Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zostań honorowym dawcą krwi

dawcą honorowym krwi zostań

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 27 listopad 2010 - 05:42

Nie musisz. Nikt Ciebie do tego nie zmusza.
  • 0

#22 darkuser

darkuser

Przyjaciel Precyl.pl

• Validating
  • PipPipPip
  • 519 postów
Reputacja: 586
Bardzo dobra

Napisano 29 listopad 2010 - 12:59

Mam za sobą 7 donacji, ale na tym raczej się skończy, niestety. Do tej pory oddawałem krew w szpitalu w moim mieście przy którym mieściła się stacja krwiodawstwa - mogłem sobie wybrać dowolny dzień (oprócz niedziel). Niestety chyba komuś to przeszkadzało i stacja została przeniesiona do przychodni. Teraz krew można oddać bodajże tylko w jednym dniu (chyba czwartek) a i liczba osób podobno jest mocno ograniczona. Nie uśmiecha mi się wstać np. o 6 rano, "dymać" do przychodni i dowiedzieć się że już się nie załapię. Nie wspomnę o tych co poszli nie zostali przyjęci i zamiast dnia wolnego od pracy musieli brać do niczego niepotrzebny urlop na żądanie...
  • 0

#23 mystha

mystha

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 193 postów
Reputacja: 23
Dobra

Napisano 05 grudzień 2010 - 08:48

a jakie profity masz na myśli??? bo jeśli czekolady to nie wiem czy ktoś oddaje krew dla chęci jej zjedzenia:) Wg mnie chęć niesienia pomocy i przez to dowartościowanie się - to główne priorytety takiej pomocy!!!

I cieszę się, że tak uważasz. Niestety niektórzy twierdzą, że nie będą oddawać bo nic z tego nie mają. Z drugiej strony nikogo się nie zmusi. Można tylko przekonać. Jak porozmawiałam wśród znajomych to wiele osób jakby omija ten problem.
  • 0

#24 dieselboy81

dieselboy81

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 25 grudzień 2010 - 12:08

Popieram. Sam już oddałem w sumie ok. 14 litrów krwi, a także sporo osób namówiłem. Najgorsze jest przełamać sie pierwszy raz a potem staje się nawykiem;)
  • 0

#25 znajomy0909

znajomy0909

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
Neutralna

Napisano 27 grudzień 2010 - 06:32

najgorsze w tym wszystkim jest to że ludzie nie są uświadamiani na temat krwiodawstwa, fakt teraz jest akcja w telewizji Twoja krew moje życie, może to coś zmieni w nastawieniu niektórych, oby!!!!
  • 0

#26 jasnabdn

jasnabdn

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Reputacja: 43
Dobra

Napisano 21 luty 2011 - 09:44

...Teraz krew można oddać bodajże tylko w jednym dniu (chyba czwartek) a i liczba osób podobno jest mocno ograniczona. Nie uśmiecha mi się wstać np. o 6 rano, "dymać" do przychodni i dowiedzieć się że już się nie załapię. Nie wspomnę o tych co poszli nie zostali przyjęci i zamiast dnia wolnego od pracy musieli brać do niczego niepotrzebny urlop na żądanie...

Może nie będzie tak źle, zawsze co jakiś czas organizuje się zbiórki przy kościele czy na rynku głównym w mieście w specjalnym autobusie :)

Sama oddaje krew od 5 lat, chociaż niestety nieregularnie, bo przez to, że kobiety mogą oddawać krew raz na trzy miesiące (i w dodatku max 3 razy w roku) jakoś ciągle wypada mi to z głowy. Ale ostatnimi czasy zaczęłam sobie ustawiać przypomnienia na telefonie, jest lepiej ;)

Nie wiem czy akcja obejmuje całą Polskę, ale w małopolskim ostatnio nie dość że dawali czekolady to jeszcze darmowy wstęp na ściankę wspinaczkową lub masaż do wyboru :)
Wg mnie to bardzo fajny pomysł żeby przyciągnąć nowe osoby :)
  • 0

#27 Mana-sama

Mana-sama

Precylowiczka

• Precylowiczka
  • PipPipPip
  • 1206 postów
Reputacja: 440
Bardzo dobra

Napisano 22 luty 2011 - 10:21

ja dopiero mam zamiar zostać krwiodawcą :)
  • 0

#28 darkuser

darkuser

Przyjaciel Precyl.pl

• Validating
  • PipPipPip
  • 519 postów
Reputacja: 586
Bardzo dobra

Napisano 24 luty 2011 - 11:13

Może nie będzie tak źle, zawsze co jakiś czas organizuje się zbiórki przy kościele czy na rynku głównym w mieście w specjalnym autobusie :)

