Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Ciekawe kierunki studiów

ciekawe kierunki studiów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
132 odpowiedzi w tym temacie

#41 Pralaja

Pralaja

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2009 - 03:22

Ja tylko powiem, że mój dobry kumpel jest na biotechnologii w Olsztynie ii jest bardzo zadowolony. Nigdy nie wybrałabym na Twoim miejscu fizjoterapii ani też technologii żywności. Pierwszy kierunek można zrobić bardzo łatwo w prywatnych szkołach i będzies zpotem konkurowac o pracę z niedouczonymi ludkami z przerośniętym ego, bo było ich stać na prywatne 'studia'. A technologia żywności jest nudna... miałam koleżankę, która robiła specjalizację z mleka ;/ No wyobraź to sobie.
  • 0

#42 tomo005

tomo005

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2009 - 08:46

Dzięki huragan, narobiłeś mi apetytu ;)
  • 0

#43 ewelkaaa

ewelkaaa

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2009 - 09:13

A ja polecam Informatykę i ekonometrie, ciekawy kierunek ekonomia, matematyka, informatyka, statystyka w jednym. Z pracą też nie będzie problemów choć różowo nie jest trzeba się trochę namęczyć żeby pozaliczać przedmioty.:rolleyes:
  • 0

#44 maricaPL

maricaPL

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Neutralna

Napisano 29 styczeń 2009 - 03:17

Z informatyka i Ekonometrią bym była ostrożna - jeśli choć troszkę się kuleje z któregoś przedmiotu wymienionego, bądź wie że trudno nowe informacje się przyswaja to może być męcząca i dobijająca przygoda na studiach
  • 0

#45 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 postów
Reputacja: 656
Bardzo dobra

Napisano 29 styczeń 2009 - 07:54

Oj tam studia to musi być przyjemność:) Ale tylko do sesji w sesji zawsze jest hardcore:)
  • 0

#46 gippo

gippo

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
Reputacja: 507
Bardzo dobra

Napisano 29 styczeń 2009 - 10:20

psychologia można ludźmi manipulować jak się chce i zawsze wychodzi że ty maiłeś racje

do tego to i studia nie potrzebne.. wystarczy hobby lub zainteresowanie tym tematem ;)
  • 0

#47 maricaPL

maricaPL

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Neutralna

Napisano 29 styczeń 2009 - 10:23

Albo praktyka na kims :)
  • 0

#48 Sol604

Sol604

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 11 luty 2009 - 01:56

za to osobiście nie znam normalnych psychologów... bo tych studiach i potem w pracy w zawodzie psychika nieźle obrywa...
  • 0

#49 tomo005

tomo005

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 15 luty 2009 - 08:10

Czy ktoś może podać jakieś inf. o zdrowiu publicznym? Zarobki, szansa na pracę itd.
  • 0

#50 tygryska86

tygryska86

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 22 luty 2009 - 09:29

Z doświadczeń moich znajomych kolegów wynika, że matematyka może być całkiem "chodliwym" kierunkiem. Podobno pracodawcy twierdzą, że łatwiej matematyka nauczyć ekonomii niż ekonomistę logicznego myślenia ;)
  • 0

#51 gallios

gallios

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 04 marzec 2009 - 05:12

"musisz sobie odpowiedzieć na zajebiście ważne pytanie! Co w życiu jest najważniejsze - i tego się trzymać..."
wspominasz o weterynarii - świetna sprawa, kasa jest choćby z obowiązkowych szczepień ale to drobne, pobyt jest - zawsze coś choruje, ale trzeba se rączkki ubrudzić czasami - nawet pieski bywają nieprzyjemne gdy je trzeba wytrzewić a świnki ładnie śmierdzą lub brzydko pachną jak to woli :) więc przydało by się powołanie do tego czy cuś... technologia żywienia też jest fajna (ale tam nieżle parzą, nawet ja z nimi nie dałem rady - zaprawa robi swoje) po 2 rku (teraz to się mogło zmienić) wybierasz "specjalizację" gorzelnictwo jest gicior!!! a kasa... możesz się męczyć za dobrą kasę z czymś czego nie lubisz, po jakimś czasie będziesz t tym specjalistą i pokochasz to - przecież każdy kocha swoje życie ;) gdyby było inaczej by zmienił jego styl, możesz za marną kasę robić coś co sprawia ci radość (no chyba że to równoznaczne z poprzednim wtedy pogratulować ) a jak ci to nie leży to może za te 3-5 lat koniunktura się zmieni i pojedziesz na zmywak do UK trzepać krocie ;)
  • 0

