Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Edgar Allan Poe

allan edgar

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 TytusFajfus

TytusFajfus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 31 grudzień 2012 - 10:59

Przeglądając tematy zauważyłem, że prym wiodą pisarze współcześni, wielkie nazwiska i wielkie tytuły lat niedawnych. A co z klasykami, z ludźmi, którzy tworzyli historię literatury, bez których nie byłoby naszych ukochanych Kingów, Mastertonów i Martinów? Na pierwszy ogień proponuję dyskusję o twórczości Edgara Allana Poe, mistrza, króla, ojca klasycznego horroru. Co sądzicie o jego twórczości, lubicie literaturę z przełomu XIX i XX wieku?
  • 0

#2 MrQ

MrQ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
Reputacja: 408
Bardzo dobra

Napisano 03 styczeń 2013 - 12:30

Akurat skończyłem czytać Opowieści Niesamowite tego autora i szukałem czegoś nowego.
A styl ma niezły, jego opowiadania pełne są tajemnicy i grozy. Postacie które opisuje popadają w obłęd, dręczą ich przerażające myśli, dziwne sny i wizje.
No po prostu polecam :D
  • 0

#3 TytusFajfus

TytusFajfus

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 07 styczeń 2013 - 09:22

Jeśli skończyłeś "Opowieści..." w takim potężnym wydaniu, to chyba już nic więcej nie znajdziesz. Poe tak jak Lovecraft - pisał niesamowite rzeczy, ale relatywnie niewiele ich powstało. Pamiętam, jak czytałem Poego po raz pierwszy, "Upadek domu Usherów", coś wspaniałego. Chociaż dzisiaj moją ulubioną opowieścią jest chyba "Beczka Amontillado", może na równi z "Morderstwem przy Rue Morgue".
  • 0

#4 jadzia999

jadzia999

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 04 styczeń 2014 - 03:55

Nie tylko opowiadania ma super, polecam wiersz "Annabel Lee". Jego poezja jest piękna. Ten wiersz szczególnie dobrze brzmi w wersji angielskiej. 

• 0