Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Atlantyda

atlantyda

• Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#1 pioreq

pioreq

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 64 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2008 - 10:32

Czy wierzycie w istnienie Atlantydy ...? Jakie jest wasze zdanie na ten temat ...?:eek:
  • 0

#2 Charmed00345

Charmed00345

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Reputacja: 13
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2008 - 10:33

Ja wieżę,wszyto jest możliwe
  • 0

#3 blumen3

blumen3

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 26 grudzień 2008 - 02:03

mi sie wydaje ze to legenda dotyczaca normalnej cywilizacji istniejacej na m.srodziemnym ktora zostala zniszczona przez wulkan i obrosla legenda.
  • 0

#4 patasa

patasa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2008 - 11:04

No mi też siię tak zdaje ale kto wie może kiedyś atlantyda istniała
  • 0

#5 botakchce1

botakchce1

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2008 - 11:18

o lol.
  • 0

#6 RoNiNiNo

RoNiNiNo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 01:08

Słyszałem wiele hipotez dotyczących położenia istnienia Atlantydy, tu gdzież jej położenia geograficznego. A wszystko zaczęło się od Platona, który w swoich dialogach zawarł pewne informacje o obcej cywilizacji, która jest (była) dla autora symbolem państwa doskonałego. Platon opisał również położenie owej cywilizacji jako by znajdowała się "za Słupami Heraklesa".
Istnieje też wiele innych teorii co do położenia "starego lądu". Niektórzy twierdzę, że znajdowała się na Morzu Śródziemnym, inni zakładali, że spoczywała na Oceanie Atlantyckim, bądź Oceanie Indyjskim, jeszcze inni, że leżała na Pacyfiku. Ja stoję, za jeszcze inną teorią, która ma namacalne i widoczne dowody, iż było to miasto położone na lądzie dziś znanym, jako Ameryka Południowa.

Cóż, będą zwolennicy i przeciwnicy tych i innych hipotez. Ja jeszcze tylko dodam, że Biblia mówi o potopie, więc kto to wie, co jest Tak naprawdę z tą Atlantydą:)
  • 0

#7 andrew1231

andrew1231

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 01:39

Ja też myślę, że istniała ona kiedyś i też słyszałem, że to była Ameryka Południowa
  • 0

#8 fiodorek

fiodorek

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 805 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 01:49

a mnie sie wydaję ze to wymyślona bajeczka przez kochanych przyjaciół z Ameryki.....
  • 0

#9 RoNiNiNo

RoNiNiNo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 28 grudzień 2008 - 04:06

Historyjkę wymyślił Platon. Jest jednak bardziej prawdopodobne, że pod nazwą Atlantydy miał on na myśli wizję państwa doskonałego. A stworzył tę wizję po to, by ukazać ówczesnym ateńczykom idealny styl życia w państwie-mieście jaki mieszkańcy Aten mogli obrać. Nie sądzę by chodziło mu o jakąś istniejącą rzeczywiście cywilizację (choć i starożytni egipcjanie zakładali jej istnienie) , z której należy brać przykład.

Kto jest bardziej zainteresowany tematem polecam przeczytać książkę Paula Jordana "Atlantyda".
  • 0

#10 Pitrez

Pitrez

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2008 - 12:46

ja wieże :P
  • 0

#11 Tom1123

Tom1123

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 30 grudzień 2008 - 07:55

Moim zdaniem ,ok. 10000r.p.n.e. jeszcze istniała na obszarze,na którym obecnie obserwuje się różnego
rodzaje anomalie tj.Morza Sargassowego (Trójkąt bermudzki).Niespodziewany,globany kataklizm
(uderzenie asteroidy?,ówczesny konflikt nuklearny?...) położył kres jej istnieniu.
  • 0

#12 vanpiel

vanpiel

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 10 styczeń 2009 - 11:48

Fenicjanie posiadali mapy na których DOKŁADNIE widać było zarys lądu Antarktydy (obecnie możliwe jest to jedynie dzięki satelitom działającym na podczerwień. Ponadto z lodu wydobywano już różne artefakty oraz liście drzew tropikalnych - więc szedłbym raczej w tym kierunku. W kilkutysięcznych tekstach hinduskich są dokładne opisy wybuchu bomby atomowej (po opisanym mieście zostały zeszklone równiny) - więc wierzę w Atlantydę. Według mnie historia lubi zakręcić koło;).
  • -1

#13 zenox

zenox

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 11 styczeń 2009 - 09:20

Są dowody na istnienie lądu łączącego Afrykę z Ameryką Środkową więc Atlantyda mogła istnieć może tylko przesadą jest że jej rozwój tachnologiczny był tak mocno rozwinięty .Gdyby tak było pozostały by jakieś dowody
  • 0

#14 zbigand

zbigand

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 13 styczeń 2009 - 09:30

Proponuję zajrzeć do książki Jana van Helsinga "Ręce precz od tej książki".
Facet ma bardzo ciekawe spostrzeżenia i hipotezy oparte niekoniecznie na mitach i smętnych bajdurzeniach ortodoksów kościoła i twardogłowych pseudonaukowców, którym wydaje się, że posiedli całą wiedzę o wszechrzeczy.
  • -1

#15 mostasz

mostasz

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 13 styczeń 2009 - 09:06

możecie coś dokładniej na temat tych tekstów hinduskich - tzn. źródło gdzie o tym było pisane
  • 0

#16 icywind

icywind

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Reputacja: 112
Dobra

Napisano 13 styczeń 2009 - 09:29

ja wieże :P

A ja wieżowce -_-

A tak na temat: Niezbyt wierze aby istniał "gdzieś na oceanie atlantyckim inny kontynent" To mogli być Amerykanie albo jakaś inna cywilizacja ale pewnie to tylko mit :P I nawet jeśli istnieli to

ówczesny konflikt nuklearny?

jakoś do mnie nie przemawia xD
Opinia końcowa : Cała ta Atlantyda to zwykła bajka. :cool:
  • 0

#17 sloma81

sloma81

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2009 - 12:02

Teorii jest tyle co badaczy. Ja sądzę ze sama nazwa Atlantyda to jak wspominali przedmówcy pomysł Platona na przedstawienie idealnego państwa.
jednakże dużo wskazuje na to że była kiedyś kultura o której nie wiele wiemy np. taka książka jak Ramajana czy Mahabharata, albo i nawet sama biblia (cywilizacja przed potopem - nic o niej nie wiemy).
Odrobina prawdy w micie o o Atlantydzie na pewno jest.

• 0

#18 sorusz

sorusz

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 22 styczeń 2009 - 06:10

Jak dlamnie to był zwykły kontynent poprostu zalany po potopie i to poprostu mit.:D

ps. tylko nieidzcie z tym do mythbusters:cool:
  • 0

#19 ernest2212

ernest2212

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 25 styczeń 2009 - 09:02

Mi się zdaje że była Atlantyda. Poziom wody się podniósł, grunt rozsypał się pod wpływem fal i miasto zatonęło. Wątpię czy zostały jeszcze jakieś ślady tej cywilizacji...
  • 0

#20 radek07

radek07

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 27 styczeń 2009 - 09:18

ta Atlantyda to chyba jednak tylko mit
  • 0