Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wampiry

wampiry

• Zamknięty Temat jest zamknięty
65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Fusora

Fusora

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 58
Dobra

Napisano 13 marzec 2009 - 09:31

Skądś musiało się to wziąć. Jest wiele rzeczy o których nie mamy pojęcia. Określając się mianem wyjątkowych jako " ludzie" jesteśmy w ogromnym błędzie.
To kwestia tego jak bardzo różni się nasz wymysł od tego jak jest naprawdę , no i to również kwestia ideologi jaką posiada dany człowiek.
  • 0

#22 suchymistrz1234

suchymistrz1234

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 17 maj 2009 - 03:44

Wampiry denny pomysł.Ja rozumiem bo są takie zwierzęta które piją krew , ale człowiek :/
  • 0

#23 zenox

zenox

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 17 maj 2009 - 03:48

Wampiry w dzisiejszych czasach są wśród nas w postaci naszych pracodawców i polityków tych drugich żaden wampir z najgorszego chorrrroru nie przebije
  • 0

#24 Lady_Behemoth

Lady_Behemoth

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 100 postów
Reputacja: 47
Dobra

Napisano 26 maj 2009 - 12:01

Wampiry denny pomysł.Ja rozumiem bo są takie zwierzęta które piją krew , ale człowiek :/

To zależy.Krew jest czymś w rodzaju narkotyku, potrafi uzależniać tak samo jak heroina czy inne cuda...
Coś takiego jest jak najbardziej na porządku dziennym a możesz nawet o tym nie wiedzieć. Odsyłam do lektury strony Trydium Temple, tam są bardziej "namacalne" dowody :P

I nie jest to "pomysł" tylko sposób życia. Sang potrzebuje krwi tak samo jak ćpun narkotyku, palacz tytoniu i alkoholik alkoholu.... i również da się z tego tylko "pozornie" wyleczyć.
  • 0

#25 reaper6

reaper6

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 26 maj 2009 - 03:00

powiem jedno...

WAMPIRY SĄ SUPER^^
  • 0

#26 lodówka

lodówka

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 14 czerwiec 2009 - 01:04

Ja jestem wampirem, ale w sensie metaforycznym - przyssana do szyjki mamci, wysysająca z niej wszystkie soki, znaczy "mamciu, wiesz...ja głodna jestem", albo coś w tym stylu. W końcu by być wampirem, nie trzeba wysysać krwi...^^
  • 0

#27 Dina2

Dina2

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 17 czerwiec 2009 - 05:47

Hehe takim wampirem jak Ty[lodówka] to chyba każdy jest póki z domu nie wyfrunie:PP
  • 0

#28 MindBreak

MindBreak

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 02 lipiec 2009 - 10:44

Wampir naszych czasów to bardziej określenie metaforyczne niektórych działań. :D
  • 0

#29 Mentula

Mentula

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 03 lipiec 2009 - 03:38

Wampirem marzębyćod kiedy przyczytałam książkę Any Rice "Wywiad z wampirem" i od tej pory czytam wszystko o czym cos jest i nich wspomniane, ale większość knig już przeczytałam :(

Al enajbardziej fascynujące jest to ż ekaży autor pisze o nich inaczej np
1. wampir boi sieczosnku w jednej książce a w druguej nie
2. wampir się świeci
3. wampira można sparaliżować kołkiem ciskowym
4. wampir..
  • 0

#30 Miya00

Miya00

Przyszły Hiper Uploader^^

• Precylek
  • PipPipPip
  • 127 postów
Reputacja: 195
Bardzo dobra

Napisano 04 lipiec 2009 - 12:10

Ja na temat wampirów mam jasne i dobrze określone zdanie - co nie zmienia faktu i nie przeszkadza mi w tym, że nadal się ich boję ;D

Stosunek ludzi do wampirów dobrze określił Sapkowski w "Wiedźminie: Chrzest Ognia" słowami Emiela Regisa - który poniekąd sam też jest wampirem.

Polecam przeczytać nawet nie całą książkę, co ostatnie rozdziały gdzie w sumie Regis dużo o sobie mówi.

Teraz zdanie moje:

Wampiry nie mogą istnieć choćby dlatego że jak dotąd nie wykryto żadnej choroby czy mutacji która pozwalałaby obejść się bez wszystkich składników odżywczych prócz niewielkich ilości cukrów i tłuszczu, oraz hemoglobiny, białka i soli. Owe ilości nie starczałyby na długo - choć na upartego można tym tłumaczyć "ciągły, wampirzy głód". Istnieje co prawda wiele odmian wampiryzmu, ale tak naprawdę są to niepowiązane ze sobą choroby czy też objawy, jak cofanie się dziąseł ( co skutkuje dosyć "dziwnym" wyglądem kłów ) albo światłowstręt ( główna objawa wampiryzmu ). Oczywiście w niektórych kulturach występuje sanguinarianizm, czyli uzależnienie od picia ludzkiej krwi, ale jest ono objawem takich samych dysfunkcji psychicznych jak np. kanibalizm.
Oczywiście pojęcia jak wampiryzm seksualny (czyli motyw, w którym jedynym podniecającym bodźcem jest spożywanie lub widok krwi drugiej osoby ) czy też wampiryzm psychologiczny w którym mówi się o swoistego rodzaju perwersyjnej przyjemności związanej z pogarszaniem samopoczucia o innych osób, to mimo wszystko prawdziwy wampiryzm - czyli żywienie się krwią i nieśmiertelność - nie istnieją.
  • 0

