Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Najrzadsze i najdziwniejsze choroby świata

choroby najdziwniejsze najrzadsze świata

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Reputacja: 587
Bardzo dobra

Napisano 12 wrzesień 2010 - 07:02

Z biegiem lat świat się zmienia, zmienia się nasze środowisko i zmieniamy się my. Coś ginie, a na jego miejsce przybywa coś nowego, innego.. zupełnie nam nieznanego i całkiem nie do pomyślenia. No cóż.. świat mimo wszystko jest rozległy i nie wszystko jesteśmy w stanie w swoim życiu poznać czy doświadczyć.
Otóż na świecie pojawia się coraz więcej dziwnych chorób, niektóre może były już wcześniej, jednak wiele z nich na skutek działań człowieka zmutowały się bądź nasiliły.

Obecnie ludzie są coraz bardziej tolerancyjni i łatwiej im jest pewne rzeczy zrozumieć.. jednak nadal są osoby, które wyśmiewają, unikają bądź traktują jako ciekawostkę osoby chore, którym los przysporzył figla i ich wygląd zewnętrzny całkowicie odstaje od normalnego wyglądu człowieka.

Jedne z najbardziej dziwnych chorób XXI wieku:

Porfiria powierzchowna

Dołączona grafika

Porfiria często określana jest jako choroba wampirza. Jest ona spowodowana niedoborem enzymów w organizmie. Głownym niewygodnym objawem tego schorzenia jest to, że kiedy taka osoba jest wystawiona na działanie światła słonecznego, na jej skórze pojawiają się okropne, swędzące pęcherze i pręgi.

Syndrom Proteusza

Dołączona grafika

W tym schorzeniu występuję niezwykły przyrost kości i skóry czaszki, powodując deformację głowy, która rośnie w przyspieszonym tempie. Najczęściej dodatkowo do tej choroby występują też inne schorzenia, takie jak problemy z ciśnieniem. Syndrom często poprzedza występowanie guzów na całym ciele. Jest to bardzo rzadka przypadłość, obecnie na świecie istnieje niewiele ponad 100 przypadków.

Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP)

Dołączona grafika

Na tą dolegliwość cierpi około miliona osób. Jest to choroba genetyczna, w której mięśnie, ścięgna i więzadła są stopniowo zastępowane przez kości. W miarę rozwoju prowadzi to do poważnych trudności z poruszaniem się, mówieniem, czy nawet jedzeniem. Część osób z tą chorobą cierpi również z powodu niedożywienia spowodowanego niezdolnością do przyjęcia pokarmu. To schorzenie może rownież wpływać na układ oddechowy, formując dodatkową kość wokół klatki piersiowej. Choroba zwiększa swój zasięg wraz z urazami.

Linie Blaschko

Dołączona grafika

Linie Blaschko jest to bardzo rzadki stan, kiedy na skórze delikwenta występują znaki przypominające pasy. Zazwyczaj są to kształty „V” na szyi i wzdłuż linii kręgosłupa i „S”na biodrach i brzuchu lub plecach. To schorzenie występuje nie tylko u ludzi, znane są również przypadki u psów i kotów. Linie te to szlaki migracji komórek

Choroba Błękitnej Skóry

Dołączona grafika

W latach 60-tych w Kentucky żyła liczna rodzina „niebieskich ludzi”. Większość z nich nie doświadczyła poważniejszych chorób i dożyła wieku 80 lat pomimo posiadania niebieskiej skóry. Przypadłość ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wiele osób w tym schorzeniem ma błękitną, indygo, śliwkową lub purpurową skórę. Ta rzadka przypadłość jest spowodowana anormalnością w hemoglobinie.

Progeria

Dołączona grafika

Progeria jest wyjątkowo rzadkim schorzeniem genetycznym, które zdarza się raz na 8 mln urodzeń. Jest często zwana chorobą szybkiego starzenia, ponieważ dzieci nią dotknięte przeżywają średnio 13 lat, ale zdarzały się przypadki dożycia nawet lat dwudziestu. Dzieci chore wyglądają bardzo podobnie, doświadczają też innych symptomów, takich jak choroby serca, przedwczesne łysienie, cienkie kości, artretyzm spowodowane wczesnym starzeniem. Istnieje jedna rodzina z pięciorgiem dzieci z tą chorobą. Obecnie na świecie żyje 48 osób cierpiących na tą przypadłość (dane z roku 2007, dop. tł.).

Elephantiasis (słoniowacizna)

Dołączona grafika

Elephantiasis to choroba, gdzie występuje kilkakrotne zgrubienie w skórze okrywającej kończyny (zwłaszcza nogi) i genitalia. Jest ona spowodowana pasożytniczymi robakami przenoszonymi przez moskity. Większość przypadków miała miejsce w Afryce.