#52 Cyr4x

Cyr4x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Reputacja: 159
Bardzo dobra

Napisano 13 marzec 2009 - 12:36

Jak dla mnie ciekawy kierunek to informatyka, ale zależy co kto lubi.
  • 0

#53 hlidskjalf

hlidskjalf

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 192 postów
Reputacja: 453
Bardzo dobra

Napisano 13 marzec 2009 - 05:52

Musisz przede wszystkim się zastanowić nad tym co Cię będzie bawiło lub przynajmniej nie będzie Cię irytowało. Warto również zauważyć, że jest wiele ciekawych kierunków studiów jak choćby historia, już wspomniana filologia angielska, fizyka, matematyka, lecz musisz sobie uświadomić, iż kończąc takie studia jesteś skazany/a na nauczanie w szkole lub pozostanie na uczelni. Matematyka - fajna sprawa, tyle, że potem można nauczać. Filologia angielska? Też bardzo ciekawe, tyle, że potem możesz zostać tłumaczem, którzy ostatnio się pojawiają jak grzyby po deszczu lub nauczać w szkole, ewentualnie udzielać jakiś korków. Generalnie rzecz biorąc kierunki "szkolne" są z góry skazane na niższe zarobki, podobnie nauki humanistyczne. Lepiej sprawa kształtuje się na przedmiotach ścisłych. Warto się zastanowić nad kierunkami typu medycyna, farmacja, jeśli chodzi o kierunki przyrodniczo-chemiczne, natomiast patrząc na kierunki matematyczne to przede wszystkim informatyka, architektura, ekonomia - przedmiot zarazem ciekawy oraz jest co po nim robić. Generalnie radzę Ci abyś kierował/a się tym co Cię interesuje i nie irytuje, lecz przede wszystkim tym po czym będziesz mógł / mogła dostać pracę, która zagwarantuje Ci dobre dochody, chyba że cenniejsze niż pieniądze jest dla Ciebie pasja, jakaś samorealizacja czy jak to tam się nazywa. Najlepiej jest, gdy pasja łączy się z możliwością dobrych zarobków. Gorzej jest, gdy pasją jest np. historia, może nie tyle co gorzej, ale raczej nie liczyłbym na Twoim miejscu na wysokie zarobki po skończeniu takiego kierunku studiów. Tak jeszcze przypomniało mi się. Raczej nie polecałbym Ci prawa o ile nie masz jakiś znajomości / rodziny albo nie jesteś super zdolny/a, ponieważ osób kończących prawo jest trochę, lecz na aplikację dostaję się naprawdę garstka.
Wydaje mi się, że już o wszystkim powiedziałem, gdybym sobie przypomniał coś jeszcze to zedytuje tego posta albo napiszę następnego.
  • 0

#54 Ailatan87

Ailatan87

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 17 marzec 2009 - 06:39

Świetna jest fizyka medyczna.:D Mnóstwo fajnego sprzętu, ciekawe zajęcia itp. W zestawie możliwość jedzenia lodów zrobionych przy pomocy ciekłego azotu (żelki też są pycha). Możecie zrobić sobie sami OCT, perymetrię, USG i wiele innych badań.;p Nie zapominając o pracowaniu na takich sprzętach jak przyspieszacz liniowy eleltronów, PET, rezonans magnetyczny, TK i całą masę innych.:D Ogólnie dowiedziałam się wieli ciekawych rzeczy, nie jest tak że tylko kuję i nic z tego nie mam, wykorzystuję wiedzę w praktyce. Chociaż czasem jest ostro (np. mechanika kwantowa) to takie studia to ekstra zabawa.
  • 0

