Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Samochód na początek :]

początek samochód

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
240 odpowiedzi w tym temacie

#21 MareczeKonin

MareczeKonin

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 wrzesień 2008 - 10:03

Na poczatek polecam jakies male autko :) Najlepiej jakies Seicento czy cos, oczywiscie to kwestia gustu wlasciciela, jakie auto mu sie spodoba takie sobie kupi :)
  • 0

#22 roxxx

roxxx

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
Neutralna

Napisano 11 wrzesień 2008 - 09:46

Seicento jak i inne małe autka na początek chyba są za małe! Lepiej jakiegoś kompakcika np. Golfa III
  • 0

#23 kirk1010

kirk1010

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Neutralna

Napisano 28 wrzesień 2008 - 03:15

Fiat 126P
  • 0

#24 Yaro1905

Yaro1905

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 28 wrzesień 2008 - 10:15

Ludziska zachwycacie sie brykami Audi. BMW. heh fajnie poszpanowac tylko po co?? kogo na to stac. jestem biedny mam stargo kadeta E 89r 1,3 75 kM. i wiecie co wam powiem stary benzyniak a jezdze nim dziennie do pracy odcinki po 17 km. jazda głownie w miescie i pali mi 7,6 litra/ na 100km. i nie jezdze jak mół. Do proównania w pracy mam nowe clio z lepszym rzekomo silnikiem i bierze 7,5 w miescie. co jak co ale jesli to jest postep to ja mam to w d.... Przy kadecie gaznikowym moge zrobic wszystko majac takiego clio to skazany jestem na serwis i wywalanie szmalu. mnie na to nie sta. wole samochód "prosty"
2 rzecz to moj hatchback ma 390 litrów pojemnosci bagaznik co w tj klasie jest nei do pobicia przykładowo astry golfy i (340 - 360) i rzekomo najwiekszy w swojej klasie dacia sandero ma 320. parodia. niech se wsadza gdzie te modernizacje. pokazcie m idzis wz co przejedzie 280 tys?? km i bedzie palił 7,6 na 100. moecie mnei wuazac za dziwaka ale, nic nowego co do silnikow jesze nei wymysleli a jesli wymysleli to napewno przez to mniej nei pala.
  • 0

#25 Grudnio69

Grudnio69

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Neutralna

Napisano 29 wrzesień 2008 - 01:36

Najlepiej jakieś małe. Chyba, że jesteś doświadczony w prowadzeniu auta i stać cie na takie auto...
  • 0

#26 silvercar

silvercar

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 04 październik 2008 - 01:44

Jakiś Coupe, np Megane, Hyundai, Opel z niedużym silnikiem. Ładny wygląd i w miarę łatwa manewrowość. Jak ktoś lubi małe to Ibiza, Peugeot 206, Polo lub inne tego pokroju również sobie można sprawić.
  • 0

#27 n-x

n-x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Reputacja: 51
Dobra

Napisano 04 październik 2008 - 08:24

Moim Pierwszym autkiem był Ford Probe I gen. silnik 2.2 turbo , normalne bóstwo niecałe 150 kucy i turbo , później zmieniłem na Forda Probe 2 gen. 2.5 V6 prawie 170 kucy , noi wiadomo dżwięk V6 jest piękny , teraz się woże Chevroletem Camaro silnik 5.7 V8 rocznik '70 moc prawie 280 kucy 4 biegowy automat . Nikomu nie polecam zadnego z tych samochodów jako pierwsze tylko z 1 powodu . SPALANIE ... Ford Probe 2.2 paliło mi w okolicach 13 - 16 litrów w mieście , 2 Probe paliło jakies 18 - 22 w mieście , a camaro pali mi jakies 20 - 50 zalezy od nogi :) Najlepiej kupić paścia za 2 - 5 tys zł na gazie i nie bać się stłuczek , za naprawe zapłaciś grosze , lecz szukaj sobie czesci do camaro w polsce ... no to inna jest bajka ...
  • 0

#28 bobsynek

bobsynek

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 07 październik 2008 - 03:05

Witam
Ja od niedawna jestem właścicielem Nissana Sunny. 1,4 litra pojemności, 75 KM, 1995 rok, 5-cio drzwiowy. Może i rewelacyjne autko to to nie jest ale do jazdy jest super. Dobre wspomaganie i dość sztywne zawieszenie dobrze współpracują z polskimi drogami. W środku miejsca opór. Moje zostało sprowadzone z Niemiec i jest w zadbanym stanie. Kupno z kosztami to około 5000 tys. zł. Co do spalania to od razu powiem, że preferuję dynamiczny styl jazdy, dlatego też bierze koło 9-10 litrów ale można zejść poniżej 8. Jestem naprawdę zadowolony z tego auta i na początek jest ok. Ale to wszystko zależy jakim jesteś kierowcą i jaki masz budżet. Pozostaje tylko szukać tego jedynego. Powodzenia
Pozdrawiam
  • 0

#29 darek50

darek50

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 09 październik 2008 - 12:08

sądzę że mógłby być to wv golf
  • 0

#30 nusiek

nusiek

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 66 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 09 październik 2008 - 12:31

malaka tak sie zaczyna
  • 0

#31 Prezes Share

Prezes Share

Znam cię na wylot ! ;-)