Pasożytniczy bliźniak

Dołączona grafika

Pasożytniczy bliźniak jest podobny do bliźniaków syjamskich lub zrośniętych, ale z zasadniczą różnicą. Powodem jest, że taki bliźniak nigdy nie jest całkowicie oddzielny. Jest kompletne zależny od drugiego. Pasożyt może się objawiać np. jako dodatkowa noga, czy nawet para nóg, rąk.

Hypertrichosis

Dołączona grafika

Hypertrichosis jest również zwana „syndromem wilkołaczym”. Jest to rzadka dolegliwość, kiedy chory posiada włosy na całym swoim ciele, zwłaszcza na twarzy. W historii było tylko około 50 takich przypadków, ale w Meksyku żyje jedna rodzina, gdzie jest to powszechne.

Syndrom Aperta

Dołączona grafika

Syndrom Aperta jest spowodowany mutacją w spermie, która zatrzymuje wzrost czaszki i powoduje złączenie palców u rąk i nóg. Ta sama mutacja zaburza także tempo podziałów komórek, z których powstaje sperma. Urodzenie dziecka z syndromem Aperta zdarza się raz na 70 tycięcy urodzeń, objawia się złączonymi kośćmi czaszki, dłoni i stóp. Syndrom powoduje karłowatość achondroplastyczną, gdzie miękkie organy są wykształcone prawidłowo, ale kości są słabo rozwinięte.

Syndaktylia

Syndaktylia to stan, gdzie dwa lub więcej palców są ze sobą zrośnięte. Zdarza się zazwyczaj u ssaków takich jak siamang (gatunek gibona), jest to niezwykłe u ludzi. W niektórych przypadkach możliwe jest operacyjne rozdzielenie palców.

Poniżej zdjęcia nieoficjalnego rekordzisty w polidaktylii i syndaktylii. Rekord ten należy do 6-letniego Chińczyka, posiadającego łącznie 31 palców:

http://img96.imagesh...6/4017/rek1.jpg
http://img697.images.../8339/rek2p.jpg
http://img59.imagesh...9/5945/rek3.jpg

Mała Chinka urodzona bez nosa

http://img684.images...06590513613.jpg

Mocno skośne oczy, ostro zakończone uszy i ledwo zaznaczony kształt noska. Te wszystkie cechy sprawiły, że Yang Guiqing (4 l.) zyskała sobie przydomek Pixie Girl - spiczastej dziewczynki. Ale brak nosa to nie tylko niezwykły wygląd, lecz także poważna wada rozwojowa, która może powodować wiele kłopotów ze zdrowiem.

Arhinia, czyli wrodzony brak nosa, zdarza się niezwykle rzadko, na całym świecie jest niespełna 30 takich przypadków. Dlatego lekarze w Zhengzhu w środkowych Chinach nie mieli pojęcia, jak można pomóc dziecku. Dopiero po pewnym czasie zorientowali się, jak poważna to sprawa. – Na pierwszy rzut oka brak nosa może wydawać się jedynie problemem urody – tłumaczyli zmartwionym rodzicom – ale to o wiele więcej. Jeśli się przeziębi, nie będzie mogła kichać ani usuwać wydzieliny. Wszystkie bakterie zostaną w środku i będą infekować płuca – mówili.

Dziewczynka jest również pozbawiona zmysłu powonienia. A zapachy stanowią wielką część wspomnień każdego człowieka. Nie mówiąc już o tym, że są ważnym sygnałem ostrzegawczym - na przykład przed nieświeżym jedzeniem czy ulatniającym się gazem. Jedynym sposobem uzdrowienia dziecka jest operacja. Niestety, kosztuje ona ok. 50 tys. złotych, a rodzicie Yang Guiqing są biednymi ludźmi. Pracują jednak całymi dniami, aby zebrać potrzebną kwotę. – Daliśmy jej życie i jesteśmy za nią odpowiedzialni – mówi ojciec dziecka Yang Guang (48 l.). – Mamy tylko nadzieję, że ktoś nam pomoże.

Największa broda świata

http://img534.images...4/6164/gula.jpg

Pana Chang Du ma 47 lat i pochodzi z Chin. W krajach przeludnionych dostęp do lekarzy jest mocno utrudniony, a jeśli już się do jakiegoś dostaniemy - mało kto będzie chciał się nami dłużej zająć. 5 lat temu pan Du wyczuł w swoich ustach coś przypominającego guzka, ale sprawę zbagatelizował. Do dzisiaj guzek rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wyraźnie mu ciąży.

