D:D:D
- i bossa się nią nie rozwali...
  • 0

#12 Deadlife

Deadlife

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 27 październik 2008 - 10:17

heh strzelał ktoś z was z pompy ;)
  • 0

#13 Dafith

Dafith

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 31 październik 2008 - 03:20

Ja za sobą mam strzelanie z AK 47 , KBKS , Sztucer myśliwski , Dubeltówka , Pinball , Wiatrówka , Policyjna 9 mm - (tkzw. dziewiątka) , i kilka innych , strzelałem z wielu broni i powiem że AK 47 nie ma podlotu do innych ; )

no no Kuler...robisz wrażenie "dubeltówka" i "pinball" :D

Wiecie co.... jak słysze te brednie o tym jaki to kałach jest zaje****y to mnie aż głowa boli, jak ktoś tylko powtarza co mówią inni i kompletnie nie zna się na giwerach to potem słyszymy coś takiego... ludzie!!! kałasznikow to jest konstrukcja z lat 40' XX wieku.... Kałach nie jest znany i powszechnie lubiany dlatego że jest EXTRA:cool: - tylko dlatego że jest tani... Owszem, zgadzam się ze jest to bron ktora swoje zawojowała (wojna w Wietnamie cociażby) ale to nie zmienia faktu że w dzisiejszych czasach jest to spluwa prymitywna i uzywana głównie przez terrorystów i innych psycholi (włącznie z ruską armią:D) Nawet w WP ktore jest sto lat za murzynami rezygnuje z kałacha i wprowadza w swoje szeregi "BERYLA" kaliber 5.56 zgodnie ze standardami NATO'skimi. Reasumując KBKAK moze robic wrazenie tylko na takich komandosach co to nigdy w wojsku nie byli:cool: ,albo na "wyjadaczach" w stylu pistolet na kulki i paintball...:P
  • 0

#14 odin

odin

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 02 listopad 2008 - 11:24

to że kałach jest starą konstrukcją i tania sie zgodzę reszta to głupota !!!

piszesz że Beryl zastępuje kałacha prawda ale nie dlatego że jest to lepsza broń tylko dlatego iż jej amunicja jest bardziej humanitarna niż ta z AKM-47 5,56 zrobi w ciele mniejsze szkody niż 7,62 która może oderwać co poniektóre fragmenty ciała, poza tym beryl jest strasznie zawodny cały czas sie zacina w przeciwieństwie do kałacha. beryl jest to prawie że wierna kopia kałacha różni sie tylko tym iż ma w innym miejscu przełącznik ognia
budowa i zasada działania jest prawie że identyczna. Ja podtrzymuję słowa poprzedników mówiących że AK-47 jest najlepszą bronią i żadna nowoczesna broń nie ma z nią porównania co do skuteczności , niezawodności , prostoty która jest jego zaletą po miesiącu obcowania można rozkładać ja z zamkniętymi oczami w parę sekund i nie prawda że ma duży odrzut strzelałem z niej w różnych pozycjach i we wszystkich było ok.

latarka z dooma 3 :D.

do niej to nawet kałach nie podskoczy ;)
  • 0

#15 twoja stara 1

twoja stara 1

Konto usunięte

• Deleted
  • PipPip
  • 28 postów
Reputacja: 18
Neutralna

Napisano 04 grudzień 2008 - 12:21

Barrett M82A1samopowtarzalny wielkokalibrowy karabin wyborowy skonstruowany w amerykańskiej firmie Barrett we wczesnych latach 80.
Dla poprawy sztywności i zwiększenia chłodzenia lufa karabinu jest karbowana i podłużnie żłobiona. Zastosowano swobodnie pływającą (samonośną) lufę, na której końcu zamontowano dwukomorowy hamulec wylotowy zmniejszający odrzut karabinu, jego efektywność wynosi 69%. Szyna montażowa najnowszej wersji M82A3 jest zgodna ze standardem Picatinny, co pozwala na zamontowanie każdego celownika zgodnego z normami NATO, dodatkowo wersję M82A3 wyposażono w kolbę z podporą tylną.

Przeznaczenie karabinu:

• Unieszkodliwianie lekko opancerzonych pojazdów w odległości do 1200 m.
  • Unieszkodliwianie celów żywych na dystansie do 2200 m.
  • Unieszkodliwianie niewybuchów z bezpiecznej odległości.
Źródło wikipedia.pl
  • 0

#16 Hakunamatata

Hakunamatata

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 24 grudzień 2008 - 11:57

A ja bardzo lubiłem strzelać z czołgowel 100 mm bardzo fajne uczucie jak cały czołg cofa się o pół metra, polecam
  • 0

#17 ksiezycowa_istota

ksiezycowa_istota

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 2172 postów
Reputacja: 2542
Świetna

Napisano 26 grudzień 2008 - 11:54

Jak na razie,moje strzelanie ogranicza się do podrasowanej śrutówki na "diabełki".Mam nadzieję,że na wiosnę poszerzę arsenał broni :)
  • 0

#18 Almar

Almar

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2008 - 01:17

Moje doświadczenie strzeleckie ogranicza się do kilkunastu strzałów z wiatrówki. :-)
Za najpiękniejszy karabin uważam XM8. Sami zobaczcie, czy słusznie. http://www.globalsec.../xm8-poster.jpg

Jest on oparty na HK G36. Miał stanowić uzupełnienie dla XM29. Niestety prace zostały wstrzymane. Więcej możecie się dowiedzieć z stąd: http://pl.wikipedia....iki/Karabin_XM8

• 0

#19 Filiposki

Filiposki

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 57 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2008 - 08:32

Kałach jest prymitywny i dzięki temu taki dobry! Nie ma za bardzo się co w nim zepsuć tani i łatwy w obsłudze.Jego osiągi są też niezłe a ego duża siła odrzutu może być rekompensowana przez siłę
żołnierza.Nie wymaga opieki tylko przetrzeć go szmatką.Każdy chyba wolałby aby nie zaciął mu się karabin
w środku walki nie?
  • 0

#20 mateo1214

mateo1214

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 361 postów
Reputacja: 907
Bardzo dobra

Napisano 03 styczeń 2009 - 10:58

Merkava-bardzo dobrze uzbrojony