Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

świadomy sen

świadomy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 Typtyryptys

Typtyryptys

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów
Reputacja: 60
Dobra

Napisano 15 wrzesień 2010 - 03:52

LD.. jak narazie jedynie moje marzenie. Ćwiczyłam przez rok, ale niestety, nie mogłam u siebie "wywołać" świadomego snu. Chyba po prostu nie mam odpowiedniej motywacji do działania.. ; |.

Raz miałam jakies przebłyski, ale nie mozna ich nazwać świadomym śnieniem. Przez jakiś czas interesowałam się tym tematem i wiem, że oprócz LD istnieje także OOBE, czyli świadome wyjście z ciała podczas snu w postaci niematerialnej... Niestety, jezeli nie udało mi się wywołać LD, OOBE nie wyjdzie mi na pewno.. B-|
  • 0

#42 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 15 wrzesień 2010 - 06:43

Mozna miec obe a niemiec ld.
  • 0

#43 noclegowiec_pl

noclegowiec_pl

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 15 wrzesień 2010 - 09:48

udało mi się raz osiągnąć świadomy sen, w którym latałem nisko nad ziemią, cudowne uczucie.
  • 0

#44 DWMT

DWMT

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 202 postów
Reputacja: 75
Dobra

Napisano 17 październik 2010 - 06:20

Ja nie pamiętam, czy miałem kiedyś taki sen, ale myślę, że byłoby to zajebiste, na prawdę zajebiste uczucie. ; )
  • 0

#45 SebastianKuba

SebastianKuba

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 20 październik 2010 - 10:22

Uzdrawiające sny są wspaniałym, wyzwalającym przeżyciem, którego każdy powinien doświadczyć. Uwalniają od długotrwałych napięć fizycznych i psychicznych. Poprawiają samopoczucie psychiczne i fizyczne. Poprawiają stan zdrowia prowadząc do wyleczenia z wielu dolegliwości. Poprawiają funkcjonowanie umysłu, czyniąc go jasnym i spokojnym. Wzmacniają ciało i umysł. Poprawiają funkcjonowanie na jawie, zwłaszcza w sytuacjach stresowych.

Jeśli opanujesz zdrowy sen możesz przejąć nad nim kontrole i świadomie śnić seriale.
Ja się tego nauczyłem i czasami żona jest zazdrosna ;)
Niech się cieszy, ze nie lubię horrorów ;)

http://uzdrawiajacy-sen.zlotemysli.pl/klaudia1234,1/

• 0

#46 tookiest15

tookiest15

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 2396 postów
Neutralna

Napisano 01 grudzień 2010 - 10:57

Sam kiedys LD uzyskałem ;p
  • 0

#47 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 08 wrzesień 2011 - 07:02

Przyznam, że jakoś nigdy nie interesowało mnie świadome śnienie, bardziej stawiałam na wypoczynek i regenerację, aby na następny dzień móc funkcjonować świadomie ;) heh, ale przeczytałam sobie ten temat i trochę mnie to zaciekawiło.

Zastanawiam się nad jedną kwestią. Marzenia senne to przecież krótkie następowanie po sobie obrazów, myśli, odczuć które tylko tworzą iluzję "długotrwałego filmu", ale tak naprawdę są krótkotrwałe i chaotyczne i gdyby włączyć w momencie śnienia świadomość, to oto co się ujrzy. Tak samo w momencie przebudzania się, gdy jeszcze człowiek śni, ale już odzyskuje świadomość, można zauważyć, że śpiąc świadomie przez tą chwilę "na granicy" widzi się tylko strzępki bezsensownych obrazów, szybko biegnących myśli. A żeby sen tworzył iluzję prawdziwego tempa płynącego czasu, trzeba pozostać w nieświadomości..

Czyżby więc tak słynne "świadome" śnienie, było w rezultacie kolejnym nieświadomym psikusem mózgu?
  • 0

#48 stefo

stefo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Reputacja: 31
Dobra

Napisano 13 listopad 2011 - 12:04

Ponad rok zajęło mi opanowanie umiejętności świadomego snu ale warto było wrażenia są zajebiste :cool:
  • 0

#49 hithitcc

hithitcc

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 20 listopad 2011 - 03:52

ŚWIADOMY SEN TO LUNATYKOWANIE CHYBA
:eek::eek::eek::eek::eek:
  • 0

#50 Sandraxx

Sandraxx

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 20 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 10 kwiecień 2012 - 01:44

świadomy sen jest to inaczej sen na jawie a jedną z technik są np afirmacje czyli przed snem mówisz "mam świadomy sen" i tak mówisz aż do momentu kiedy nie zaśniesz to jest najprostszy sposób.
Pozdrawiam
  • 0

#51 CzarnyRozowy

CzarnyRozowy

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 31 sierpień 2013 - 08:21

Chodzi ci o to że śnisz ale o tym wiesz?
Spotkało mnie to raz, kiedyś zawsze marzyłem o grze Gta San Andreas, po nocach mi się to śniło prawie codziennie! Raz zaczęło mi się śnić, tak marzyłem o tej grze że powiedziałem sobie w śnie "zaraz, czy to sen?!" i się obudziłem po 5s... mój znajomy miał także taki świadomy sen, ale co tu opowiadać.
  • 0

#52 organizacja-imprez.info

organizacja-imprez.info

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 15 październik 2013 - 10:02

Świadomy sen jest to wytwór własnej wyobraźni w stanie świadomości, czyli umiemy kontrolować i tworzyć własny świat lecz musimy pamietać fakt ze on jest wytworem własnej wyobraźni. Wcześniej czytałem wątek o oobe. Świadomy sen jest początkowym cyklem przed wyjściem z ciała. Jeśli ktoś neguje fakt iż nie dopuszcza do swojej myśli że coś takiego istnieje to od razu mówię że taka osoba się myli. W świecie naukowym taki projekt jest określany mianem eksterioryzacji. Rozpisałem się troche a bardzo ;-) jeśli was to interesuje zapraszam na Blog, gdzie opisuje dość ciekawie materiał o wyjściach z ciała. Zamieszczam filmiki które odzwierciedlają rzeczywistą technike prawidłowej np medytacji. BLOG
  • 0

#53 noindyfikator

noindyfikator

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 09 listopad 2013 - 09:10

ja kiedyś próbowałem, ale mi nie wychodziło ;(
  • 0

#54 adist12

adist12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Neutralna

Napisano 04 grudzień 2013 - 04:05

Dawno temu próbowałem, nawet w swoim notesiku zapisywałem sny, ale na dłuższą metę o tym wszystkim zapominałem. Szczerze, to częściej świadome sny miałem, gdy nad tym nie pracowałem. Pewnie udałoby mi się je próbować wywołać, ale brakuje mi trochę skupienia. :)

• 0