Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Współczesny rock

muzka rock music rockandroll

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 kombatantka

kombatantka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 29 grudzień 2014 - 04:52

Żyje czy nie żyje? Słuchacie? 

Mój tato wspominał w święta festiwale w Jarocinie, to był głównie punkrock, ale tam tez był przekaz i tego mu brakuje we współczesnej muzyce często, czy nawet szerzej w kulturze.

Były Piersi, ale ... no sami wiecie- skończyły się ... :P 

• 0

#2 rekininternetu

rekininternetu

Świeżak

• Świeżak
  • PipPipPip
  • 60 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 01 styczeń 2015 - 11:43

Rock jest moim ulubionym gatunkiem muzycznym. Niewiele jest u nas polskiego rocka, ale zagranicznego jest mnóstwo.
Ostatnio mnie zaskoczył Billy Idol z nową płytą "Kings & Queens of the Underground".
Z polskiego rocka dobrym zespołem jest Kruk, Acid Drinkers, Power of Trinity.

Czasy się zmieniają i muzyka przybiera innego brzmienia, a z wiekiem upodobania się mogą zmieniać. ^_^

• 0

#3 kombatantka

kombatantka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
Dobra

Napisano 02 styczeń 2015 - 11:29

Ostatnio mnie zaskoczył Billy Idol z nową płytą "Kings & Queens of the Underground".
Z polskiego rocka dobrym zespołem jest Kruk, Acid Drinkers, Power of Trinity.

Czasy się zmieniają i muzyka przybiera innego brzmienia, a z wiekiem upodobania się mogą zmieniać. ^_^

Muszę obczaić tą płytę w takim razie. Pewnie, że sie zmieniaja , nawet sami artyści się zmieniaja, np. taka Chylińska - wielu nie akeptuje jej nowego wizerunku ;)

Też jest trochę tak w Polsce, że mamy demokrację i już nie ma takiego jednego wyraźnego wroga i choć dalej jest pelno syfu, to jednak kultura, muzyka nie ma już takiej funkcji... Teraz robi się głownię muzykę dla hajsu jednak... 

• 0

#4 rekininternetu

rekininternetu

Świeżak

• Świeżak
  • PipPipPip
  • 60 postów
Neutralna

Napisano 02 styczeń 2015 - 12:48

Coraz więcej muzyki się lansuje przez programy typu "Mam talent" itp. Brakuje zespołów, które same dochodzą do popularności. :mellow:

• 0

#5 Kieruch87

Kieruch87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów
Neutralna

Napisano 05 luty 2015 - 01:32

kombatanka -o tak! :) Ale rozróżniasz np. sławę od hajsu? Bo np. uważam, że zawsze ludzie chcieli tworzyć muzykę i być przy okazji docenionym, tylko oczekiwania finansowe mogły się różnic. Każdy oczywiście chciałby mieć tej kasy tyle, żeby luzacko wyżyć i starczyło na operację wątroby w przypadku rocka, ale niektórzy mają inne - niepohamowane oczekiwania, dlatego  produkuje się szmelc - w muzyce, w kabarecie zwłaszcza - humor sytuacyjny ustąpił "żartom" o puszczaniu bąków. A rock? Czy dzisiaj w ogóle mamy rocka? Raczej chłopaczków z USA, którzy wykrzykują teksty o dziewczynach z hajskóóóól. 

• 0

#6 kombatantka

kombatantka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
Dobra

Napisano 09 luty 2015 - 01:39

kombatanka -o tak! :) Ale rozróżniasz np. sławę od hajsu? Bo np. uważam, że zawsze ludzie chcieli tworzyć muzykę i być przy okazji docenionym, tylko oczekiwania finansowe mogły się różnic. Każdy oczywiście chciałby mieć tej kasy tyle, żeby luzacko wyżyć i starczyło na operację wątroby w przypadku rocka, ale niektórzy mają inne - niepohamowane oczekiwania, dlatego  produkuje się szmelc - w muzyce, w kabarecie zwłaszcza - humor sytuacyjny ustąpił "żartom" o puszczaniu bąków. A rock? Czy dzisiaj w ogóle mamy rocka? Raczej chłopaczków z USA, którzy wykrzykują teksty o dziewczynach z hajskóóóól. 

Sława zwykle równa się hajs - popatrz na celebrytów, kótryz nic nie umieją i zyją z tego, ze się o nich mówi... BEZ przesady z tym hajskulem - idąc już drogą filmową popatrzmy na Tymona, kóry 7 lat robił film - musical i wreszcie sie udalo, bez sprzedawania się. Złotych płyt też chyba nie ma za swpje albumy, ale jendka kocha to, co robi, zarabia w radiu,  gdzie tez pozwalają mu być sobą. 

• 0

#7 somni

somni

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
Neutralna

Napisano 10 luty 2015 - 09:38

Racja często robienie muzyki i zarabianie pieniędzy to dwie różne rzeczy. Chociaż nie uważam, że jest tak źle, nowe zespoły to nie sam amerykański chłam. Chociażby zespół Royal Blood, grają dobrego klasycznego rocka a na rynku są od dwóch lat. W Polsce wspomniany Tymański też się nie daje komercji, Polskie g*wno robił kilka lat, dużo osób wątpiło, że film powstanie a tu udało się go skończyć i zaangażować takich ludzi jak Leszek Możdżer, Robert Brylewski. Oczywiście są takie przykłady jak Chylińska, robiła rocka a teraz robił kasę w talent show, ale nie wszyscy są tacy.

• 0

#8 kombatantka

kombatantka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
Dobra

Napisano 19 luty 2015 - 12:50

Racja często robienie muzyki i zarabianie pieniędzy to dwie różne rzeczy. Chociaż nie uważam, że jest tak źle, nowe zespoły to nie sam amerykański chłam. Chociażby zespół Royal Blood, grają dobrego klasycznego rocka a na rynku są od dwóch lat. W Polsce wspomniany Tymański też się nie daje komercji, Polskie g*wno robił kilka lat, dużo osób wątpiło, że film powstanie a tu udało się go skończyć i zaangażować takich ludzi jak Leszek Możdżer, Robert Brylewski. Oczywiście są takie przykłady jak Chylińska, robiła rocka a teraz robił kasę w talent show, ale nie wszyscy są tacy.

Ona teaz jest matką, zmieniał jej się perspektywa już nie czuje ostrego rocka, bardziej modern talking, ale czy to dziwi - jesteś młody buntujesz sie, a niektórym z wikeiem przechodzi, akurat myslę, że polskie gówno nie jest o niej ;) Tymon robi swoje - w tym filem, który wyszedł nad wyraz dobrze, a ona swoje - w kwestii muzycznej, bo szlajanie isę po talent showach trochę słabe, ale - nie wiem, nie oglądam generalnie.... ;) 

• 0

#9 somni

somni

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
Neutralna

Napisano 21 luty 2015 - 11:06

Nie mam nic do tego, że została matką uspokoiła się, nie piję i nie ćpa. Wiadomo każdemu się zmienia perspektywa i priorytety z biegiem lat. Chodziło mi o to, że dla mnie jako rockmanka jest spalona. To już inna osoba, jest teraz celebrytką a nie muzykiem. Przestała robić muzykę, robi pieniądz. Nie krytykuję tego, bo wiadomo dzieci, domy, zabezpieczenie na starość... Zresztą w filmie Tymańskiego tez jest fajnie pokazane ile znaczą ideały w dzisiejszych czasach. 

• 0