Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Praktyki na studiach

praktyki studiach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 somni

somni

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 16 październik 2013 - 02:36

Studiuje ktoś z Was prawo? Zastanawiam się, jak to jest z praktykami. Wiem, że na studiach są praktyki programowe - w sądach prokuraturach etc. Ale z tego co wiem to nie ma w kancelariach trzeba to sobie organizować na własną rękę. Tylko, że taki praktykant jest czasami problemem dla kancelarii, trzeba go wdrażać, przyuczać. Wiecie co można zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na załapanie się na takie praktyki? Oprócz ćwiczenia pisania pism procesowych oczywiście.
  • 0

#2 krononi

krononi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Neutralna

Napisano 16 październik 2013 - 04:05

Najlepiej solidnie przygotować się z samej wiedzy merytorycznej, czyli kodeksy. Poza tym coś wiedzieć o pismach procesowych, co już jest chociażby w kodeksie, jak na przykład budowa pisma. Ponadto w każdej kancelarii spotkasz się z sipami. Warto na tyle nauczyć się ich obsługi, aby nie było problemu już na praktykach.
  • 0

#3 kombatantka

kombatantka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 92 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 17 październik 2013 - 12:13

Studentem nie jestem, ale w wakacje poznałam parę fajnych studentów z poznania. On jets na aplikacji ona jeszcze studiuje. Generalnie w ich relacji kancelarie są otwarte na tanią siłę roboczą tylko trzeba liczyć się z tym, ze na początku moze być to praca podobna do maszynopisarstwa, ale jak juz zauważą, ze umiesz coś więcej, to nawet ją wzięli na rozprawę ;) Niemniej to tylko zaslyszana historia i to z poznanai, nie wiem jak wyglada sprawa np. w stolicy.
  • 0

#4 lucy-fear

lucy-fear

Świeżak

• Świeżak
  • PipPip
  • 14 postów
Neutralna

Napisano 17 październik 2013 - 06:57

Znajomość kodeksów i spiów na pewno ułatwi sprawę, warto na początku skupić się na tym. Przecież nikt na praktykach nie będzie wymagał od Ciebie samodzielnego rozwiązania danej kwestii prawnej:)
  • 0

#5 krononi

krononi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Neutralna

Napisano 17 październik 2013 - 08:17

Dokładnie, możesz oczywiście dostawać konkretne sprawy do rozwiązania, ale wtedy zrobisz tyle ile umiesz, a następnie resztę omówisz z adwokatem czy radcą. Tak to najczęściej wygląda. Dobrze, żebyś miała dostęp do sipa, bo ja często zabierałem sprawę do domu. Bez komentarzy ciężko coś zrobić, a szukanie ich w bibliotece to mordęga.
  • 0

#6 somni

somni

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 23 październik 2013 - 03:29

No tak ale SIPy są płatne to raczej nie jest narzędzie dla niepracujących studentów :(. A niestety na internecie w innym miejscu nie znajdę komentarzy i orzeczeń także jest słabo z tym :(.
  • 0

#7 krononi

krononi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
Neutralna

Napisano 23 październik 2013 - 04:25

A no właśnie nie jest tak. Ja korzystam obecnie z sipa lexis.pl. Jest jego wersja studencka, całkowicie za darmo. Przez rok jest masz dostęp w niej do pełnego serwisu, łącznie z komentarzami i orzeczeniami. Można sobie poradzić na studiach:)
  • 0