Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

A Piwko jakie byście polecili:

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
252 odpowiedzi w tym temacie

#41 gregorog

gregorog

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 02 luty 2010 - 11:31

Tyskie ;D
  • 0

#42 mystha

mystha

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 193 postów
Reputacja: 23
Dobra

Napisano 05 luty 2010 - 01:47

Smakoszom piwa polecę Browar Czarnków, w coraz większej ilości sklepów można ich piwko dostać. Szczególnie smakowite jest ciemne.
  • 0

#43 sigismundusrex

sigismundusrex

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Neutralna

Napisano 05 luty 2010 - 02:34

Z jasnych piwek Miller - lekki, łatwy i przyjemny.
Z ciemnych to Belfast - tylko, że dawno nie widziałem.
  • 0

#44 mario315

mario315

BÓG

• VIP
  • PipPipPip
  • 704 postów
Reputacja: 1992
Świetna

Napisano 12 luty 2010 - 04:32

Choć w Małopolsce mamy takie browary jak Okocimski, Tyski, Żywiecki to i tak najbardziej mi podchodzi Wielkopolski Lech, nie wiem czemu, ale ten smak mi jakoś tak najbardziej podchodzi :D
  • 0

#45 Crazy Legs

Crazy Legs

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 13 luty 2010 - 07:18

Ja jestem z Ciechanowa. W moim regionie pije się "Ciechana".
Jest to piwo z mojego miasta. W W-wie jest ono bardzo drogie i rzadkie . "Ciechan" może być różny miodowy, malinowy i zwykły. Ja je bardzo polecam ;d.
  • 0

#46 drako231

drako231

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Neutralna

Napisano 17 luty 2010 - 03:40

daniels y lodem mniam
  • 0

#47 Fabolous22

Fabolous22

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 17 luty 2010 - 09:54

Piwko CIECHAN niepasteryzowane ewentualnie ŻUBR lub SPECJAL
  • 0

#48 arek0097

arek0097

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 18 luty 2010 - 10:16

Także polecam piwo Ciechan,Żubr,Królewskie,Kasztelan i Lecha
  • 0

#49 dario0007

dario0007

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 18 luty 2010 - 10:31

Witam, specjalistą nie jestem, ale mimo to napisze swoje odczucia. Moim zdaniem z piwem w Polsce jest poważny problem. Bo dla mnie nie ma dużej różnicy w smaku czy ja piję Tyskie, Lecha czy coś innego. Każde piwo ważone masowo jest prawie takie samo, trochę bezpostaciowe. Mam kumpla, który pracuje w browarze w Poznaniu, który kiedyś powiedział mi tak: "wiesz, teraz to się piwo robi tak: łopata chemii do beczki z wodą i mamy Lecha, dwie łopaty i mamy Dębowe Mocne"...
Ale do rzeczy: jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że tyle osób pije i chwali najlepszy moim zdaniem obecnie wybór czyli Perłę a szczególnie jej wersję Pils. Moim zdaniem to piwo bije wszystkie na głowę także ceną (2,30). Ja jestem w Warmii i u nas można je dostać w niektórych sklepach, ale wiem że np. na Pomorzu już nie.
Na drugim miejscu stawiam piwo Łomża, też dobre ale poprzedniczce z Lublina trochę ustępuje.

Na koniec najważniejsze: gorąco polecam piwa niepasteryzowane. Dowiedzcie się czy w okolicy jakiś lokalny browar je wytwarza i radzę spróbować. Mają krótki (3 tygodnie) termin ważności, ale naprawdę polecam. Warto myślę tez spojrzeć łaskawszym okiem na browary regionalne.
Jak będziecie w mojej okolicy czyli Warmii i Mazur to kupcie "Mazura", "Warmiaka", albo "Wiśnię w piwie" cena około 2,80. Albo nie kupujcie, bo po wypiciu te wszystkie Żywce i Lechy Wam przestana smakować tak jak mi.
  • 0

#50 ronal222

ronal222

Platynowy Precylowicz

• Platynowy Precylowicz
  • PipPipPip
  • 7158 postów
Reputacja: 19
Neutralna

Napisano 19 luty 2010 - 12:22

zazdroszczę ci dario0007u mnie ciężko dostać takie rarytasy =[
  • 0

#51 adamo-home

adamo-home

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 19 luty 2010 - 12:47

Moje Piffffffffffko to Carlsberg. Jest przezajesmaczne i można je kupić wszędzie. Nie mam na myśli Polski ... ba, nawet Europy. Piłem je w Brazylii, w Tunezji, Turcji i na Cyprze. Jest wszędzie i jest cool.
  • 0

