Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Fikcja czy Fakt?

fakt fikcja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#1 volito

volito

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 01 luty 2009 - 08:54

Witam.
Mało piszę, lecz postanowiłem zaszaleć i poruszyć tematy które wyczytałem dawno temu.
1. Mapy Piri Reisa i niewiernego zwanego Colombo
2. Nieznanego materiału walec znaleziony w Syberii
3. Słupy metalowe w Indii nie znające rdzy
4. Prawdziwa data powstania piramid
5. Niemieckie prace badawcze nad statkiem powietrznym

To tylko kilka z nich, które poruszymy o ile będzie odzew z waszej strony.

Osobiście poruszę pierwszy - i tu cytuję z a wikipedią (choć ja czytałem to kiedy nie było jeszcze internetu):

"9 listopada 1929 r. w muzeum Topkapi w Stambule odkryto fragment mapy świata przedstawiający wybrzeża Atlantyku, którą admirał sporządził w 1513 r., w tym zaznaczono Brazylię. Jak twierdzą niektórzy miłośnicy sensacji także odkrytą dopiero 300 lat później - Antarktydę (dokładniej Ziemię Królowej Maud). Wzbudziło to wiele kontrowersji, niektórzy podważali autentyczność mapy, inni uważają to za dowód istnienia w przeszłości zaawansowanej cywilizacji, a nawet (Erich von Däniken) widzą w tym dowód obecności kosmitów na Ziemi, gdyż - jak twierdzą - mapa zawiera wiele szczegółów, które trudno byłoby odwzorować przy stanie wiedzy z XVI w.

Ze względu na brak znajomości sposobu obliczania długości geograficznej mapa sporządzona została w oparciu o układ nawigacyjny zwany "różą wiatrów" - zupełnie różny od obecnie stosowanej siatki kartograficznej." ;)

Czy to pomyłka w interpretacji map, czy też establishment krytykuje wszystko co im nie pasuje.
(osobiście uważam iż niestety są tacy, którym niektóre rzeczy nie są na rękę i zrobią wszystko by ratować swój autorytet(?).)

No cóż czekam na waszą reakcję!
  • 0

#2 Archon1

Archon1

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
Reputacja: 616
Bardzo dobra

Napisano 17 marzec 2009 - 10:15

Brrr, zimno... Reakcja;D
  • 0

#3 pulsar71

pulsar71

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów
Reputacja: 21
Dobra

Napisano 18 marzec 2009 - 01:50

[/QUOTE]
2. Nieznanego materiału walec znaleziony w Syberii
3. Słupy metalowe w Indii nie znające rdzy
[/QUOTE]

Witam ! :D Możesz mi opisać coś na temat punktu 2 i 3 ? Bardzo mnie to interesuje, bo też kiedyś o tym czytałem. ;D
  • 0

#4 SkyWei

SkyWei

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 12 postów
Reputacja: 38
Dobra

Napisano 02 lipiec 2009 - 11:08

Słyszałem też o takiej mapie tylko chyba nie tej. Mianowicie oddał ją do opinii publicznej jakiś profesor, nie pamiętam, ale chyba zdobył ją na czarnym rynku czy coś. Podobno falsyfikat. Ale osobiście sam nie wiem. Na pewno to nie robota kosmitów, bo by podali diabelnie dokładną i całą mapę, a nie tylko kawałek Antarktydy. Ja osobiście sądzę, że to raczej nieautentyczne.
  • 0

