Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak obniżyć ciśnienie krwi?

ciśnienie krwi nadciśnienie obniżyć

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 daniel002d

daniel002d

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 17 styczeń 2013 - 11:49

Witam,
Mam problem z nadcisnieniem tzn mam ok.155 na dopuszczalne 140, ale to zależy od dnia. Najgorzej jest u lekarza bo to samo jest. W domu maleje a tam nic. Wiecie co zrobić by na badanich jakoś zmniejszyć?
  • 0

#2 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Reputacja: 168
Bardzo dobra

Napisano 17 styczeń 2013 - 10:26

nadciśnienie sie leczy..i zmniejsza lekami...dlatego po co szukasz sposobu zeby u lekarza Ci nie wykazało wysokiego? z ciśnieniem nie ma żartów
  • 0

#3 hard_player

hard_player

Paktofonika

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
Reputacja: 12
Neutralna

Napisano 18 styczeń 2013 - 06:16

Lekarz powinien Ci przepisać odpowiednie medykamenty.
A dlaczego chcesz by lekarz myślał, że masz poprawne ciśnienie? Potrzebne Ci to do pracy?
  • 0

#4 MrQ

MrQ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
Reputacja: 408
Bardzo dobra

Napisano 10 luty 2013 - 09:59

też mam czasami wysokie ciśnienie, po pierwsze idz do lekarza. po drugie sa stare domowe sposoby np. ocet jabłkowy, ale jak stosować to zapraszam do google, ba nie wiem ile masz lat itp.
  • 0

#5 wiktorek67

wiktorek67

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 534 postów
Reputacja: 44
Dobra

Napisano 19 luty 2013 - 11:20

Na
i-aptek a.pl
mają coś takiego jak sok z aronii - o dziwo jedyne co na mnie działało.
Żadne proszki kompletnie nic nie dawały ;/

Użytkownik Kcurek edytował ten post 25 marzec 2013 - 06:13
§I.14

• 0

#6 xjaponczykx

xjaponczykx

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 23 luty 2013 - 09:26

Kolega powyżej ma rację , na obniżanie najlepszy sok z aronii , najlepszy jak sam byś sobie zrobił.
  • 0

#7 Ichimaru Gin

Ichimaru Gin

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 381 postów
Neutralna

Napisano 01 marzec 2013 - 04:20

Wystarczy poświęcić 1 minute dla Google, a Ci pomoże. ;)

Znalazłem to, może któryś sposób zadziała.

1
Wielu uważa, że ocet jabłkowy pomaga obniżyć ciśnienie tętnicze krwi. Niektórzy sądzą, że ten naturalny środek obniża ciśnienie już wciągu kilku minut od zastosowania. Inni natomiast uznali, że codzienne przyjmowanie octu jabłkowego może z powodzeniem zastąpić dotychczasowe stosowane środki z apteki.

2
Innym naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi jest spożywanie czosnku. Różni ludzie mogą przyjmować go na różne sposoby – jedni polecają spożywanie czosnku na surowo, inni wolą spożywać go w formie tabletek. Jednak wszyscy zgodnie przyznają, że pomaga on obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli przeszkadza ci ostry smak czosnku, stosowanie pieprzu Cayenne jest również doskonałym sposobem na obniżenie ciśnienia tętniczego.

3
Nasiona lnu, niezależnie od tego czy przyjmujesz je w formie zmielonej czy oleju, to kolejny domowy sposób na obniżenie wysokiego ciśnienia. Zawierają one ważne kwasy Omega-3, których nasz organizm bardzo potrzebuje. Spożywanie nasion lnu jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią tłustych ryb, takich jak łosoś czy makrela lub innych źródeł kwasów Omega-3.

4
Sok z marakui to kolejny sposób na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, bez stosowania leków z apteki. Zwolennicy tej metody podkreślają jej magiczne właściwości, sok nie tylko obniża ciśnienie krwi, ale również dodaje energii.

5
Innym naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi jest wprowadzenie zmian do swojej diety. Ryby bogate w kwasy tłuszczowe Omega-3 od dawna postrzegane są jako żywność obniżająca ciśnienie. Podobnie wpływają na nasz organizm owoce i warzywa o wysokiej zawartości magnezu i potasu. Ryż, banany i ziemniaki należą do żywności bogatej w magnez. Banany są również doskonałym źródłem potasu, podobnie jak szparagi, awokado, dynia i wiele innych warzyw i owoców. Zamień dotychczas spożywaną mało zdrową żywność na produkty, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi.

6
Czosnek można spożywać oddzielnie, ale dodanie go do żywności podczas jej przygotowywania to również doskonały sposób na obniżenie ciśnienia. Czosnek w znacznych ilościach dodawany jest głównie do potraw włoskich. Nadaje on przygotowanym posiłkom niepowtarzalny smak. Czosnek możesz również dodawać do sosów sałatkowych.

7
Innym naturalnym sposobem na obniżenie ciśnienia krwi, zupełnie nie związanym z żywnością, to posiadanie zwierząt domowych lub spędzanie wolnego czasu ze zwierzętami. Zwierzęta posiadają naturalną zdolność uspokajania. Badania wykazały, że ludzie spędzający dużo czasu ze zwierzętami, znacznie rzadziej cierpią na nadciśnienie.

8
Pamiętaj jednak, że ruch jest kluczowym elementem niezbędnym do obniżenia ciśnienia krwi. Wystarczy, że kilka minut dziennie poświęcisz na spacer, bieganie lub aerobik

Użytkownik Ichimaru Gin edytował ten post 01 marzec 2013 - 04:22

• 0

#8 merkaba12

merkaba12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 208 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 24 marzec 2013 - 10:07

przejsc na diete warzywno owocowa na miesiac czasu cisnienie wruci do normy
i ine cgoroby sie pozbeddziesz pisze o tym ewa dambrowska w swojej ksiazce
  • 0

#9 MrQ

MrQ

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 223 postów
Reputacja: 408
Bardzo dobra

Napisano 25 listopad 2014 - 11:46

Odświeże temat

Wszystkie domowe i wygooglowane sposoby obniżenia ciśnienia można dołączyć do diety.

Niestety wizyta u lekarza i leczenie jest w nadciśnieniu najważniejsze <_< . Przekonałem się o tym na własnej skórze.

Więc domowe sposoby są dobre jednak jako dodatki do diety. Lub dla ludzi którzy maja lekko podwyższone ciśnienie.

Ja mam nadciśnienie na granicy II i III stopnia, bez leków bym nie uciągnał a domowe sposoby to mam w diecie od lekarza :)

• 0