Skocz do zawartości

- - - - -

Stres

stres

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 kadzina

kadzina

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 03 styczeń 2009 - 10:38

Zgadzam się z przedmówcą wysiłek fizyczny to jest to, kiedyś jak czasem ostro ćwiczyłam to mnie wręcz roznosiło w pozytywnym słowa znaczeniu. Wiadomo jednak, że trzeba je dostosować oczywiście do swoich zdolności i nie zaczynać zbyt ostro, bo później łatwo można się zniechęcić, a szkoda, gdyż to pomaga. Dodatkowo jeszcze bardzo dobrym lekarstwem jest ulubiona muzyka, a czasem po prostu warto się wyryczeć...
  • 0

#22 pa_ti

pa_ti

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
Reputacja: 110
Dobra

Napisano 04 styczeń 2009 - 04:03

worek bokserski albo sprzątanko ... chyba, że sex
  • 0

#23 hijko

hijko

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Neutralna

Napisano 03 marzec 2009 - 10:45

papieros, sex, sprzatanie, bieganie, wlaczenie muzyki na caly regulator i glosne spiewanie
  • 0

#24 pak364

pak364

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 18 marzec 2009 - 12:36

Kieliszek wódeczki,jakies ziólka i tabletki magnezu :)

dobre na dobrą banię ale po bani stes znowu wróci może jeszcze silnieszy więc nie warto się fazować:eek:

U mnie stres już nie istnieje.Ale kiedyś był bardzo duży radziłem sobie z nim olewając wszystkie myśli które były jego przyczyną wtedy pojawiało się zawsze rozwiązanie.Najlepiej to zaprzeczyć istnieniu takiego uczucia i nie dopuszczać żanych myśli znim związanych wtedy i u was zniknie.

U mnie stres już nie istnieje.Ale kiedyś był bardzo duży radziłem sobie z nim olewając wszystkie myśli które były jego przyczyną wtedy pojawiało się zawsze rozwiązanie.Najlepiej to zaprzeczyć istnieniu takiego uczucia i nie dopuszczać żanych myśli znim związanych wtedy i u was zniknie.

Po prostu skupić się na czymś innym;)
  • 0

#25 Karoolcia

Karoolcia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 95 postów
Reputacja: 481
Bardzo dobra

Napisano 18 marzec 2009 - 12:37

reggae ;) przynajmniej na mnie działa :)
  • 0

#26 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 18 marzec 2009 - 01:45

stresu nie zlikwidujesz, mozesz sobie wmawiac ze sie nie stresujesz ale organizm i tak bedzie w podwyzszonej gotowosci, przez to m.in. dzialaja wykrywacze klamstw, nie wazne jakbys sie staral dobrowolnie tetna czy cisnienia krwi albo pocenia sie nie zlikwidujesz.

i stres ograniczony jest potrzebny, pomoze ci sie bardziej zmobilizowac, przygotowac do wysilku.
  • 0

#27 SignumOne

SignumOne

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Neutralna

Napisano 25 marzec 2009 - 01:02

Polecam takie ziolko jakim jest dziurawiec . Moze nie jest zbyt smacznyu no ale obrzydliwy nie jest. Mozna go kupic w kazdej aptece w postaci herbatki expresowej w torebkach. Dziala bardzo lagodzaco na uklad nerwowy , stosowany przy niewielkich depresjach. Polecam , pije go czesto i naprawde pomaga. Rpzluznia ,uspokaja i poprawia nastroj.
  • 0

#28 mala_madz

mala_madz

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 31 postów
Reputacja: 227
Bardzo dobra

Napisano 11 maj 2009 - 12:13

ja gdy chce się odstresować albo gdy po prostu jestem zła to zamykam się w pokoju, wyłączam telefon i ogólnie izoluje sie od wszystkich, włączam muzykę i sobie leże. A gdy nie mam czasu na leżenie itp. to słuchawki na uszy i sie uspokajam. :)
  • 0

#29 vsaga

vsaga

Aktywna Użytkowniczka

• Aktywna Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 298 postów
Reputacja: 562
Bardzo dobra

Napisano 13 maj 2009 - 12:01

Bardzo mnie uspakaja muzyka indiańska, zasypiam ze sluchawkami na uszach. Gdy się budzę, czuję się jak nowa (z metką :D )
  • 0

