Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mleko: biały morderca

biały mleko morderca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#1 rsx12

rsx12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 01 luty 2009 - 05:46

Cytat:
Od wielu lat światowe społeczeństwo jest bombardowane nieustanną propagandą na temat zbawiennego wpływu krowiego mleka na ludzki organizm. Zrobiono z niego niemal eliksir życia, bez którego nie jest możliwa normalna egzystencja. Tymczasem okazuje się, że rzeczywistość jest zupełnie inna niż ta, którą jesteśmy bez przerwy karmieni,czytaj więcej tutaj

Użytkownik rsx12 edytował ten post 30 grudzień 2014 - 10:24

• 0

#2 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 03 luty 2009 - 07:22

jesli czlowiek ma wrodzona nietolerancje laktozy to wystepuja biegunki i wymioty. Ale to nie jest czesta przypadlosc a glownie ten argument podaja przeciwnicy picia mleka. I nigdzie nie spotkalem sie z okresleniem ze mleko to eliksir zycia.

I zanim cos wkleisz to przecyztaj to najpierw aby inni potem nie czytali herezji typu ze kazeina jest tylko w krowim mleku. Z tego co pamietam to w ludzkim mleku jest to jedno z podstawowych bialej ktore noworodek dostaje od matki w mleku.I co z tego ze sie z tego robi guziki. Glukoza ktora jemy jesli jest polaczona wiazaniami typu beta to powstaje bardzo wytrzymala celuloza.

I na koniec, czym rozni sie jon wapnia 2+ w jednym mleku od jonu wapnia 2+ w innym mleku jesli wapn wapniowi nierowny? Oba jony maja tyle samo elektronow i innych czastek w sobie.
  • 0

#3 rsx12

rsx12

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Neutralna

Napisano 04 luty 2009 - 10:34

Jednak, najczęściej ludzie spożywają przetwory i mleko Krowie,oczywiście kazeina występuje nie tylko w nim.Ten materiał wkleiłem, jako poglądowy a wnioski każdy wyciągnie sam.:)
  • 0

#4 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 05 luty 2009 - 12:03

to jak go wkleiles to mozesz go edytowac to przecyztaj go jeszcze raz dokladnie i usun bzdury z niego. Bo co z tego ze z kazeiny robi sie guziki i kleje, w twoich krwinkach jest zelazo ktorego robi sie mosty a jakos zyjesz dzieki tym jonom zelaza.

i wypadaloby wkleic zrodlo skoro nie jestes autorem.
  • 0

#5 Zdzisław43

Zdzisław43

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 03 styczeń 2011 - 01:04

Przyłaczam się do kolegi Hatamoto. Czas pokazuje, że najnowsze badania może odkryją jeszcz coś pozytywnego w mleku ...
Zdzich
  • 0

#6 55-dyzia

55-dyzia

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 3 postów
Neutralna

Napisano 03 styczeń 2011 - 11:40

Niesamowite,muszę to przemyśleć-czy to możliwe?
  • 0

#7 waskos

waskos

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 4401 postów
Reputacja: 1900
Świetna

Napisano 03 styczeń 2011 - 12:24

Zastanawiając się nad tym tekstem i ogólnie nad pojęciem co to jest mleko i do czego służy, można się zgodzić z tym artykułem, wszak mleko produkowane jest przez ssaki-matki dla swojego potomstwa. Chyba nie występują w przyrodzie przypadki (poza ludźmi), że mleko spożywają dorosłe osobniki. Myślę, że zanadto nie ma się czym przejmować, przecież mleko nie jest naszym jedynym pożywieniem a tylko uzupełnieniem diety. Sądzę, że osoby korzystające z mleka sporadycznie nie muszą się przejmować, że wyrosną im rogi. Podobnie się ma (jeżeli chodzi o naukowców), kwestia spożywania masła i margaryny, jedni naukowcy podpierający się badaniami naukowymi, twierdzą, że masło jest szkodliwe, inni cytując te same badania mówią o szkodliwości spożywania margaryny. Mimo wszystko jestem ciekaw opinii Secutorra, co ciekawego nam przekaże w tej materii. Mnie osobiście najbardziej szkodzi reklama ochuj*łej aktivii, która niby zawiera bakterie acti-regularis. Przytoczyłem tu przykład gównianego jogurtu jako dowód na otumanianie ludzi nieistniejącymi badaniami i bakteriami wymyślonymi, by zrobić nam konsumentom wodę z mózgu.
  • 1

#8 zbigCZ

zbigCZ

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 11 styczeń 2011 - 10:43

Panowie na coś trzeba z tego świata zejść więc czy to z powodu mleka czy z innego wszystko jedno.
  • 0

#9 Zboj

Zboj

Leśne bydle

• VIP
  • PipPipPip
  • 1602 postów
Reputacja: 1716
Świetna

Napisano 12 styczeń 2011 - 02:00

Mimo wszystko jestem ciekaw opinii Secutorra, co ciekawego nam przekaże w tej materii.

