Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zupki Chińskie

chińskie zupki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 64-920

64-920

Zbanowany

• Banned Users
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 08 wrzesień 2011 - 12:03

Kiedyś jadło się więcej, wolę sobie sam ugotować coś jak mam czas. A, że ostatnio staram się odżywiać zdrowiej (nawet zieloną herbatę zacząłem pić, aby nie słodzić ;)) to zdarza się bardzo rzadko. A dawniej to Kim Chi i Pho z Tao Tao. A teraz pozwalam sobie jedynie w wyjątkowych okolicznościach na Knorr gorący kubek na bogato serowa z makaronem szpinakowym, pyszna, polecam tym co nie patrzą na walory zdrowotne ;)
  • 0

#22 martaa1404

martaa1404

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 09 październik 2011 - 02:33

Ja jak zupki chińskie to tylko i wyłącznie rosół i ewentualnie pomidorowa :D reszta mi jakoś nie smakuje :D
  • 0

#23 wilanow

wilanow

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 09 październik 2011 - 02:51

Na jedno wam muszę zwrócić uwagę... Zupki chińskie wcale same z siebie nie są niezdrowe. Nie zawierają żadnych szkodliwych substancji, jedyne co stanowi problem to to ze nie mają żadnych wartości odżywczych... Inaczej. Kupując jogurt, musli, jabłko, kurczaka, wedlinke, rybke, jarzynke, czy owoce a nawet wieloziarniste pieczywo - dostarczacie organizmowi spora porcje ważnych odżywczych substancji. Jedząc zupe chińską nie odzywiacie w żaden sposób organizmu, bo dostarczacie do żołądka tylko przenny makaron, który napychajac żołądek powoduje ze czujecie się syci, i trochę przypraw z kilkoma kroplami tłuszczu, który z pewnością do pozywnych ani wartościowych nie należy... To chwilowe uczucie sytosci sprawia co prawda ulgę, ale niedozywiony ciaglym spozywaniem byle czego organizm upomni się o swoje... U jednego dojdzie do powolnego wyplukania z organizmu ważnych minerałów, poleci krew z nosa, bedą problemy z koncentracja, osłabienie itp... Inny organizm będzie się bronił - będziesz chodził głodny wiec będziesz jeść wiecej wiec szybko utyjesz...

Generalnie zupki chińskie jako chwilowy sposób na pusty żołądek są dobrym pomysłem, jednak traktowanie ich jako pokarmu to spore nadużycie - pomimo ze same z siebie nie są niezdrowe...
  • 0

#24 pawcioszek

pawcioszek

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
Neutralna

Napisano 21 listopad 2011 - 03:10

zupki chinskie z torebki np vifon sa dobre
oczywiscie nie przesadzajac z czestotliwoscia ich wchlaniania : )
  • 0

#25 michalek204

michalek204

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 21 listopad 2011 - 03:20

Normalnie nie jadam zupek chińskich, ale warto mieć w zapasie.
Jak jest jakaś zupa której nie lubię to zawsze mam zupkę chińską :D
  • 0

#26 mystha

mystha

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 193 postów
Reputacja: 23
Dobra

Napisano 29 listopad 2011 - 02:14

Jeśli już muszę posiłkować się taką formą to wybieram te bardziej wartościowe, nieco droższe zupki. Co nie zmienia faktu, że są one mega chemią.
  • 0

#27 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 29 listopad 2011 - 04:10

Co nie zmienia faktu, że są one mega chemią.

w samo sedno trafiłeś, są mega chemią a są tak masowo spożywane.
  • 0

#28 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 29 listopad 2011 - 04:58

Zupki chińskie to ściema niby instant ale sama chemia i nic poza tym. Lepiej nie jeść coś takiego. :cool:
  • 0

#29 juliusz198811

juliusz198811

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 30 listopad 2011 - 05:17

Zupki chińskie z Radomia:)
Same konserwanty. Nie jedzcie !
  • 0

#30 gregor87gg

gregor87gg

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 573 postów
Reputacja: 53
Dobra

Napisano 30 listopad 2011 - 05:22

Zgadzam się w tych zupkach są same konserwanty, które są niezdrowe dla zdrowia:cool:
  • 0

#31 Gwini

Gwini

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • PipPip
  • 11 postów
Reputacja: 25
Dobra

Napisano 06 listopad 2012 - 08:25

Jak muszę to jem. Takie coś sprawdza się co najwyżej na jakiś wyjazdach. Chociaż kiedyś lubiłam sobie wciągnąć zupę serową. Teraz o wiele bardziej wolę taką zupę serową zrobić sobie sama. :)
  • 0