Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Prawiczek do ślubu ?!

prawiczek ślubu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#41 paliszoman

paliszoman

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 09 wrzesień 2010 - 06:30

Ja też zamierzam i w sumie nie nęci mnie do jakiegoś wybryku( nie że jestem gejem czy coś :D).

@ Luka Wars
Bo prawdziwy men dzieci nie rodzi :D
  • 0

#42 diabolix

diabolix

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
Reputacja: 40
Dobra

Napisano 09 wrzesień 2010 - 06:38

Stanowcze nie, to samo będę powtarzał swoim dzieciom. Jak mają pewnego partnera, dlaczego z tym czekać? Ślub to tylko mega stresująca ceremonia, ciało się przezeń nie zmieni, a w duchowe potrzeby za bardzo nie wierzę. Czystość=wierność, okej-ale nie wstrzemięźliwość.
  • 0

#43 paliszoman

paliszoman

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
Neutralna

Napisano 09 wrzesień 2010 - 06:46

@ Luka
Jeśli twoje dziecko w wieku lat 13 tak jak ty teraz zostanie matką lub ojcem, to będziesz winił tylko siebie :D
A jak mówi stare przysłowie: "Od mężatki nie ma wpadki" :D

@diabolix
Ślub nie jest tylko stresującą ceremonią, to także swoiste połączenie się ze swoim partnerem/partnerką :D
  • 0

#44 Guest_Luka Wars_*

Guest_Luka Wars_*
  • Guests

Napisano 11 wrzesień 2010 - 03:43

@paliszoman, nie wiem czy to błąd, ale chyba twierdzisz, że zaliczyłem wpadkę^^ Dementuję jakby co.
  • 0

#45 kaper22

kaper22

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19 wrzesień 2010 - 03:42

Moja babcia z dziadkiem nie mieli nawet takich delematów chodź wychowywali się na zapadłej wsi 100 lat temu
Dzieci gdzie wy się chowacie z takimi poglądami i teoriami?
  • 0

#46 Jovi

Jovi

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
Neutralna

Napisano 22 październik 2010 - 01:38

Nie ma opcji ;d przekonalem sie z moja 3 dni z nia bylem i juz pierwszy sex ;p nie preferuje takitgo czego i mi sie nie udalo :D
  • 0

#47 Pawełłłł

Pawełłłł

Aktywny Precylowicz

• Aktywny Precylowicz
  • PipPipPip
  • 2790 postów
Reputacja: 678
Bardzo dobra

Napisano 28 maj 2011 - 10:17

To się wydarzy przed 18 ;)
  • 0

#48 eXorcist

eXorcist

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 18 grudzień 2011 - 10:49

Nie ma szans nie ma takich osób :) chyba, że taka osoba ma drewnianą lewą rękę :D
  • 0

#49 Saphy

Saphy

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • Pip
  • 6 postów
Neutralna

Napisano 01 styczeń 2012 - 06:00

musze przyznac ze mnie Panowie mile zaskoczyli swoim dojrzalym argumentowaniem decyzji :) moj partner ( w zwiazku bedzie ze 4 lata, nie mam dobrej pamieci ;D ) respektuje to ze chce poczekac, upewnic sie ze ozenie sie ze mna dla "milosci" a nie dla dobrego "rzniecia" i bedzie ze mna dla mnie ;)
  • 0

#50 alpinos9909

alpinos9909

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 08 styczeń 2012 - 11:15

Ja znam kilku typkow ktorzy maja 20+ lat i sa prawiczkami, ale chyba nie chca nimi byc, ale nie maja wyboru
  • 0

#51 bohorok

bohorok

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 16 postów
Reputacja: 74
Dobra

Napisano 08 styczeń 2012 - 05:05

Wygląda na to, że postrzeganie świata, człowieka i jego potrzeb w naszej części globu bardzo zdominowała religia i związana z nią pruderia. "Życie w czystości"? To znaczy że seks jest czymś brudnym, wstydliwym i niestosownym? Niektórzy (głównie Ci seksu jeszcze nie uprawiali) twierdzą, że nie ma czegoś takiego jak niedopasowanie seksualne. Otóż jest. Seks jest kwestią gustu a gusta są różne - tyle w tym temacie. Oczywiście wiele problemów można rozwiązać, a brak dopasowania w łóżku nie musi prowadzić do zdrady. Jednak do szczęścia nie prowadzi tym bardziej.
Jeżeli chodzi o stronę "techniczną" czekania z seksem do ślubu u faceta może to powodować przedwczesny wytrysk. A kobieta, która nie zna swojego ciała może mieć problem z osiągnięciem orgazmu, przynajmniej na początku. Zwyczajnie może się też okazać, że od zbyt długiego czekania narosło w partnerach tyle napięcia i stresu, że po coś nie wychodzi i nie mogą osiągnąć satysfakcji.
Jak dla mnie raczej brak sensownych czy zdroworozsądkowych powodów do zachowywania dziewictwa do ślubu. Jeżeli ktoś ma ochotę na to ochotę to oczywiście jego wola, ja nie oceniam ludzi przez pryzmat ich preferencji seksualnych. Natomiast mierzi mnie słuchanie o zaletach czekania z seksem do ślubu - zwłaszcza jeśli osoby, które o tym mówią, seksu wcześniej nie uprawiały i porównania po prostu nie mają. Jeżeli o czymś się nie ma pojęcia, wypada na dany temat po prostu milczeć.
  • 2

#52 EnergyLinks

EnergyLinks

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1292 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 09 styczeń 2012 - 11:06

@up
Fajnie że ktoś tak podszedł do tematu. Aż REP+ dam, spodobało mi się to. Religia może już nie tak bardzo ale nadal wywiera presję na niektórych w tym temacie. Oczywiście nie popieram sytuacji żeby zaraz z pierwszym czy pierwszą lepszą wyjść i się przespać. Czasami jest taka potrzeba. Obecnie chyba nastała moda na to kto więcej zaliczy.
  • 0

#53 GbLoad

GbLoad

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 31 postów
Neutralna

Napisano 21 styczeń 2012 - 10:40

czytaj z jedna az do smierci i zero porownania? To jak kupic auto jedno jedyne w zyciu.
  • 0

#54 YamadE

YamadE

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Neutralna

Napisano 11 luty 2012 - 11:51

Znam wiele osób, które twierdziły że będą "czyste" aż do ślubu a pod presją innych potem łamali się i już całkowicie zmieniali swoje "nastawienie" odnośnie tematu.
Nie uważam tego, za coś złego.. mam na myśli "czekanie do ślubu" aczkolwiek uważam, że w wielu przypadkach może to być męka dla jednej strony (tej, której nie czekała i ma pewne potrzeby.. no ale skoro kocha, to poczeka(wersja dla kobiet))
  • 0