Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Tradycyjne książki czy ebooki?

ebooki książki tradycyjne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 rozzamunda

rozzamunda

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 02 listopad 2012 - 10:01

Odkąd mam ebooka czytam więcej i chyba chętniej , nie dżwigam książek i czytam wszędzie gdzie jestem, poemat, wymieniamy sie ze znajomymi tytułami
  • 0

#22 katerpilar123

katerpilar123

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 02 listopad 2012 - 11:31

Oczywiscie ze wole tradycyjna książkę, są jednak drogie i coraz miej ich kupuję. Z Elektronicznych uzywam głównie książki techniczne ze wzgledu na pracę, często majac papierowy egzemlarz na półce.
  • 0

#23 felita

felita

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 03 listopad 2012 - 12:34

Oba są godne uwagi ale e-book ma pewne zalety których tradycyjna książka nie ma i nigdy mieć nie bedzie no i e-czytnik urządzenie idealne dla e-booków:a.jest lekki,mały i zgrabny,c.ma mocną baterie a nawet jakby nie, to ładowarka jest lekka i mało miejsca zajmuje..c.Coraz większy wybór książek ,d.na jeden czytnik + kartę pamięci spokojnie zmieści się mała biblioteka publiczna.e.W e-bookach nawet bardzo gruba książka to zaledwie kilka mb i na jednej karcie można kilka tysięcy książek zmieścić co w realu jest praktycznie niemożliwe.
cyt"A co do preferujących ebooki - może żal wydania kasy nie pozwala wam na czytanie książek i wolicie piracic ebooki i dlatego je wolicie."
A wyobraź sobie że nosisz w torbie/plecaku/walizce kilka -kilkanaście ulubionych lektur..E czytnik i ebooki wygrywają w cuglach..co nie znaczy że nie mam w domu tradycyjnej biblioteki ale po co mam się nadwyrężać i dźwigać kilka kilo tego co waży z wyposażeniem(ładowarka,kabel pokrowiec ,czytnik )mniej niż pół kg?Zawsze można samemu pomęczyć się i zrobić sobie e-booka z tego co mam w domu ,a staram się mieć to samo w wersji papierowej jak i elektronicznej(ok, przyznaję się do piracenia zakupionych niegdyś Legalnie książek),kocham czytać ale fanatyczką papieru oraz druku nie jestem,dodam że papier też bywa niezdrowy(świeże strony świetnie tną skórę) i choróbska roznosi(np.imię róży,to przykład ekstremalny, ale nie lubię czytać zniszczonych i zużytych książek szczególnie z biblioteki, bo kto to czytał przede mną?i na jakie choróbska chorował, albo miał brudas ręce niezbyt czyste i w książkę wszystko wsmarował...dlatego je kupuje, dla higieny bo jak ktoś je czyta oprócz mnie to tylko rodzina) i wiem co jest lepsze dla mojego coraz starszego kręgosłupa... W sumie na dziś nie wyobrażam sobie żadnego wyjazdu bez tego urządzenia, może i kasę kosztuje ale ma dużo innych zalet.

Użytkownik felita edytował ten post 03 listopad 2012 - 02:36

• 0

#24 tester12

tester12

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 03 listopad 2012 - 09:28

Ja za dużo może nie czytam, ale wole e-booki. Szkoda, że technologie e papieru jakoś wolno rozwijają, jest teraz szał na tablety, lecz e-czytnik dla oczu jest lepszy i długo działa na jednym ładowaniu.
  • 0

#25 xslim94x

xslim94x

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 216 postów
Reputacja: 112
Dobra

Napisano 04 listopad 2012 - 11:22

Jak ktoś nie lubi czytać to sięga po e-booka :) mi nie zawsze odpowiada czytanie książek a szczególnie jak są pisane gwarą, to już w ogóle masakra wtedy czytam streszczenie ;p
  • 0

#26 angel004

angel004

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 59 postów
Reputacja: 27
Dobra

Napisano 05 listopad 2012 - 07:43

Ja uwielbiam tradycyjne książki, lubię kupić sobie raz na jakiś czas jakąś fajną książkę. Chociaż przyznam, że stare wydania jak książka jest już taka pożółkła ma coś w sobie no i zapach tych książek :) A co do czytników jedynie jak dla mnie co za nimi przemawia to fakt, że są lżejsze i mniej miejsca zajmują, ale nie sądzę żebym zmieniła ze względu na to moje upodobanie do tradycji :)
  • 0

#27 mott

mott

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 06 listopad 2012 - 09:35

tylko tradycyjna książka. Pozwala na dokładne poznanie treści. Książka nie narzuca tempa. Nie trzeba do książki elektroniki. W dzisiejszym świecie wszechobecnej elektroniki (telefony ,telewizory iPody)
z książką tylko w wersji tradycyjnej.
  • 0

#28 polkom21

polkom21

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2128 postów
Reputacja: 1030
Świetna

