Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narkomania

narkomania

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1 grabarz

grabarz

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 701 postów
Reputacja: 437
Bardzo dobra

Napisano 14 sierpień 2008 - 07:41

Narkomania, czyli uzależnienie od narkotyków (środków odurzających, substancji psychoaktywnych) to choroba, która zagraża coraz większej liczbie młodych Polaków.

Narkomania tak samo jak alkoholizm jest chorobą postępującą, nieuleczalną i śmiertelną.

Narkomania zbiera coraz większe żniwo... Mimo to nie wolno się poddać odbierając sobie szansy na normalne życie.

Istotą narkomanii jest fizyczna i psychiczna zależność od różnego rodzaju środków zmieniających świadomość (amfetamina, marihuana, heroina, kokaina, morfina, LSD, itp.). Z problemem uzależnienia od narkotyków borykają się nie tylko osoby bezpośrednio nim dotknięte, ale także rodzina, partnerzy i przyjaciele, którzy przeżywają stany przygnębienia, lęku, stresu, rozczarowań i bezradności.

Narkomania jest z całą pewnością chorobą, którą można i trzeba leczyć w oparciu o założenie, że celem jest całkowite odstawienie wszelkich środków zmieniających świadomość. Służy temu psychoterapia oparta na rzetelnej wiedzy czym jest uzależnienie i jak można się od niego uwolnić. Głównym zadaniem terapii jest zapobieganie ewentualnym nawrotom choroby, poprzez uczenie ludzi uzależnionych nowych zachowań, tak aby radzili sobie w sytuacjach kryzysowych, bądź nauczyli się unikania takich sytuacji, które mogłyby ich sprowokować do ponownego brania środków psychoaktywnych
  • 0

#2 tutul

tutul

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 26 wrzesień 2008 - 12:47

Lekomania też jest rodzjem narkomani i częto bywa niezawiniona, leki psychotropowe brane pod kontrolą lekarza mogą doprowadzić do lekomani. Wiem to z własnego doświadczenia.
  • 0

#3 roxusmax

roxusmax

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
Reputacja: 111
Dobra

Napisano 26 wrzesień 2008 - 01:04

Szkoda tylko że społeczeństwo odrzuca uzależnionych zamiast im pomagać:(
  • 0

#4 grabarz

grabarz

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 701 postów
Bardzo dobra

Napisano 26 wrzesień 2008 - 08:42

Zadne uzaleznienie nie jest choroba zawiniona
niska swiadomosc i stereotypy jakie panuja w spoleczenstwie nie pomagaja chorym, jednakze nie dla spoleczenstwa podejmuje sie leczenie
istnieje mase grup wsparcia a wszystkie one bazuja na standartach wypracowanych przez AA
u wiekszosci uzaleznionych problemem jest niska samoocena dlatego tak wielka przykladaja wage do oceny przez innych
niewiele mnie obchodzi ocena innych wazne ze dobrze czuje sie w swojej skorze
Polecam zajecia z afirmacji :-)
i rowniez polecam zaprzestanie uzalania sie nad soba
wiekszosc uzaleznionych ma narzedzia wystarcza wiara , determinacjia i modlitwa
pozdrawiam
  • 0

#5 139

139

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 26 wrzesień 2008 - 10:14

Za czy przeciw?

[URL="http://www.mmwroclaw.pl/1671/2008/9/22/sekrety-marihuany?category=interwencje"]
[/URL][URL="http://www.mmwroclaw.pl/1671/2008/9/22/sekrety-marihuany?category=interwencje"]Sekrety marihuany - Wieści - MM Moje Miasto[/URL]

?
  • 0

#6 AdYaCh

AdYaCh

Buntownik z wyboru...

• VIP
  • PipPipPip
  • 466 postów
Reputacja: 695
Bardzo dobra

Napisano 26 wrzesień 2008 - 09:28

"wiekszosc uzaleznionych ma narzedzia wystarcza wiara , determinacjia i modlitwa "

Najpierw trzeba je zdobyć.

Sam mam w rodzinie osobę uzależnioną i skończyło się to rozpadem rodziny.
Alkoholizm jest czasami gorszy od narkotyków.

Razi mnie w tym "przesłaniu" THC = marihuana.
On niby uzależnia fizycznie? Śmiech na sali... Akurat trawka wg mnie powinna być z legalizowana.
Znam wiele osób, które palą i NIGDY nie widziałem aby ta osoba zachowywała się agresywnie.