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 218 postów
Reputacja: 259
Bardzo dobra

Napisano 10 październik 2008 - 08:40

Takie Audi A3 mi wystarczy, chyba że stac mnie na BMW m3 :)
  • 0

#32 scyzor_rasta

scyzor_rasta

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 13 październik 2008 - 05:04

ja bym polecał BMW seri 5
  • 0

#33 fuckyou

fuckyou

Zbanowany

• Banned Users
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 16 październik 2008 - 01:01

może jestem nowy ale postanowiłem się wypowiedzieć:) a co?:)
pierwsze autko jakie miałem to był Opel Kadet 2.0 Gsi rocznik 87/94 składak, troche koni,brak doświadczenia i rozbiłem go w miesiąc na drzazgi, fakt był tani więc nie zabolało za bardzo, potem kupiłem Civica 89 rocznik 1,5 pojemności jeździłem nim prawie rok ale zapragnąłem czegoś mocniejszego, z większym kopem. padło na Passata kombi z 92 roku, 1,8 turbo benzynka:) full opcja,napęd syncro itd. 160 koni,ale raczej nie lans no bo wiadomo to nie jest wóz dla kozaka. palił jak smok, ubezpieczenie drogie- szybka decyzja- zmieniam autko. padło na Seata Ibizę 1,4 z rocznika 97, kolejny nie lanserski wóz z racji małego silnika brak emocji z jazdy takich jakich bym chciał i po pół roku użytkowania padło hasło zmieniam autko. obecnie jestem szcześiwym posiadaczem FORDA PROBE 2.0 16V i dyby nie fakt że kupiłem go od jakiegoś mechanika-magika byłbym stuprocentowo zadowolony. a najciekawszy jest fakt że najlepiej mi się jeździło Hondą Civic i chętnie bym wrócił do tego autka- nigdy nie zawiodła.
  • 0

#34 leszczyniakf430

leszczyniakf430

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Neutralna

Napisano 16 październik 2008 - 02:09

Jeżeli miałbym kupować dla siebie to byłaby to włoszka - alfa 146 z silnikiem 1.7 boxer 140 KM. Auto dość ładne, dynamiczne, posiadające charakterystyczny sound silnika (nie tak jak "plebejskie" czterocylindrowe rzędówki - nie myślę tu o turbo, ale o wolnossących) aktualnie niedrogie i "z charakterem". Niestety ma też jak wiele modeli tej włoskiej marki trochę wad - mała trwałość jednostek napędowych, drogie części, zaniedbana srogo mści się na właścicielu, stąd warto ją dokładnie sprawdzić przed zakupem. Jednak to całkiem przyjemne auto. Innym miłośnikom 4 kółek na początek poleciłbym np. opla astrę II z silnikiem przynajmniej 1.6 16V lub któreś z aut japońskich:-)
P.S Gdyby w moje ręce wpadło ferrari f430 to też bym nim nie pogardził
  • 0

#35 proetho

proetho

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
Reputacja: 25
Dobra

Napisano 21 październik 2008 - 01:26

czołg co by czuć sie bezpiecznym
  • 0

#36 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 28 październik 2008 - 09:43

ja bym polecał BMW seri 5

Yhy, może 550? Najlepiej rozp... je o najbliższe drzewo, będzie jednego kozaka mniej.

Żadnych golfów nie polecam! Wręcz odradzam. Honda, Mazda, Suzuki/Civic, 323F, Swift. Jak kolega wcześniej pisał - jeździł wieloma samochodami, ale do Hondy chętnie by wrócił. Mam dokładnie takie samo zdanie!
  • 0

#37 slimak18

slimak18

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Neutralna

Napisano 28 październik 2008 - 10:30

Ta a ja mam moje stare 4 motorki mi wystarczą :
->motorynka z rejestracją
->komar z jakąś ruską
->Romet bez rejestracji
->Romet z papierami zapisanymi na mnie i rejestracją
No karty motorowerowej ni mam ale cóż mówi się trudno po mieście nie jeżdżę ale po lasach tak.
Jestem jeszcze niepełnoletni 15 wbija 2 ty roku
  • 0

#38 aga0206

aga0206

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 30 październik 2008 - 11:31

Ja niedawno kupiłam sobie na początek Peugeot'a 106 i myślę że to była dobra decyzja.
Jednak dla facetów to nie jest samochód. Dla kobiet polecam!
  • 0

#39 czzd

czzd

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 31 październik 2008 - 11:29

jest spoko ;)
  • 0

#40 Anihil@tor

Anihil@tor

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 09 listopad 2008 - 11:38

pierwszy samochód jaki wpadł mi w łapy to trabant polo 1.3(silnik golfa II) fura HARDCORE (160km/h, 0-100 10s, 50KM przy masie maluszka ) jak nauczysz się nadtym panować to znaczy że potrafisz prowadzić samochód
minusy
oryginalne hamulce sie dość szybko dosłownie wypalają
skrzynia biegów 4-biegowa
plusy
samochód za 2000zł w stanie igła
wrażenia z jazdy nie zapomniane
peugeot 405 '89(made in france) fura nie do zaje..... wersje składane w polsce rozpadały sie po 3-4latach użytkowania
  • 0