Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Mleko: biały morderca

biały mleko morderca

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#41 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Reputacja: 89
Dobra

Napisano 17 wrzesień 2011 - 12:05

jedzenie lekarstwem a lekarstwo jedzeniem.

Tak mawiał Hipokrates za czasów, gdy na Ziemi było jeszcze co jeść.

Co do mleka, najpierw zabija sie w nim zycie a potem dodaje sztuczne dodatki i robi jogurty. Mleko i przetwory mleczne naturalnie robione nie szkodzą, nie ma co słuchać bzdur głoszonych przez niektórych.

Z troski wam wyłożyłam skutki picia mleka, żebyście byli świadomi, że choroby nie biorą się z niczego. Jak ktoś chce pić mleko, to niech pije, dla jednych ważne jest zdrowie, a dla drugich przyjemność jedzenia... Mamy do wyboru, przejść przez życie chorując i ledwo powłócząc nogami, albo przebiec o pełnych siłach z radością. Dla tych drugich napisałam te wszystkie "bzdury".

Przetwory mleczne są zdrowsze pod tym względem, że lepiej się trawią co i tak nie zmienia faktu, że są niezdrowe.

Najprostsze rozumowanie jakie mogę przedstawić, bez rozpisywania się ---> żadne zwierze, gdy dorośnie nie pije mleka - ludzie piją, żadne zwierze nie pije mleka zwierzęcia odmiennego gatunku - ludzie to robią. Czy to nie jest anomalia? Bo dla mnie wszystko jest jasne, już na pierwszy rzut oka. Co do kotów - ludzie nauczyli je pić mleko, ale koty, które go nie piją żyją dłużej. Koty które piją mleko, dość szybko mogą nabawić się problemów z nerkami.
  • 0

#42 Hatamoto

Hatamoto

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 152 postów
Dobra

Napisano 18 wrzesień 2011 - 09:53

nie oczekuj ze zwierzeta zbuduja obory i zacza krowy hodowac dla produkcji mleka
czlowiek nie jest zwierzeciem, jednak sie troche rozni, zwyczajami rowniez i rozwojem.
mleko i ser w diecie czlowieka jest od czasow starozytnych, ludzie zyja i sa zdrowi, moze w twojej diecie go zabraklo jak bylas mala, stad takie smieszne opinie.
Hipokrates ciekawe czym mial leczyc, nie bylo wtedy lekow, a jak one powstaly to srednia zycia sie bardzo znaczoco wydluzyla, wiem ze dla ciebie to tez o niczym nie swiadczy i leki sa zle a dobre sa tylko jakies dziwne naturalne przsesady ktore kojaza mi sie z takimi dzikimi szamanizmami gdzie ciemny lud wszystko kupuje w swojej murzynskiej wiosce, mysle ze tam swietnie bys sie odnalazla.

Wg ciebie Masajowie gdzie ich glowna dieta polega na hodowaniu krow dla mleka i miesa sa po prostu fikcja literacka bo juz dawno by zgineli z tych "mlecznych chorob".
  • 0

#43 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Dobra

Napisano 18 wrzesień 2011 - 11:22

nie oczekuj ze zwierzeta zbuduja obory i zacza krowy hodowac dla produkcji mleka

Zwierzętom tak nie odbija jak ludziom, nie martw się - nie oczekuję tego od nich. Natomiast od ludzi oczekuję [i nie tylko ja], że przestaną patrzeć wyłącznie na czubek własnego nosa i pozwolą żyć innym w zgodzie z naturą,a co za tym idzie matkom karmić swoje dzieci, które tego mleka potrzebują, a nie dorosłe osobniki innego gatunku, którym te mleko szkodzi.

czlowiek nie jest zwierzeciem,

:eek: Racja.. człowiek jest przecież brokułem. Hatamoto jak chcesz możesz być selerem, albo rzodkiewką. Wybierz sobie coś z tego.

ludzie zyja i sa zdrowi,

Tu się uśmiałam :D Choć nie wiem czy słusznie.. chyba powinnam ubolewać. Hatamoto jesteś kłamcą, więc ostatecznie nie wiem, czy jesteś tym lekarzem, czy nie. Ale jeśli jesteś lekarzem, to ślepym bardzo. Do tego nie potrzeba wykształcenia wyższego... Nie widzisz, że ludzie chorują i umierają?

moze w twojej diecie go zabraklo jak bylas mala, stad takie smieszne opinie.

Nie, nie zabrakło. Jako dziecko piłam mleko, ale w końcu przychodzi taki czas, gdy każdy decyduje za siebie. Jedni powtarzają kłamstwa wyuczone z dzieciństwa, a drudzy szukają prawdy...

leki sa zle a dobre sa tylko jakies dziwne naturalne przsesady ktore kojaza mi sie z takimi dzikimi szamanizmami gdzie ciemny lud wszystko kupuje w swojej murzynskiej wiosce, mysle ze tam swietnie bys sie odnalazla.

Wg ciebie Masajowie gdzie ich glowna dieta polega na hodowaniu krow dla mleka i miesa sa po prostu fikcja literacka bo juz dawno by zgineli z tych "mlecznych chorob".

Zabawne, że najpierw wyśmiewasz moje umiłowanie natury, a później jako argument swoich "cywilizacyjnych" twierdzeń podajesz przykład życia Afrykańczyków :zniesmaczony: Zdecyduj się po której stronie obstajesz, bo strzelasz do własnej bramki..

Dodano 19.09.2011 12:44

Co do wysokiej ceny mleka sojowego, bo xsior wcześniej wspomniał... Mleko sojowe można zrobić samodzielnie, potrzebna jest do tego: soja i woda. Jeśli chodzi o koszty, to litr własnoręcznego mleka kosztuje około 60 gr. Jak ktoś nie lubi soi, to można jeszcze zrobić z ryżu albo z owsu.
  • 0

#44 gnago

gnago

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów
Reputacja: 28
Dobra

Napisano 11 październik 2011 - 08:02

wg Ajurwedy mleko przydatne do spożycia jest świeże- prosto od krowy. Od drugiego dnia od udoju jest szkodliwe. Dlatego zalecane jest przetwarzanie mleka. Masło tylko sklarowane ( boska jest jajecznica na nim) a dostępne u nas. Niemniej jest znacznie zdrowsze od mleka sojowego. Zawiera parahormony żeńskie a po drugie znaczna część dostępnej soi jest modyfikowana. Ludy hodujące soję nie znały mleczka sojowego, spożywały jedynie przetwory z soi przetworzone,pozbawione w ten sposób toksyn w soi zawartych ( tofu, sos sojowy)

W sumie mleko krowie jest mniejszym złem.

Aha.... Masajowie bardzo rzadko spożywają wołowinę zadawalają się mlekiem i krwią swego bydła i żyją dłuuugo
  • 0

#45 anisocoria

anisocoria

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
Dobra

Napisano 26 maj 2012 - 07:28

Mleko krowie jest mniejszym złem? Dla krów na pewno nie. Poza tym.. ile mleka jest w mleku w dzisiejszych czasach?

Mleko sojowe jest substytutem dla ludzi, którzy przyzwyczaili się do picia mleka i nie wyobrażają sobie życia bez niego. Jeśli komuś nie pasuje mleko sojowe, nie musi przecież go pić. Nie jest to niezbędne do przeżycia i zachowania zdrowia.
A to, że ludzie genetycznie modyfikują żywność, to już jest ICH problem, a nie ziaren soi.

gnago, jakie toksyny zawarte są w soi?
  • 0