Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

dieta dr Budwig - niedobór omega 3 przyczyną nowotworów?

budwig dieta niedobór nowotworów omega przyczyną

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 26 maj 2012 - 07:05

"Dlaczego tak jest? Dlaczego omega 3 pomagają w aż tak niesamowity sposób? To proste, współczesna dieta nie zawiera ich niemal w ogóle, za to ma gigantyczne ilości omega 6, przez co w zasadzie każdy kto odżywia się "normalnie" ma kompletnie zniszczone ciało. Efekty tego zniszczenia nazywane są "chorobami cywilizacyjnymi". Że niemożliwe, że nie ma jednego lekarstwa na każdą chorobę? Jednego lekarstwa na każdą chorobę nie ma, ale niedobór jednego składnika w pokarmie może wywołać ich setki. Można powiedzieć, że "choroby cywilizacyjne" nie są w zasadzie chorobami sensu stricto, ale raczej OBJAWAMI. Objawami niedoboru omega 3.

Dr Budwig przez 50 lat leczyła w Niemczech chorych na raka, osiągając czasem oszałamiające rezultaty. Ponoć potrafiła doprowadzić do całkowitego wyleczenia osobę, której lekarze dawali dni, a nawet godziny życia. Wielokrotnie nominowana do nagrody Nobla, której nigdy nie dostała. Znienawidzona przez przemysł farmaceutyczny i ortodoksyjnych lekarzy.

Jakie jest uzasadnienie naukowe tej metody? Wszystko sprowadza się do tego, iż we współczesnej diecie jest niezwykle mało kwasów omega 3, w przeciwieństwie do omega 6, których jest o wiele za dużo. Z tym zgadza się każdy dietetyk. Prawdą jest też, iż te kwasy stanowią jeden z podstawowych składników naszego ciała - z nich są zbudowane błony komórkowe. Z tym też zgadza się każdy lekarz. W praktyce błona komórkowa osoby odżywiającej się mniej-więcej normalnie jest zbudowana głównie z kwasów omega 6, co ma fatalny wpływ na jej stan. Tu właśnie uderza metoda dr Budwig - nasyca ona organizm odpowiednią ilością kwasów omega 3, przez co komórki odzyskują swoje naturalne właściwości. "

Całość artykułu na stronie: Dieta dr Budwig

Myślę, że to ciekawy temat, jeśli ta metoda w rzeczywistości działa, to warto sprawę nagłośnić i przekazać innym. Ja sama pozostaję na neutralnej pozycji, nie neguję, ale też nie namawiam. Właściwie jest to metoda prawie darmowa i raczej nie powinna zaszkodzić, a może uratować niejednemu człowiekowi życie.
Jestem ciekawa zdania innych odnośnie tej kwestii. Co o tym myślicie?
  • 0

#2 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 28 maj 2012 - 02:00

To wiadomo od dawna, nie ma w tym nic odkrywczego, oczywiscie poza checia zarobienia pieniedzy.
  • 0

#3 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 09 grudzień 2012 - 08:53

len zawiera omega 3 a z tego robiono olej lniany
moja matka pamięta jeszcze smak tego lny , słodkawy