W takich akcjach biorę udział :) ale ilość donacji z mojej strony znacznie spadła w stosunku do mozliwości, bo takie akcje zdarzaja sie w moim miescie max. 2 razy do roku :/

Nie wiem czy akcja obejmuje całą Polskę, ale w małopolskim ostatnio nie dość że dawali czekolady to jeszcze darmowy wstęp na ściankę wspinaczkową lub masaż do wyboru :)
Wg mnie to bardzo fajny pomysł żeby przyciągnąć nowe osoby :)

Faktycznie ciekawy pomysł dla nowych donatorów a i Ci stali powinni być zadowoleni.:) Słyszałem o tym, ze niektóre miasta po oddaniu ustalonej ilości krwi dają krwiodawcom darmowe przejazdy MPK. Również uważam to za ciekawa inicjatywę.
  • 0

#29 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 03 wrzesień 2011 - 05:22

Gorąco polecam :) Sama od prawie 3 lat regularnie oddaję krew i jestem z tego powodu bardzo zadowolona :) Mała rzecz, a może pomóc drugiej osobie ^^

tylko pochwalić takie zachowanie jak wyżej w cytacie, ja tylko raz oddałem krew.
  • 0

#30 esherihia

esherihia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 29 październik 2011 - 08:26

Byłam raz oddać. Ale potem schudłam i mnie pogonili :/
Ale regularne oddawanie chyba nie do końca jest zdrowe. Co jeśli z jakiegoś powodu nie moglibyście oddać? Przecież mimo wszystko nadwyżka się wytworzy.
  • 0

#31 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 29 październik 2011 - 10:07

po to sa ograniczenia czasowe miedzy kolejnymi oddawaniami krwi zeby to nie bylo niezdrowe, nie wytwarza sie zadna nadwyzka krwi potem.
  • 0

#32 daniel002d

daniel002d

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Neutralna

Napisano 14 styczeń 2012 - 06:13

Raz oddałem krew ;O Myślałem, że wykorkuje ;<
  • 0

#33 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 15 styczeń 2012 - 01:50

Ja już bym chciała oddawać krew baardzo. Myślę, że chociaż w teki sposób bym mogła pomóc innym ale niestety jestem za młoda. Przez taki prosty gest można uratować komuś życie. I dlatego jak tylko skończę 18 lat oddaję krew! :) Warto pomagać, bo kiedyś my możemy być w takiej sytuacji, co nam będzie potrzebna pomoc.
  • 0

#34 EnergyLinks

EnergyLinks

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1292 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 16 styczeń 2012 - 07:38

U mnie w szkole dwa razy do roku jest organizowana taka akcja. Byłem dwa razy i dwa razy dla mnie worka zabrakło. Co roku coraz więcej chętnych jest i ciągle brakuje worków hehe. Kolejki są okropnie długie ale kiedy się już wejdzie to wtedy czeka chwila strachu, a później już z górki. Ja siedziałem już na fotelu kiedy mi podziękowali i poprosili abym przekazał innym że worków już nie ma.
  • 0

#35 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 16 styczeń 2012 - 08:05

Tu nie chodzi o to z workami ze wystarczy krwi na dlugo, skladniki krwi maja okreslona date waznosci, wiec taka akcja zapewni krew na te 20-30 dni, a potem znow beda stale niewielkie dostawy i beda braki, chodzi o to aby regularnie oddawac krew a nie z takimi akcjami, bo wtedy zawsze jest nadmiar na chwile.
  • 0

#36 zaq1991zaq

zaq1991zaq

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 26
Dobra

Napisano 12 marzec 2012 - 02:48

Ale regularne oddawanie chyba nie do końca jest zdrowe. Co jeśli z jakiegoś powodu nie moglibyście oddać? Przecież mimo wszystko nadwyżka się wytworzy.

Medycyna nie zna żadnego przypadku śmierci z powodu oddawania krwii, co więcej osoby regularnie oddające są zdrowsze od nie oddających.
Co do nadwyżki krwii jest to bezmyślnie rozpowszechniany mit, bo krew w organiźmie jest produkowana i wymieniana nieustannie. Nie istnieje coś takiego jak nadwyżka krwii spowodowana częstym oddawaniem.

Ja osobiście oddaję krew od 18 roku życia i dobrze mi z tym, nie mam i nigdy nie miałem problemów ze zdrowiem z powodu oddawnia i szczerze mówiąc czuję się nawet lepiej.
  • 0

#37 milimetr1975

milimetr1975

Newbie

• Members
  • Pip
  • 1 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13 listopad 2018 - 06:29

ja oddałem 15 litrów krwi, regularne oddawanie nic nie szkodzi,

mit- raz się oddało to trzeba non-stop oddawać