Jego broda nabrała kształtu i rozmiaru sporej piłki. Badania wykazały, że to nic specjalnie groźnego, więc narośl można spokojnie usunąć. Problem w tym, że nie jest to finansowane przez tamtejszą opiekę zdrowotną, a pan Du nie należy do najbogatszych. Koszt operacji to jakieś 25-30 tysięcy złotych. Na szczęście mężczyzna nie traci pogody ducha i pomysłowości. Spróbuje sfinansować operację w niekonwencjonalny sposób.

Postanowił wykorzystać ogromne wymiary swojej brody i fakt, że wzbudza powszechne zainteresowanie na ulicy. Feralna narośl, której bardzo chce się pozbyć, może zarobić sama na siebie. Pan Du chce na niej umieszczać reklamy chętnych przedsiębiorców.

Dziewczynka ze "skrzydłem"

http://img535.images...1212468x394.jpg

Ren Xin, dziewczynka nazwana "aniołkiem ze skrzydłem" z powodu wyrastającego z jej pleców trzeciego ramienia przeszła ratującą życie operację w chińskim szpitalu wojskowym.

Dodatkowe ramię pochodziło od pasożytniczego bliźniaka Ren, połączonego kręgosłupem. Główne naczynia krwionośne bliźniaka były podłączone do jej organów, komplikując potencjalnie fatalną operację. Zabieg był ekstremalnie skomplikowany i niebezpieczny, wcześniej w Chinach były jedynie cztery podobne przypadki.

11-letnia Ren Xin została zoperowana przez zespół specjalistów z Beijing. Operacja zakończyła się sukcesem.

Chłopiec pokryty łuskami

http://img522.images...rybialuska1.jpg

14-miesięczny Chińczyk Song Sheng urodził się z chorobą określaną jako "rybia łuska". Ciało chłopca pokryte jest skórą pozbawioną porów. Przez to, jego organizm nie jest w stanie kontrolować temperatury czy wydalać potu. W rezultacie, na całym ciele pojawiają się łuski, do złudzenia przypominające te rybie.

Mały Song Sheng codziennie zanurzany jest w wannie wypełnionej lodem. Tylko dzięki temu jego organizm jest wstanie utrzymać w miarę normalną temperaturę. Rodzina robi co może, aby zabezpieczyć w domu wystarczające ilości kostek lodu. Czasami jednak nie są w stanie wyprodukować tak ogromnej ilości i chłopiec momentalnie dostaje wysokiej gorączki.

Jego ojciec doskonale zdaje sobie sprawę, że szanse na poprawę są minimalne. Już nie modli się o wyleczenie, ale o cud. Bo tylko cud jest w stanie tutaj pomóc. Do tej pory nie powstały żadne leki, które przyczyniłyby się chociaż do zmniejszenia jego bólu. Nie wyklucza, że zwróci się o pomoc do specjalistów od medycyny ludowej, bo chyba tylko tyle mu pozostało.

Dziewczyna z guzem na 2/3 twarzy

http://img52.imagesh.../avatarface.jpg

22-latka z Chin Wu Xiaoyan jest nazywana przez wielu dziewczyną z "Avatara". Wszystko spowodowane jest przez dysplazję włóknistą. Nie jest w stanie oddychać przez nos, a przez to nie odczuwa zapachów. Coraz większe problemy sprawia jej wzrok, a wszystko przez nienaturalnie osadzone oczy. Niezbędne jest usunięcie guza zajmującego już 2/3 powierzchni twarzy. Po zabiegu należy zastosować chemio i radioterapię.

Rodzina wydała już na leczenie ok. kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale już wiadomo, że potrzebne będzie jeszcze przynajmniej 100 tysięcy złotych. Co warto zaznaczyć, członkowie jej rodziny zarabiają średnio po 500 zł miesięcznie, dlatego organizacje charytatywne walczą o fundusze na uratowanie Wu Xiaoyan.