#52 ronal222

ronal222

Platynowy Precylowicz

• Platynowy Precylowicz
  • PipPipPip
  • 7158 postów
Reputacja: 19
Neutralna

Napisano 19 luty 2010 - 01:00

Carlsberg szczochy duńskie pracowałem w dani w rozlewni wiem co piszę
  • 0

#53 Spytu

Spytu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
Reputacja: -4
Neutralna

Napisano 19 luty 2010 - 01:04

Te które ma kulkę w środku-chyba jako jedyne na Świecie ....
  • 0

#54 arek0097

arek0097

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 19 luty 2010 - 12:40

Witam, specjalistą nie jestem, ale mimo to napisze swoje odczucia. Moim zdaniem z piwem w Polsce jest poważny problem. Bo dla mnie nie ma dużej różnicy w smaku czy ja piję Tyskie, Lecha czy coś innego. Każde piwo ważone masowo jest prawie takie samo, trochę bezpostaciowe. Mam kumpla, który pracuje w browarze w Poznaniu, który kiedyś powiedział mi tak: "wiesz, teraz to się piwo robi tak: łopata chemii do beczki z wodą i mamy Lecha, dwie łopaty i mamy Dębowe Mocne"...
Ale do rzeczy: jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że tyle osób pije i chwali najlepszy moim zdaniem obecnie wybór czyli Perłę a szczególnie jej wersję Pils. Moim zdaniem to piwo bije wszystkie na głowę także ceną (2,30). Ja jestem w Warmii i u nas można je dostać w niektórych sklepach, ale wiem że np. na Pomorzu już nie.
Na drugim miejscu stawiam piwo Łomża, też dobre ale poprzedniczce z Lublina trochę ustępuje.

Na koniec najważniejsze: gorąco polecam piwa niepasteryzowane. Dowiedzcie się czy w okolicy jakiś lokalny browar je wytwarza i radzę spróbować. Mają krótki (3 tygodnie) termin ważności, ale naprawdę polecam. Warto myślę tez spojrzeć łaskawszym okiem na browary regionalne.
Jak będziecie w mojej okolicy czyli Warmii i Mazur to kupcie "Mazura", "Warmiaka", albo "Wiśnię w piwie" cena około 2,80. Albo nie kupujcie, bo po wypiciu te wszystkie Żywce i Lechy Wam przestana smakować tak jak mi.

Masz rację,niepasteryzowane jest najlepsze, Łomżę piłem nawet nawet mam do tej miejscowości i byłem w browarze. Ale niepasteryzowane zazwyczaj w wakacje dostanę,bynajmniej u mnie i to jest Kasztelan z zieloną naklejką.Piwo warte grzechu.
  • 0

#55 x69xxx69x

x69xxx69x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2010 - 12:28

Moje Piffffffffffko to Carlsberg. Jest przezajesmaczne i można je kupić wszędzie. Nie mam na myśli Polski ... ba, nawet Europy. Piłem je w Brazylii, w Tunezji, Turcji i na Cyprze. Jest wszędzie i jest cool.

Carlsberg bogiem ;) zdecydowanie najlepsze, ale bardzo dobre jest też piwo Grolsch(przez o z kropeczkami ;) )
  • 0

#56 caessa

caessa

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 20 luty 2010 - 11:15

no dla mnie (Pomorze) rodzime piwko to Specjal, chociaż ostatnio dla mnie gorzki, od niedawna lubuje się z Żywcu ale Smadny Mnich (raz zakupiony na Słowacji) to jest "to co tygryski lubą najbardziej"
  • 0

#57 justyska33

justyska33

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 21 luty 2010 - 08:31

No proszę same smakosze:) Ja bardzo sobie chwalę "żubra" piję rzadko ale jak już mnie coś najdzie to tylko on :)
  • 0

#58 londyn1

londyn1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Neutralna

Napisano 21 luty 2010 - 08:33

warka czerwona i niema nic lepszego
  • 0

#59 dude88pl

dude88pl

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 02 marzec 2010 - 07:41

Z klasy ekonomicznej czyli na codzien nie ma lepszego niż Żubr. Troszke droższe a również niezwykle smaczne jest Tyskie (zwłaszcza lane <mniam>)
Z klasy wyższej tak od święta polecam piwo GROLSCH (dostepne w Tesco. bierzcie w butelce bo w puszcze to już nei to) (butelka zamykana na "stary mechanizm") oraz Corone (piwko meksykańskie) lekkie i schlodzone świetnie orzeźwia niestety jest w butelkach 0,33;p
  • 0

#60 mopss88

mopss88

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 10 marzec 2010 - 03:29

Kiedyś przez przypadek się dowiedziałem że, oprócz tyskiego gronie, które jest u nas w Poznaniu jest jeszcze tyskie książęce, które jest tylko w okoliach miejsc gdzie sie je produkuje. Zaraz podczas pierwszego wyjazdu w tamte okolice spróbowałem. PYCHA. Polecam to piwko. Jak tam jestem to tylko to pije.
  • 0