#31 ocet8

ocet8

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 13 lipiec 2009 - 10:45

wedlug mnie wampiry istnialy i moze istnieja tylko ze czlowiek tego co nie zna, nie rozumie to niszczy,
a tak poza tym zeby byc wampirem to musiala by byc jakas mutacja albo cos. chociaz slyszalem gdzies ze wampiry to potomkowie kaina oraz z innych zrodel wiem ze wampirem byla umarla osoba. Zmarły mógł się przeistoczyć w wampira (wąpierza, upiora) z różnych przyczyn. Stawali się wampirami ludzie, których za życia ktoś przeklął; zmarli śmiercią gwałtowną; ci których zwłoki sprofanowano (przy czym ciekawym jest, że aby zabić wąpierza należy właśnie dokonać profanacji jego zwłok); zmarli, nad którymi przeskoczyło zwierzę, samobójcy i wiedźmy.aha i tak ogolem wamiry to demony :P
  • 0

#32 dismember

dismember

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 21 lipiec 2009 - 06:43

ale pierdy, średniowieczne zabobony
  • -1

#33 Orzeł1989

Orzeł1989

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1232 postów
Reputacja: 123
Dobra

Napisano 22 lipiec 2009 - 10:04

Wampiry fajna fascynacja zjawiskiem nadprzyrodzonym tylko szkoda że w każdy wierzeniu są inaczej przedstawiane. Najlepsze to oczywiście Słowiańskie i Rumuńskie.
  • 0

#34 magdagy

magdagy

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 03 sierpień 2009 - 10:30

nie fascynują mnie, ale filmy i książki mogą być nawet ciekawe. oczywiście te dobre. dla mnie pomyłką jest "twilight" , taki duży FAIL.
  • 0

#35 lasiczka111

lasiczka111

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
Neutralna

Napisano 24 sierpień 2009 - 10:41

Ja bym chciał takim wampirkiem być :):)
ale raczej nie istnieją- szkoda
  • 0

#36 Arraos

Arraos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 24 sierpień 2009 - 11:00

Ja tam nigdy nie marzylem o rzeczach nie ludzkich (mozliwe,jestem ograniczony by byc tylko czlowiekiem i jednoczesnie traktowany jako jednostka)aczkolwiek zeby roztaczac miedzy innym wlasna roznice trzeba byc naprawde kims wielkim.Co da ci bycie wampirem?(Latanie?super moce?A moze krzyki twoich ofiar?)To ze bedziesz rozpoznawany("Patrzcie to latajacy truposzczak" ^^ ) i bedziesz sie znaczaco roznil od innych?Ja wole cieszyc sie moimi wlasnymi "malymi sukcesami".
  • 0

#37 serenity01

serenity01

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 107 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 24 sierpień 2009 - 11:39

Trochę właśnie poszperałam w internacie na ten temat. Istnieje wampirza biblia i można znaleźć test na to czy jest się wampirem :) Nie wolno im robić krzywdy ludziom. Ciężko mi uwierzyć że istnieją ludzie którzy muszą pić krew,ale są różne uzależnienia. Temat ciekawy
  • 0

#38 Arraos

Arraos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 24 sierpień 2009 - 11:45

:rolleyes:

Trochę właśnie poszperałam w internacie na ten temat. Istnieje wampirza biblia i można znaleźć test na to czy jest się wampirem :) Nie wolno im robić krzywdy ludziom. Ciężko mi uwierzyć że istnieją ludzie którzy muszą pić krew,ale są różne uzależnienia. Temat ciekawy

Zadziwiajace jakie tajemnice skrywa ten swiat ^^ Oni sa jak sekta?(wierza w to i robia to przymusowo lub tez z przyjemnosci?)Czy poprostu to jakas religia ktora opiera sie na wlasnie takich metodach modlitewnych?
  • 0

#39 serenity01

serenity01

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 107 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:05

:rolleyes:
Zadziwiajace jakie tajemnice skrywa ten swiat ^^ Oni sa jak sekta?(wierza w to i robia to przymusowo lub tez z przyjemnosci?)Czy poprostu to jakas religia ktora opiera sie na wlasnie takich metodach modlitewnych?

Wydaje mi się że są jak sekta,sprawia im to przyjemność. Dla mnie to dość straszne. Na widok krwi robi mi się słabo.:confused:
  • 0

#40 Arraos

Arraos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Neutralna

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:11

W takim razie nie sa jedyna sekta taka na swiecie ^^ Jest na pewno wiele ludzi ktorzy daja sie nabrac na jakies sztuczki(gry slowne typu "bedziesz niesmiertelny i wcale nie oddasz duszy diablu" albo chociaz iluzyjne "Facet lata nad oltarzem jakiegos wymyslonego boga wampira itp.)Wystarczy zreszta poczytac od poczatku ilu ludzi chcialo by byc wampirem :).A co do krwi to wkoncu plyn zyciowy,nie mam pojecia czemu sie tak tego boisz ^^ Mozliwe ze to cos w rodzaju fobi ale mysle ze latwo mozna sie z tego wyleczyc :)
  • 0