#30 whitewolf666

whitewolf666

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 73 postów
Reputacja: 211
Bardzo dobra

Napisano 03 czerwiec 2009 - 01:27

Gitara+piwo+wyłączone telefony.
  • 0

#31 Boss91

Boss91

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 904 postów
Reputacja: 705
Bardzo dobra

Napisano 03 lipiec 2009 - 07:11

Myślenie o odpoczynku - przed ważnym sprawdzianem np. po nauce całkiem się wyłączam - tempo oglądam telewizor czy rozmyślam o najbliższym weekendzie, bardzo uspokaja.
  • 0

#32 andzelina

andzelina

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 189 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 24 lipiec 2009 - 01:48

sa sposoby ale chwilowe...kazdy ma inny sposob, wyprobowany...
ja nie odnalazlam jeszcze skutecznego lekarstwa;)
  • 0

#33 deborah83

deborah83

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 15 październik 2009 - 10:29

Wysiłek fizyczny (szczególnie bieganie, aerobik).

Ostatnio czytałam też sporo o NLP i technice przeramowania. Działa. Jakby ktoś był zainteresowany to polecam ciekawy blog Michał Pasterski - blog o rozwoju osobistym | Mózg, umysł, NLP, osiąganie celów.
  • 0

#34 cyfroni

cyfroni

Zbanowany

• Banned Users
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 15 październik 2009 - 10:30

ja tam relaksuję się podczas oglądania dobrej komedii
to mi najczęściej wystarcza ^^
  • 0

#35 eihpos7771

eihpos7771

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów
Neutralna

Napisano 15 październik 2009 - 10:41

Ja najczesciej siadam na lozku i probuje spojrzec na cos co mnie stresuje z innej strony, mysle sobie ze cokolwiek sie wydarzy, bedzie dobrze i ze zawsze mam jakas alternatywe jesli cos mi nie wyjdzie.
  • 0

#36 rozsrebrzenie

rozsrebrzenie

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 17 listopad 2009 - 01:45

Podeszłam do sprawy systemowo, bo to wazny dla mnie problem. Zatem po pierwsze, przemyślałam sobie co mnie odpręża. W moim przypadku to np śmieszna książka lub gierka, filmik(byle nie do myślenia).Coś słodkiego z czekoladą(szczególnoie przy problemach kobiecych- magnez), ale ponieważ wprawdzie słodkości gwałtownie podnoszą poziom seratoniny,jednak równie gwałtownie on opada- chyba że dodam do czegoś słodkiego coś z węglowodorów+białko, wtedy ten spadek zostaje zatrzymany. Następnie- sok. Sporo. Albo zdecydowanie duża dawka wit C.W czasie silnego stresu gwałtownie traci się tą witaminę. Wysiłek fizyczny. Przespanie się. Spacer. Rozmowa z przyjaciółką.Pamiętnik. Twórczość. Modlitwa-zwł śpiewem.
  • 0

#37 tygrysss

tygrysss

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 07 kwiecień 2010 - 02:24

walniecie 100ml, walnąć w kimono może nawet z kimś, pograć w gry, obejrzeć coś co nas uspokaja lub stracić kontakt z rzeczywistością najlepszy sposób iść do jakieś bandy żeby cię nakopali ;p
  • 0

#38 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 13 maj 2010 - 10:16

każdy sposób jest dobry byle skuteczny,tzw patrzenie w sufit też od czasu do czasu wskazany,można wiele spraw przemyśleć,byle we właściwym czasie powiedzieć sobie dość i wrócić do rzeczywistości
  • 0

#39 neska1384532377

neska1384532377

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 171 postów
Reputacja: 241
Bardzo dobra

Napisano 27 marzec 2011 - 02:29

Dla mnie walką z tym zabójcą jest dobry film albo zakupy...
  • 0

#40 sempay

sempay

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1372 postów
Reputacja: 944
Bardzo dobra

Napisano 03 lipiec 2011 - 07:14

Jestem raczej bezstresowy, a raczej lubię stres pod warunkiem, że jest to pozytywny stres. Jeżeli jesteśmy w stanie zlokalizować czynnik, który go powoduję i go zlikwidować wtedy to jest to pozytywny stres.
  • 0