Ofc, dla niektórych tylko od czasu do czasu zabawa, a dla innych wstęp do narkomanii, jednakże sama maryśka jest bardziej nieszkodliwa niż alkohol czy papierosy ; )
  • 0

#7 grabarz

grabarz

Precylowy Weteran

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 701 postów
Bardzo dobra

Napisano 27 wrzesień 2008 - 06:26

"wiekszosc uzaleznionych ma narzedzia wystarcza wiara , determinacjia i modlitwa "

Najpierw trzeba je zdobyć.

Sam mam w rodzinie osobę uzależnioną i skończyło się to rozpadem rodziny.
Alkoholizm jest czasami gorszy od narkotyków.

On niby uzależnia fizycznie? Śmiech na sali... Akurat trawka wg mnie powinna być z legalizowana.
Znam wiele osób, które palą i NIGDY nie widziałem aby ta osoba zachowywała się agresywnie.

Ofc, dla niektórych tylko od czasu do czasu zabawa, a dla innych wstęp do narkomanii, jednakże sama maryśka jest bardziej nieszkodliwa niż alkohol czy papierosy ; )

trudno mowic jakie uzaleznienie jest gorsze
alkoholik niszczy wszystko wkolo siebie rowniez najblizszych
w
wiekszosci miast istnieja grupy wsparcia dla rodzin w ktorych istnieje problem alkoholizmu nazywaja sie al-anon
warto zagladnac
lub zasiegnac porady specjalisty. psychologa, psychiatry
  • 0

#8 piont

piont

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Neutralna

Napisano 29 grudzień 2008 - 02:50

Alkohol jest zdecydowanie gorszy od marihuany co do tego nie mam wątpliwości.
Ale nie ma to jak wypić browar i zapalić lolka :P raz na jakiś czas.
  • 0

#9 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 29 grudzień 2008 - 08:03

raz na jakis czas zapalic.
zycze powodzenia...
  • 0

#10 Ravi

Ravi

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 01 styczeń 2009 - 11:36

Legalizacja... Sam byłbym za legalizacją ziółka gdyby nie jedno ale. Nawet takie THC zawarte w zielsku zostawia w organizmie skutki uboczne. Sam mam kilku znajomych którzy czasem sobie palili. Jeden zaprzestał tego. Inny sobie popala dość często, dłuższy okres, co już niestety trwale uszkodziło jego pamięć :( Zdarza mu się nie pamiętać zdarzeń z zeszłego tygodnia a nawet z poprzedniego dnia! I nie jest to odrębny przypadek. Inny znajomy skończył na tym że zaczął zażywać fete. Jeśli się ma choć trochę pojęcia o tym, to wiadome jak kończy się zażywanie białego. Sam uważam że jest gorsze od hery. A zaczynał od ziółka...

Więc tak jak powiedziałem, byłbym za legalizacją gdyby nie to ale... Bardziej byłbym przekonany, gdyby z narko było tylko zielone.
  • 0

#11 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Dobra

Napisano 02 styczeń 2009 - 01:07

marihuana uzaleznia psychicznie co jest tez grozne
  • 0

#12 JeQ

JeQ

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 02 styczeń 2009 - 01:26

marihuana uzaleznia psychicznie co jest tez grozne

Wszystko ma swoje wady i zalety, aktualna ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii może wyrządzić większe szkody niż sama marihuana.
  • 0

#13 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Dobra

Napisano 03 styczeń 2009 - 01:27

nie, narkotyki i narkomania nie ma zadnych zalet, tylko wady.
nie mowie np. o morfinie uzywanej w medycynie ale o zwyklym braniu.
  • 0

#14 Inkwizytor966

Inkwizytor966

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 17 styczeń 2009 - 12:47

Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, ale napicie się odrobiny alkoholu nie powoduje odurzenia czy zaniku władzy nad zmysłami, papierosy tak samo, natomiast narkotyki powodują upośledzenie narządów zmysłów i prowadzą do stanu odurzenia. Narkotyki absolutnie nie mogą zostać zalegalizowane, jakiekolwiek, nałogi robią z ludzi śmieci, bezwartościowe ścierwa, ale nie tylko one. Alkohol jest legalny, jak i papierosy a spożycie wcale nie spada wręcz przeciwnie, jakby nie dość było zapijaczonych mord, to jeszcze miały by być pijane ćpuny? Na pewno NIE!
  • 0

