Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wplyw muzyki na organizm ludzki

ludzki muzyki organizm wplyw

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 07 kwiecień 2011 - 04:12

Ja się zgadzam z tym, że muzyka na nas oddziałuje, ale uważam, że robi to w inny sposób, niż jest powszechnie uznawane. Na każdego działa inaczej, bo każdy kryje w sobie coś innego. Rozumiesz co mam na myśli? Gdyby jedynie muzyka miała na nas wpływ, wówczas każdy reagowałby jednakowo. A tak nie jest. Myślę, że muzykoterapia działa w ten sposób, że pobudza pozytywne uczucia, a co z ukrytymi negatywnymi? One tam dalej są, ale nie aktywowane.

Powiem ci, że ja na co dzień słucham muzyki klasycznej. Właściwie, to niewiele poza nią trafia w mój gust.

A ja nie lubię zamykać się w obrębie jednego rodzaju. Lubie muzykę metalową, ze względu na jej energię, ale muzykę klasyczną także sobie cenię. Polecisz mi coś? Nie chodzi mi o znanych kompozytorów, typu Mozart, Debussy czy Beethoven, bo ich twórczość już znam, ale mało znanych, wartych uwagi. Często coś jest bardzo dobre, ale ze względu na małą popularność nigdy nie zostaje odkryte.

Jednak, gdy się uczę lub czytam, to wolę w ciszy, bowiem często skupiam się na kompozycji, przejściach, instrumentach i wtedy nauka idzie w bok.

Bo muzyka klasyczna - że tak to określę - nie jest "muzyką do tła". Tu się "chłonie" każdy dźwięk, przy tym nie robi się niczego dodatkowo ;)
  • 0

#22 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 08 kwiecień 2011 - 05:50

A ja nie lubię zamykać się w obrębie jednego rodzaju.

Również się nie zamykam na jeden rodzaj muzyki. Napisałem, że niewiele poza nią trafia w mój gust. Jest wiele pojedynczych utworów, które nie zaliczają się do muzyki klasycznej, a je lubię:)

Polecisz mi coś? Nie chodzi mi o znanych kompozytorów, typu Mozart, Debussy czy Beethoven, bo ich twórczość już znam, ale mało znanych, wartych uwagi. Często coś jest bardzo dobre, ale ze względu na małą popularność nigdy nie zostaje odkryte.

Mogę ci coś polecić, tylko nie wiem, czy lubisz symfonie, opery, muzykę smyczkową, fortepianową. W każdym razie zaryzykuję i skieruję cię na pewne tory. Istnieje pewna strona internetowa o adresie,
[url=http://www.jamendo.com/pl]Swobodne i bezpłatne pobieranie muzyki - Jamendo[/url]
na której artyści mogą umieszczać swoje utwory, a użytkownicy za darmo ich przesłuchiwać, a nawet pobierać. Piszę o niej dlatego, ponieważ jest tam wiele nieodkrytych talentów. Ludzi, którzy potrafią tworzyć, a nie mają podpisanych umów z wytwórniami muzycznymi. Mam nadzieję, że o takie coś ci chodziło. Dla przykładu, podam ci dwa albumy muzyki fortepianowej, którą uwielbiam słuchać gdy prowadzę.
[url=http://www.jamendo.com/pl/album/2007]Pobierz album gratis: Roots - Jamendo[/url]
[url=http://www.jamendo.com/pl/album/29279]Pobierz album gratis: Between two worlds - Jamendo[/url]
Jest tego znacznie więcej, ale możesz ich sama odkryć. Jeżeli będziesz chciała, zawsze mogę coś dosłać.

Co do twórczości znanych mistrzów, to fakt, niektóre utwory są "oklepane", jednak sam Mozart ma taki dobytek na swoim koncie, że sam jeszcze wszystkiego dokładnie nie przesłuchałem. A Mozarta oczywiście uwielbiam.

Bo muzyka klasyczna - że tak to określę - nie jest "muzyką do tła". Tu się "chłonie" każdy dźwięk, przy tym nie robi się niczego dodatkowo ;)

Tu się jak najbardziej zgadzam:)
  • 0

#23 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 08 kwiecień 2011 - 07:05

Piszę o niej dlatego, ponieważ jest tam wiele nieodkrytych talentów. Ludzi, którzy potrafią tworzyć, a nie mają podpisanych umów z wytwórniami muzycznymi. Mam nadzieję, że o takie coś ci chodziło.

