Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Rycerstwo - Odtwórstwo historyczne

historyczne odtwórstwo rycerstwo

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Laster87

Laster87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 14 czerwiec 2009 - 02:46

Siema.
tak przeglądam sobie to forum i zauważyłem że nie ma jeszcze nic o tzw odtwórstwie historycznym czyli przebieraniu sie za rycerzy i naparzaniu na miecze bądź topory (to tak w skrócie).

Czy jest może na tym forum ktoś kto sie tym zajmuje, bądź chciał zacząć zajmować?

Szczerze przyznam ze od paru lat mnie to interesuje i nawet chciałem wstąpić do wczesnośredniowiecznych grup tylko ze sie powstrzymywałem. wkupienie sie w łaski u takich nierzadko jest trudne.
Jesli by sie uzbierała jakaś grupka kilku osób z warszawy to moze byśmy se ogłosili jakimś bractwem ect.
Co do wyposażenia to mam doświadczenie w robieniu kolczug (kilka juz zrobiłem), szyłem też ubrania wczesnośredniowieczne (Słowianie, wikingowie itp). w domu też mam trochę sprzętu i uzbrojenia.

Więc kto zainteresowany bądź też nie to niech pisze w tym temacie. Niech rozmowa wrze.
  • 0

#2 Laster87

Laster87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Neutralna

Napisano 05 lipiec 2009 - 11:08

no to moze odświeżę
  • 0

#3 Czapeczka1

Czapeczka1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 25 lipiec 2009 - 05:31

Nie jestem z Warszawy ale mam kolegę co jeździ na takie walki. Można powiedzieć że na takim hobby nie stracił mimo iż wydal około 1000 zl na uzbrojenie teraz sobie jeździ na jakieś festyny i pokazuje wraz z kolegami jak walczą za co dostają kasę. Nie słyszałem aby takie trudne było dostanie się do jakiegoś bractwa podobno wystarczy abyś miał własne wyposażenie
  • 0

#4 Heimdall18

Heimdall18

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 13 sierpień 2009 - 10:06

Służe radą :) Albo tu albo na PW - choc raczej pewnie to pierwsze co by i inni poczytali :)
Jestem łucznikiem i bawie sie z ludźmi ze Starogardzkiego Bractwa Rycerskiego.
  • 0

#5 mammudu

mammudu

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 55 postów
Reputacja: 34
Dobra

Napisano 30 sierpień 2009 - 12:44

jak juz to nie odtworstwo
tylko Rekonstrukcja historyczna

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rekonstrukcja_historyczna

Skoro siedzisz juz w tym kilka lat to pewnie juz wiesz jak odroznic pajacow i przebierancow od osob powaznie sie tym zajmujacych

A jak nie to zapraszam:
http://freha.pl/
http://historycy.org/

• 0

#6 marol1990

marol1990

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Reputacja: 57
Dobra

Napisano 26 luty 2010 - 02:17

Ja podobnie jak HEIMDALL18 także jestem łucznikiem. Z tym że moje bractwo to Chorzowskie Bractwo Rycerskie Bożogrobców. Jeśli chcesz się tym zająć to mam radę - nie podchodź do tego jak do "przebierania się za rycerza i naparzania" :P tym trzeba żyć, bawić się jak to nasz Prior mówi. przy okazji wszystkich ze Śląska i nie tylko zapraszam na I Chorzowski Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego który odbędzie się 12 czerwca 2010 roku w Chorzowskim skansenie. Będzie można poczuć ducha epoki średniowiecznej na własnej skórze.
  • 0

#7 daesupl

daesupl

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 21 czerwiec 2010 - 07:33

Pieszy. półtorak. na zjeździe o którym pisał MAROL1990 byłem fotografem z piórkiem :P

RDMŻ, dowódca Janusz prowadził całą imprezę, konni też od nas byli.

zapraszam do RR - adrenalina, zabawa, klimat.

!!!! boskie.!!!!!
  • 0

#8 medgel

medgel

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 13 luty 2011 - 11:26

Ja zajmuję się od paru lat XVII wiekiem jako szlachcic, towarzysz pancerny i wszystko co jest potrzebne w danym momencie ^^ Należe do Drużyny Rycerskiej Zamku Królewskiego w Chęcinach....do usług ;)
  • 0

#9 davidq93

davidq93

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 38 postów
Neutralna

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:44

Witajcie
Ja również należę do bractwa. Nasze tereny to okolice Rzeszowa.
Zajmuje się walką na miecz jednoreczny i tarczą, zastanawiam się nad łucznictwem.
Pozdrawiam
  • 0

#10 krononi

krononi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 36 postów
Neutralna

Napisano 09 luty 2013 - 05:11

Myślę, że łatwiej będzie Ci dołączyć do bractwa działającego już niż założenie swojego. Wkupienie się w każdą grupę taką grupę nie jest łatwe. Ale trochę wysiłku i jesteś wśród swoich.
  • 0