#15 dragon0077

dragon0077

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Neutralna

Napisano 18 styczeń 2009 - 02:31

Zioło - najczęściej pierwszy kontakt z narkotykiem , jest najbardziej niebezpiecznym środkiem odurzającym ze względu na lekceważenie zagrożenia jaki niesie ze sobą . Pozdrawiam dragon0077
  • 0

#16 ymon

ymon

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Reputacja: 47
Dobra

Napisano 19 styczeń 2009 - 05:33

Rocznie w wyniku palenia tytoniu umiera na swiecie jakieś 20.000.000 ludzi. W wyniku brania narkotykow jakieś 60.000.
Poza tym jeśli już ktoś umiera w wyniku przedawkowania narkotyków, to jest to śmierć szybka i ,o ironio, przyjemna. W przeciwieństwie do umierania w wyniku chorób spowodowanych paleniem tytoniu (rak płuc-śmierć przez uduszenie itd.)
  • 0

#17 AB47

AB47

Naprawa elektroniki (tel)

• Precylek
  • PipPipPip
  • 830 postów
Reputacja: 1715
Świetna

Napisano 19 styczeń 2009 - 05:37

ciekawe podejście ymon
szczerze mówiąc jeszcze czegos takiego nie słyszałem
ale chyba lepiej jest nie ćpać i umrzeć w wieku 80 lat <nieprzyjemnie> niż ćpać i umrzeć w wieku lat 20 przyjemnie. Nie ?
  • 0

#18 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Dobra

Napisano 20 styczeń 2009 - 11:25

uzaleznienie a potem glod narkotykowy to na pewno nie sa takie przyjemne sprawy
  • 0

#19 kamus00

kamus00

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów
Reputacja: 210
Bardzo dobra

Napisano 24 styczeń 2009 - 11:00

uzależnienie niesety jest bardzo zła formą naszego zycia. Czlowiek uzalezniony mysli incazej czesto tak ze nie mozemy do niego dotrzec. Dlaczego tak siędzieje? poniewaz uzaleznienie zmienia nasz organizm zachowanie. czesto stajemy sie bardziej agresywni porywczy, nerwowi, pijemy bo nam zle..narkotyki maja dac nam wolnosc. ale to nie jest sposob na roziwaznie naszych problemow. i tzreba o tym Polskie spoleczenstwo uswiadamiac. . Tragincze sa fakty gdy, wiele osob umiera z powodu uzaleznien. Niestety liczby ofiar takiego nalogu nie maleja. Najgorsze gdy na wlasnym przykladzie mozemy stwierdzac takie toeorie, gdy w domu mamy osobe palaca bardzo nerwowa, dla ktorej jedyne roziwazania to krzyk wyzwiska i proby zmiany otoczenia, choc to jest zabieg nie potzrebny, dlatego ppropaguje haslo : CHCESZ COS ZMIENIC?NAJPIERW ZACZNIJ OD SIEBIE...

POZDRAWIAM SERDECZNIE Camilla.
  • 0

#20 AdYaCh

AdYaCh

Buntownik z wyboru...

• VIP
  • PipPipPip
  • 466 postów
Reputacja: 695
Bardzo dobra

Napisano 24 styczeń 2009 - 05:51

Widzę, ze dowartościowujecie się atakując innych, wywyższając swoje rację, ślepo w to wiedząc.

Ciekawi mnie to, co Wy możecie wiedziec ?

Zaczynając byłem już doświadczony przez życie przez problemy z alkoholem i marychą dlatego na podstawie wlasnych doświadczeń wysunąłem swoje racje.

Co może wiedziec osoba, która w życiu nie miała w rodzinie alkoholika, nie była w otoczeniu palących?
Na czym opieracie swoje teorie, na racjach innych ludzi? Ktoś napisze " Uzależnienie jest bardzo zle i od marychy idzie się dalej i konczy się ze strzykawką w ręku na peronie "

Jak mam czytac takie farmazony to aż mi się chcę rzygac.

Nic nie da się wyogólniac w kwestii ziola i alkoholu. Kazde uzaleznienie to indywidualny przypadek.
  • 0