Nie wywołuj Zbója (tj. wilka) z lasu:P Pewnie zaczęłoby się od kilku retorycznych pytań w stylu: "Może najpierw co to jest mleko? Jakie jest przesłanie spożywania mleka?". Następnie była by seria "linii kodu", po czym: "zgodnie z tym, co jest w Biblii...". No i jeszcze w podsumowaniu "Głębiej się nad tym zastanówcie."
  • 1

#10 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 13 styczeń 2011 - 04:36

Jeśli moje zdanie Was interesuje to mleko jako mleko/prawdziwe/to samo zdrowie i życie ,mleko matki dla dziecka najlepszy pokarm,tak nas obdarzyła matka natura i to nie podlega dyskusji.Trudno nazwać mlekiem to co kupujemy w kartonach i ma np.3-letni okres przydatności do spożycia,a mimo to coraz dłużej żyjemy/co nas nie zabije to wzmocni/
  • 1

#11 Guest_D3v_*

Guest_D3v_*
  • Guests

Napisano 13 styczeń 2011 - 04:52

Mimo wszystko jestem ciekaw opinii Secutorra, co ciekawego nam przekaże w tej materii.

Też jestem ciekaw ;D
  • 0

#12 NieWeszles

NieWeszles

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
Reputacja: 175
Bardzo dobra

Napisano 13 styczeń 2011 - 10:30

A co w tych czasach nie jest szkodliwe? Karmimy raka bez przerwy
  • 0

#13 kolszyk

kolszyk

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 16 styczeń 2011 - 09:50

A co w tych czasach nie jest szkodliwe? Karmimy raka bez przerwy

A fakty są takie, że wszystko co dobre - jest szkodliwe. Decyzje podejmujemy sami. "Mądrych" nie brakuje. Gdyby człowiek nad każdym produktem zastanawiał się jeść czy nie - życie nasze było by koszmarem.
  • 0

#14 NieWeszles

NieWeszles

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
Bardzo dobra

Napisano 17 styczeń 2011 - 02:23

Dokładnie. Nie ma co wybierać. We wszystkim jest mnóstwo chemii i syfu.
  • 0

#15 Mr Lycerp

Mr Lycerp

>>>mędrzec z kosmosu

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 217 postów
Reputacja: 66
Dobra

Napisano 17 styczeń 2011 - 09:16

@NieWeszłes - racja dlatego też nie zastanawiam sie nad konsekwencjami picia w tym przypadku mleka. Lubie je to piję, nie uważam, ze zdrowiej będzie jeśli zamiast niego będę pił wodę czy sok.
  • 0

#16 kolszyk

kolszyk

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Reputacja: 85
Dobra

Napisano 17 styczeń 2011 - 05:08

Może to głupie ale napiszę. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania żył facet (zmarł w zeszłym roku mając 93 lata). Codziennie chodził do sklepu kupować wino marki "Wino" , w którym jak wiecie siarki jest dużo (bo to konserwant). Kiedy spytałem go dlaczego to robi; uśmiechnął się i powiedział, że to go konserwuje. Głupota co nie?. Nie zapytałem go czy pił mleko. Przypuszczam , że już w żołądku nie miał na nie miejsca. Czy można z tego wyciągać jakieś osądy. Ważne chyba jest to żebyśmy nie popadali z jednej skrajności w drugą. Taka relacja jest szkodliwa dla nas samych i dla naszych bliskich.
  • 0

#17 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 18 styczeń 2011 - 06:23

ale wiecie co?od czasu założenia tematu częściej czytam w sklepie skład chemiczny produktów,nie wiem czy przez to zdrowsza umrę,jednak nasze polskie wyroby mają zdecydowanie mniej tego świństwa i są smaczniejsze,a już te ze zdrową żywnością,super ,tylko cena trochę odstrasza
  • 0

#18 Tangerynka

Tangerynka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 20 styczeń 2011 - 09:56

Na coś trzeba umrzeć, ale...od kiedy nie piję mleka i nie jem produktów mlecznych, dużo lepiej się czuję. Ustąpiły objawy tzw. drażliwego jelita.
Nie jestem za popadaniem w skrajności ale warto zastanowić się nad tym, co jemy i po co to jemy.

p.s. margaryna to też zuo
  • 0

#19 NieWeszles

NieWeszles

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 376 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 styczeń 2011 - 02:09

ale wiecie co?od czasu założenia tematu częściej czytam w sklepie skład chemiczny produktów,nie wiem czy przez to zdrowsza umrę,jednak nasze polskie wyroby mają zdecydowanie mniej tego świństwa i są smaczniejsze,a już te ze zdrową żywnością,super ,tylko cena trochę odstrasza

Zdecydowanie tak! Polskie produkty są zdrowsze. Zawsze zwracam znajomym uwagę, żeby wybierali polskie produkty. Ale tu akurat kieruję się nie zdrowiem, a miejscem produkcji :D

Tangerynka
Masło też jest szkodliwe w nadmiarze.
  • 0

#20 Tangerynka

Tangerynka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów
Neutralna

Napisano 23 styczeń 2011 - 04:59

W nadmiarze wszystko szkodzi, ale margaryny lepiej w ogóle nie jeść, masło jest zdrowsze.
  • 0