• 0

#2 luzak-5

luzak-5

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 15 wrzesień 2010 - 06:31

zastanawiam się jakie miałaś intencje zamieszczając ten reportaż,dla mnie to jest po prostu nie smaczne' wybacz!
  • 0

#3 iwonach1

iwonach1

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 11
Neutralna

Napisano 14 październik 2010 - 04:18

szczerze fotki straszne !!! nawet nie sądziłam, ze az takie nie szczęscia są na świecie nieraz na discovery oglądam dziwne przypadki, ale te były wręcz odrażające :/
  • 1

#4 filistynka34

filistynka34

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 8 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 14 kwiecień 2011 - 08:44

witam
jest to moj pierwszy post, jako że od niedawna zarejestrowalam sie na percyl.pl
jesli lubicie ciekawostki medyczne, poznawanie nowych chorób, anomalie genetyczne itp. polecam zajrzec na strone " brutalne oblicze świata" do działu medycznego... ostrzegam jednak ze zamieszczone tam materiały są dość drastyczne. Dla ludzi o mocnych nerwach...
  • 0

#5 xsior

xsior

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 532 postów
Reputacja: 379
Bardzo dobra

Napisano 21 maj 2011 - 05:45

O jejku ja nie mogę, wystarczy mi to co tu widziałem.
  • 0

#6 Diabeł

Diabeł

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 501 postów
Reputacja: 1714
Świetna

Napisano 26 maj 2011 - 08:04

Jestem ciekaw czemu większość tych anomali występuje w Chinach...
  • 0

#7 Sebol20

Sebol20

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2827 postów
Reputacja: 590
Bardzo dobra

Napisano 29 maj 2011 - 08:19

Black może w złego Boga wierzą , albo wcale. Zdjęcia naprawdę szokujące.
  • 0

#8 Mara.D

Mara.D

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 28 styczeń 2012 - 03:42

Pierwszy raz słyszę o takich chorobach (Płacze) To jest takie smutne!:(:(:(:(:(;(

• 0

#9 Elixia

Elixia

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
Reputacja: 131
Dobra

Napisano 29 styczeń 2012 - 08:11

Tak się zdarza.. niestety. Ostatnio słyszałam, że się urodziło dwugłowe dziecko.. W tym przypadku najgorsze było to, że miało dwie głowy i dwa dobrze funkcjonujące mózgi. Możliwe było usunięcie jednej głowy, tylko której.. Nie wiem jak się ta sytuacja zakończyła. Być może to dziecko nadal funkcjonuje z dwoma głowami.. Aż strach pomyśleć jakie ciężkie przypadki różnych powikłań i chorób występują na tym świecie..
  • 0

#10 kimono22

kimono22

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 5 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 29 styczeń 2012 - 11:35

Co 4 człowiek na Ziemi to Chińczyk. Wydaje mi się, że poza dużymi miastami, opieka medyczna jest słabo rozwinięta. Gdyby w kraju bogatym i opiekuńczym urodziło się dziecko z nadmierną ilością palców, to w okresie niemowlęcym przeprowadzono by odpowiednie operacja i otoczenie nawet by nie wiedziało o anomalii. Tak samo z guzem na twarzy, czy pasożytniczym bliźniakiem.
  • 0

#11 juliab4

juliab4

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 60 postów
Neutralna

Napisano 11 luty 2012 - 06:32

Jak dla mnie, najdziwniejszą chorobą o której słyszałam, to choroba, która przemienia człowieka w drzewo. Poważnie ;/

Ogólnie, to tak się ostatnio zastanawiałam, czy wśród Azjatów są osoby z zespołem Downa? Czy to tylko choroba "białych"?
  • 0

#12 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 11 luty 2012 - 11:31

Choroba Downa nie zalezy od koloru skory
  • 0

#13 alkmina

alkmina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 33 postów
Neutralna

Napisano 12 marzec 2012 - 12:01

O matko, przeczytałam to przy jedzeniu i już mi się dodechciało... :( Choć w sumie to bardzo ciekawe, to jednocześnie życie takich ludzi jest pewnie wyjątkowo ciężkie - choć jak się ktoś taki urodzin np. w Indiach, to ma duuuże szanse, że uznają go za bóstwo i będzie żył dostatnio i otoczony szacunkiem ;)
  • 0

#14 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 26 maj 2012 - 06:44

Ostatnio słyszałam, że się urodziło dwugłowe dziecko.. W tym przypadku najgorsze było to, że miało dwie głowy i dwa dobrze funkcjonujące mózgi. Możliwe było usunięcie jednej głowy, tylko której.. Nie wiem jak się ta sytuacja zakończyła. Być może to dziecko nadal funkcjonuje z dwoma głowami..

Czy obecność dwóch głów, nie wskazuje na obecność dwóch niezależnie myślących ludzi? Usunięcie w tym wypadku, oznacza zabicie jednego człowieka.. nieciekawa sytuacja.. :( dwie osoby w jednym ciele...
  • 0

#15 DadajlamaxD

DadajlamaxD

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Neutralna

Napisano 16 czerwiec 2012 - 04:15

Nie uwierzyłbym w niektóre choroby,gdybym nie zobaczył tych zdjęć :o
  • 0