#55 Badziewiak

Badziewiak

Użytkownik

• StopSpam
  • Pip
  • 5 postów
Neutralna

Napisano 25 marzec 2009 - 09:08

witajcie!
ja zdaję w tym roku maturę z matmy (podst.)
myślę nad informatyką stosowaną, a Wy co radzicie ? (coś ścisłego)
  • 0

#56 zxx

zxx

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:54

A ja się tak zastanawiam, czy po profilu biologiczno chemicznym można startować na architekturę? i Jak to jest z tym rysowaniem? Trzeba być cholernie uzdolnionym, czy np. jak ktoś ma predyspozycje, ale nie rozwinięte to też może startować na ten kierunek?
  • 0

#57 Cyr4x

Cyr4x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Reputacja: 159
Bardzo dobra

Napisano 27 kwiecień 2009 - 09:40

Architektura to nie grafika, czy malarstwo. Tu musisz mieć trochę inne zdolności rysunkowe. Jeżeli rysunek techniczny jest dla ciebie kulą u nogi, to sobie odpuść. Tu potrzebny jest zmysł projektancki. Jeżeli nawet już masz tą koślawą rękę, to wyratuje cię AutoCad, ale musisz mieć do tego łeb.
  • 0

#58 kaska87

kaska87

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 603 postów
Reputacja: 656
Bardzo dobra

Napisano 27 kwiecień 2009 - 11:16

A ja się tak zastanawiam, czy po profilu biologiczno chemicznym można startować na architekturę? i Jak to jest z tym rysowaniem? Trzeba być cholernie uzdolnionym, czy np. jak ktoś ma predyspozycje, ale nie rozwinięte to też może startować na ten kierunek?

U nas jest kumpel przybyl do nas z mechanicznego, gdzie po pół roku wywalili calą automatykę i robotyke. tam miał rysunek techniczny. Na tym rysunku technicznym rysowali jakiś szczegół silnika taki drobiazg, wszyscy narysowali najlepiej jak umieli, praktycznie wszystkie rysunki kropka w kropke no i dr inz przeglada. U jednego ta linia za gruba ta za cienka, u innego ta linia sie odchylila na ulamek milimetra etc etc w koncu po ktorejs probie zaczeli kserowac te rysunki. i przynosili bez zmian. Jedni zaliczali inni nie. Moim zdaniem architektura jest dla ludzi którzy umieja dobrze rysowac i pisac technicznie. Tajemniac poliszynela jest to ze wiekszosc studentow oblewa wytrzymalosc materialowa i tego bym sie bala najbardziej. Pozdro.
  • 0

#59 violet69

violet69

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPip
  • 24 postów
Reputacja: 362
Bardzo dobra

Napisano 29 kwiecień 2009 - 09:51

Ktoś na początku odradzał pedagogikę...ja ją studiuję, co prawda poziom nie jest powalający [UW], lektury nudne ale wiele rzeczy jest inspirujących, jeśli interesują Cię kierunki społeczne to polecam pedago bardziej niż psychologię czy socjologię, tam jest się ukierunkowanym na pracę badawczą co nie dla każdego może być ciekawe. Poza tym na pedago jest dużo elementów psychologii, socjologii i filozofii (najwięcej), w Polsce faktycznie jest mało pracy dla społeczników ale nie z racji przesytu rynku tylko z racji jego niedorozwoju, za to jest wiele organizacji pozarządowych które oferują pracę lub współpracę przy projektach miedzynarodowych, które nie tylko są świetną okazją do zdobycia wykształcenia ale też do zarobienia [unijnej] kaski; na moim wydziale jest wiele ofert szkoleń, warsztatów etc. Poza tym mamy najwięcej miejsc na Erasmusa :P Serdecznie polecam jeśli jesteś wytrwała, lubisz dużo czytać, lubisz filozofię i samodzielne poszukiwanie własnej drogi. :)

btw...powyższy post odnosi się do wypowiedzi autorki tematu...ma_lunia .
  • 0

#60 marek902

marek902

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 25 wrzesień 2009 - 11:40

Ja mam pytanie jeśli mam Biologie i chemie na papierku z matury to moge dostać sie na dział związany z motoryzacją bo tak naprawde to mnie kręci ale wiem ze na to trzeba miec co innego na maturze :( ??
  • 0