Jak najbardziej o to mi chodziło ;) Wielkie dzięki.

Dla przykładu, podam ci dwa albumy muzyki fortepianowej, którą uwielbiam słuchać gdy prowadzę.

Właśnie słucham. I muszę stwierdzić, że trafiłeś doskonale. Ale wrażeń nie opiszę słowami, bo słowa są zbyt ubogie ;)
Chyba bym spowodowała wypadek słuchając muzyki klasycznej w samochodzie, hehe... To zbyt mocno odciąga moją uwagę.
  • 0

#24 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 15 maj 2011 - 09:18

Ja jak jestem wkurzony to słucham "DŻEM" mam taką składankę ich a moich ulubionych utworów, innej muzyki w takim stanie np.relaksującej nie mogę słuchać bo to mnie jeszcze bardziej wkurza.
  • 0

#25 boleklolek4v

boleklolek4v

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 49 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 18 sierpień 2011 - 02:23

mnie muzyka uspokaja wprowadza w pozytywny nastroj
  • 0

#26 Vetka

Vetka

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 504 postów
Reputacja: 1502
Świetna

Napisano 18 sierpień 2011 - 02:36

Zależy od nastroju i gatunku muzycznego :D Trance pomaga mi się skupić, dobry jest kiedy coś rozkminiam, intensywnie nad czymś myślę, na smutki rock, albo jakieś wolne nutki, gdy jestem zdenerwowana rap albo coś z mocnym basem. A gdy mam neutralny humor dance, electro house, disco polo :D Każdy gatunek w danym momencie pozwala mi się zrelaksować, odprężyć bądź też skupić.
  • 0

#27 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 21 sierpień 2011 - 10:17

Zależy od nastroju i gatunku muzycznego :D Trance pomaga mi się skupić, dobry jest kiedy coś rozkminiam, intensywnie nad czymś myślę, na smutki rock, albo jakieś wolne nutki, gdy jestem zdenerwowana rap albo coś z mocnym basem. A gdy mam neutralny humor dance, electro house, disco polo :D Każdy gatunek w danym momencie pozwala mi się zrelaksować, odprężyć bądź też skupić.

jestem tego samego zdania, odpowiednia muzyka;) do określonego nastoju;)
  • 0

#28 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 21 sierpień 2011 - 04:10

muzyka jest ze mną od zawsze,rano włączam automatycznie radio i leeeci.Bez TV mogę żyć,bez radia nie ,ale jak wszystkie stacje nadają 'małe rzeczy'bo jest na topie ,to pomimo uznania talentu piosenkarki mam przesyt:[
  • 0

#29 dentix8

dentix8

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 42 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 wrzesień 2011 - 02:22

mnie muzyka uspokaja pozytywnie nastraja
  • 0

#30 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 09 wrzesień 2011 - 07:12

muzyka terz zabija
Gloomy Sunday Wedle powszechnej opinii wywołała na Węgrzech falę ponad stu samobójstw. Sam autor zabił się skacząc z okna swojego domu w 1968 r. Napisał ją pod wpływem zerwania zaręczyn przez swoją narzeczoną.

Gloomy Sunday -Original, Hungarian Version - YouTube

• 0

#31 Tech31

Tech31

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
Reputacja: 24
Dobra

Napisano 07 listopad 2011 - 02:42

Moze uspokajac, dodac energii, ukoic emocje.
  • 0

#32 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 07 listopad 2011 - 10:10

jesteśmy niewolnikami dźwięku tyle powiem:D
  • 0

#33 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 15 styczeń 2012 - 01:08

Muzyka może powodować uszkodzenia słuchu, dekoncentrację itp. Ale czasem jest jedyną ucieczką od rzeczywistości. Można się przy niej zrelaksować i rozpłynąć... Wsłuchać w tekst, w magiczne dźwięki i odciąć od świata, chociaż na krótką chwilę. Kiedy kilka nut zamienia nasze życie. Wiem jedno muzyka na pewno wpływa na zdrowie psychiczne i to jak najbardziej pozytywnie :)
  • 0