Napisano 06 listopad 2012 - 10:39

Jak ktoś nie lubi czytać to sięga po e-booka :)

No tylko nie wiem czy wiesz ale e-book to elektroniczne wydanie książki więc jeżeli nie lubi ktoś czytać to i po e-booka nie sięgnie. Kwestia tradycyjnych książek a e-booków tylko i wyłącznie zależy od czytelnika jak mu jest wygodniej. Ja osobiście korzystam z e-booków tylko wtedy gdy nie mam możliwości dopadnięcia tradycyjnej książki a dość często to się zdarza bo akurat mam takiego pecha, że biblioteka miejska u mnie w mieście jest dość słabo wyposażona w książki, które mnie akurat interesują.
  • 0

#29 gotenksDBZ

gotenksDBZ

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
Reputacja: 98
Dobra

Napisano 09 listopad 2012 - 04:29

Tylko tradycyjna. Ładnie pachnie... ;)
  • 0

#30 Yachim

Yachim

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 16 listopad 2012 - 09:30

Tradycyjne książki lubię, ale nie wszystkie mogę wypożyczyć, dostać itp. A e-booka mogę mieć w kilka sekund. Już się przyzwyczaiłem do czytania z ekranu i chyba od roku nie miałem w reku papierowej ksiązki.
  • 0

#31 monkey killer

monkey killer

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
Reputacja: 16
Neutralna

Napisano 16 listopad 2012 - 11:35

Różnie bywa, chociaż ostatnio więcej czytam e-booków. Są one o wiele tańsze. Jakby nie patrzeć na polską kieszeń wydać ok 50 zł za jakąś książkę to spory wydatek (jak np u mnie: 6 osobowa rodzina, o dokładnych wydatkach się nie rozpisuję, nie ten temat ;) ). Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale zauważyłem, że e-booki czytam wolniej niż tradycyjne ksiąąki :P
  • 0

#32 cross099

cross099

Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 2028 postów
Reputacja: 682
Bardzo dobra

Napisano 18 listopad 2012 - 12:31

Aktualnie to przerzuciłem się w 100% na e-booki. Do szkoly czy coś to zawsze tylko telefon i wszystko mam przy sobie. Ale oczywiście biblioteczkę klasycznych książek też posiadam. Czasami się do nich wraca. Ale to raczej tak sentymentalnie :)
  • 0

#33 mac844

mac844

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 18 luty 2013 - 10:37

Lubię regały pełne książek, co to za zabawa postawić czytnik na półce ;)
  • 0

#34 teocyc

teocyc

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 27 luty 2013 - 05:16

Tradycyjna książka ma tą zaletę że jak jest beznadziejna to mozna się nią podetrzeć :) - spróbuj to zrobić z czytnikiem :(
  • 0

#35 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
Neutralna

Napisano 28 luty 2013 - 03:07

Jak dla mnie lepsza jest drukowana wersja, nie wiem czemu, ale po prostu wolę trzymać w ręce książkę niż tablet. Poza tym tablet nie ma tego specyficznego zapachu druku i kolekcja książek na tablecie nie wygląda tak ładnie jak kolekcja książek na półce. ;)
  • 0

#36 jelly.bean

jelly.bean

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów
Neutralna

Napisano 11 marzec 2013 - 10:52

Czytam w zasadzie tylko tradycyjne książki, ale nie wykluczam, że w przyszłości wygodniej mi będzie czasem sięgnąć po czytnik i e-booka, np. w podróży.
  • 0

#37 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 18 marzec 2013 - 02:40

Ja wolę tradycyjne książki. Nie wyobrażam sobie czytanie Potopu czy innej książki na E-booku. :eek:
  • 0

#38 cojarobietu

cojarobietu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
Neutralna

Napisano 20 marzec 2013 - 08:29

Lubię czytać normalne książki, nic nie zastąpi papieru. Ale jestem proekologiczny i czytam ebooki na tablecie
  • 0

#39 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 20 marzec 2013 - 11:06

Można być proekologiczny i czytać normalne papierowe książki. ]:-)

Poniżej ciekawy link: http://demotywatory....8/Dobra-ksiazka

http://demotywatory....8/Dobra-ksiazka

Użytkownik gregor87gg edytował ten post 20 marzec 2013 - 02:43

• 0

#40 DarkSoldier

DarkSoldier

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 02 kwiecień 2013 - 03:15

Ja też byłem przekonany do papieru, ale po zakupie czytnika onyx 60 zmieniłem zdanie. Czytanie na tym czytnika to czysta przyjemność, gdyż zastosowany jest papier elektroniczny i nie różni się on od
papieru przez co nie męczy on zwroku. W tabletach i telefonach zastosowany jest zwykły wyświetlacz LCD co prowadzi do męczenia wzroku, także zachęcam do czytania na czytnikach gdyż naprawdę warto :)
  • 0