Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Znalezienie starej monety

monety starej znalezienie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 westwood

westwood

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 20 listopad 2012 - 08:43

znalazłem na wakacjach jakąś bardzo starą monetę i teraz chciałem ją sprzedać na allegro ale kolega powiedział mi że to nie jest zgodne z prawem i że muszę najpierw postarać się o jakieś pozwolenia czy coś, zupełnie tego nie rozumiem, jak coś znalazłem to sprzedaję i po co mam jeszcze jakiś wniosek
  • 0

#2 Diabeł

Diabeł

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 501 postów
Reputacja: 1714
Świetna

Napisano 20 listopad 2012 - 09:22

http://www.thesaurus.com.pl/gazeta/numer4/prawoGnoi.html

• 0

#3 kawaadam24

kawaadam24

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 21 listopad 2012 - 07:48

wiesz co to raczej chodzi o to ze ta moneta pomimo tego ze ja znalazles nie należy do ciebie tylko do panstwa...
  • 0

#4 westwood

westwood

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 21 listopad 2012 - 09:43

bez zartów! To jak znajde 5 zl na ulicy to mam biec do urzedu oddac? Toż to jakiś absurd!
  • 0

#5 Diabeł

Diabeł

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 501 postów
Reputacja: 1714
Świetna

Napisano 21 listopad 2012 - 10:12

Tak, jeśli znajdziesz pieniądze na ulicy to wedle polskiego prawa, powinieneś się z tym zgłosić na najbliższy posterunek. Tyle że rzadko jest to stosowane ;) Jednak jeśli chodzi o stare monety które będziesz chciał sprzedać na publicznej licytacji, zachodzi obawa odwiedzenia Cię przez smutnych Panów, którzy będą chcieli się dowiedzieć skąd je masz, jak je zdobyłeś itp.

P.S.
Zrób zdjęcie tej monety i wrzuć zdjęcie tutaj, to ocenimy ile ona jest warta.
  • 0

#6 kawaadam24

kawaadam24

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 22 listopad 2012 - 07:41

no jak zwykle 5 zł to nie, ale jak jakąś stara monete, w sensie zabytek to już chyba tak, poszukaj w necie, albo idz z tą sprawą do prawnika - jak jestes z trójmiasta to udaj się do Gdyni do kancelarii radców prawnych prowadzonej przez A. Wójcika na ul. Wójta Radtkego 53/8
  • 0