Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Aparat dla amatora

amatora aparat foto grafika zdjęcia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 samba36

samba36

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 01 kwiecień 2013 - 06:41

Witam,
Chciałbym poprosić o pomoc bardziej zaawansowanych użytkowników. Od zawsze interesowałem się grafika komputerową, tworzenie grafik od podstaw, obróbka i retusz zdjęć.
Nadszedł czas w którym chciałbym sam zacząć wykonywać zdjęcia, lecz nie mam pojęcia jaki wybrać sprzęt, wcześniej robiłem zdjęcia albo telefonem albo najprostszym kompaktem. Teraz pewnie by się przydało wybrać coś lepszego. Zależało by mi aby cena była dość atrakcyjna i aby mógł "naświetlać" zdjęcia - robić zdjęcia piorunów (nie wiem czy dobrze to napisałem). Mam nadzieję, że ktoś pomoże i rzetelnie mi doradzi bo nie chciałbym się wpakować na minę.

Pozdrawiam.
Dawid
  • 0

#2 devel66

devel66

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 28 kwiecień 2013 - 10:17

Aparat z wymiennymi obiektywami tych firm: Canon, Nikon, Pentax, Sony, Olympus. Na skype starszy gość, moim zdaniem ekspert w sprawach sprzętu, w czartki wieczorem udziela bezpłatnych rzetelnych porad. Chyba ma nick "fotoporady"
  • 0

#3 kirmanaerox

kirmanaerox

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Neutralna

Napisano 26 lipiec 2013 - 07:05

Jak chcesz uchwycić piorun to musisz miec bardzo dobry aparat z dobrym obiektywem do tego
dość drogi był by taki aparat i nie wiem czy się opłaca taki kupić
jak byś zarabial na zdjęciach to moze jeszcze
  • 0

#4 wegosh

wegosh

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 53 postów
Reputacja: 16
Neutralna

Napisano 18 sierpień 2013 - 10:46

napisz może coś dokładniej do czego chcesz używać aparat i ile dokładnie chcesz przeznaczyć na aparat :P lustrzankę z obiektywem kupisz za jakieś 1500 zł najtańszą. Oczywiście będzie to nowa lustrzanka :P możliwe, że mniej ale raczej nie dużo mniej :P możesz jeszcze napisać jaki system cię interesuje (canon, nikon, itd...)
  • 0

#5 rekon789

rekon789

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 09 wrzesień 2013 - 04:02

Wybierajac lustrzanke musisz liczyc sie z tym ze te obiektywy ktore sa w zestawach daja rade, ale do najlepsze nie sa.Z czasem bedziesz musial dokupic sobie obiektyw do typu zdjec ktore cie beda interesowac np. portrety, krajobrazy, macro, zwierzeta, itp. Czasami lepiej czlowiek wychodzi jesli powiedzmy oszczedzi pieniadze ktore mialby wydac na zestaw aparat plus obiektyw (jakies 2000zl) i w zamian za to kupic jakies uzywane body jakiego duzo lepszego aparatu. A dokupowanie obiektywow i tak cie nie ominie :)

Wspominales o zdjeciach piorunow, z tego co wiem do tego przydalby ci sie specjalny czujnik (nie jestem pewien) ale chyba sa potrzebne by uchwycic takie zjawisko. No i rowniez jasny obiektyw, ktore sa bardzo drogie.. Im wiecej swiatla obiektyw naturlanie przepuszcza tym jest drozszy. Ale cala ta sprawa fotografowania piorunow jest mi obca :)

Osobiscie unikalbym Sony z tego wzgledu ze probuje sie wcisnac nowinkami technicznymi, reklama i bajerami w swiat fotografi. Canon, Nikon, Pentax i Olympus od kiedy pamietam sa na rynku i kazdy ma swoje plusy i minusy, ale Sony wedlug mnie ma wiecej minusow niz inne :)

PS. Ja za kilka tyg. tez bede kupowac lustrzanke i zdecydowalem sie na Olympusa tylko jeszcze musze popatrzec co ciekawego maja :) Jak moge jeszcze jakos pomoc to daj znac ;)
  • 0

#6 JanBozy

JanBozy

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 12 listopad 2013 - 09:24

Oj tam, wcale nie musi to być bardzo dobry (czytaj drogi) aparat. Wystarczy lustrzanka z możliwością ustawienia odpowiedniego czasu naświetlania i standardowy obiektyw. Używane sprzęt dostaniesz za około 2 tys.
  • 0

#7 Cyr4x

Cyr4x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Reputacja: 159
Bardzo dobra

Napisano 27 grudzień 2013 - 07:03

Zależy co chcesz robić dalej i jaką kwotę uważasz za "atrakcyjną cenę"? Czy chcesz aparat dla amatora i na tym etapie pozostać, czy się rozwijać? Jeżeli nigdy nie używałeś niczego poważnych rozmiarów, to może zdecyduj się na bezlusterkowca. Najlepiej coś w systemie mikro 4/3, bo ma najszerszy wybór obiektywów. Nie rujnując zbytnie budżetu to np. Panasonic Lumix GX1. Za jakieś 1600 zł dostajesz aparat o jakości zdecydowanie bijącej większość luster w podobnej cenie. Zwłaszcza pod względem odwzorowania barw, które są żywe i bardzo fajnie się to prezentuje. Do wyboru dwa obiektywy kitowe, ale wersja z tym bardziej kompaktowym jest jakieś 650 zł droższa. Według mnie nie warto dopłacać. Ewentualnie jakbyś już chciał lustro, to np. Sony Alfa 37. Też dobra cena, jakieś 1700-1800 zł, a dokładając jeszcze kilkaset zł możesz mieć dłuższy obiektyw o ogniskowych 18-135 mm (mówiąc po ludzku większy zoom). Sam się przymierzam w przyszłości do tego modelu.

• 0