#5 solar2005

solar2005

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
Reputacja: 24
Dobra

Napisano 25 sierpień 2009 - 12:06

Witam
Jako, że Admini zwracają mi uwagę, że się nie udzielam, więc chciałem na początek "odkopać" ten temat.
Jest faktem, że takie mapy istnieją i właściwie nie wiadomo kto je stworzył. Piri Reiss twierdzi, że korzystał z wcześniejszych opracowań. Kolumb odbył pięć wypraw do Ameryki i korzystał równiez z takich map.
Pytaniem jest, kto je stworzył, co przedstawiają i jaki to okres?
Z map można wyczytać, że przedstawiają wygląd Ziemi sprzed pokrycia Antarktydy lodem, co by sugerowało wygląd Ziemi sprzed minimum 15000 lat . Musiały być wykonane przez cywilizację, która dysponowała pojazdami latającymi.
Wobec powyższego, nasuwa się wniosek, że mityczna Atlantyda i Jej cywilizacja faktycznie istniała, co by cofało nasz rozwój o całe tysiąclecia wstecz.
Należałoby się zastanowić nad nastepującą kwestią: jeśli mapy sa tak stare, są autentyczne i przedstawiają lądy sprzed 11-15 tysięcy lat, to czy nie można by się doszukać na nich właśnie Atlantydy?
Na dole mapy Piri Reiss`a jest fragment nieznanego lądu łączącego Antarktydę z Ameryką Południową, Więc może jest to właśnie Atlantyda?
Z drugiej strony, jeśli dalej przyjmiemy, że mapy sa takie jak wymieniłem wyżej i nie ma na nich Atlantydy, to by znowu świadczyło, że Atlantyda to faktycznie mit i wyobraźnia "idealnego państwa"?
Pozdrawiam
  • 0

#6 IndigoKid

IndigoKid

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
Reputacja: 20
Dobra

Napisano 26 sierpień 2009 - 09:26

"i want to believe"
  • 0

#7 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 14 wrzesień 2009 - 02:53

atlantyda to wyobrarzenie ideanego panstwa - zgaduje ze kolega pije do platona
a ten skad znal ta atlantyde? od egipskich mnichow, a oni skad ja znali?
przypomnie tylko ze o atlantydzie pisali pliniusz starszy, diodor sycylijski, a. derodot
meneton.
przypomne tez ze sama atlantyda posiada rozne nazwy:
atlantyda, lemuria, mu, hiva.
przypomne ze opowiesci o niej przekazywane byly w mitach na karzdym kontynenice.
do tego dodam ze wedul tezy miroslawa sieji, atlantyda do pangaea/super kontynent
z czasow dinozaurow.
do tego dodam fakt, ze czas od poczatku ziemi do mezozoiku (wtedy nastapilo przemieszczanie
sie superkontynentu i jego podzial na wiele kontynentow)
to okres 20 razy dlurzszy niz od mezozoiku do wspulczesnosci.
wedlug naukowcow inteligentne zycie wyewoluowalo od okresu pangaei/superkontynentu
po wspulczesnosc. o ile to wystapienie inteligentnej formy zycia jest kwestia przypadku
to do czasu mezozoiku szansa na jego wystapienie byla 20 x wiekrza. to jest matematyka.
i ja mam uwierzyc ze niewystapilo?
  • 0

#8 solar2005

solar2005

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
Reputacja: 24
Dobra

Napisano 14 wrzesień 2009 - 09:29

Cześć
Jako, że ten temat jest poruszany w dwóch wątkach, więc tutaj jedynie zwrócę uwagę na to, co już pisałem gdzie indziej. Jeśli mapy pokazują Antarktydę bez lodu to był to okres ok 12-15 tys. lat wstecz. Wtedy to też nastąpiła katastrofa i zniknęła Atlantyda (według Platona), to musiał je ktoś narysować. Więc starożytni kapłani mogli widzieć te mapy i opowiedzieli to Solonowi a On Platonowi.
Szkoda, że Biblioteka Aleksandryjska spłonęła.
  • 0

#9 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 wrzesień 2009 - 06:11

a co z mieszkancami wysp polinezyjskich? kto im przekazal legendy o tajmniczym ladzie
z wysokorozwinieta cywilizacja?
co z pliniuszem starszym?
diodorem sycylijskim?
skad lemuria?
skad mu?
hiva?
skad to wszystko?
  • 0

#10 dismember

dismember

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 22 wrzesień 2009 - 10:07

a co z mieszkancami wysp polinezyjskich? kto im przekazal legendy o tajmniczym ladzie
z wysokorozwinieta cywilizacja?
co z pliniuszem starszym?
diodorem sycylijskim?
skad lemuria?
skad mu?
hiva?
skad to wszystko?

z wyobraźni i chęci stworzenia fikcji by ludziom namieszać w głowach
  • 0

#11 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 23 wrzesień 2009 - 01:09

i co kiedy oni wszyscy sie zmowili przeciw ludzia?
no i jak oni to zrobili skoro gadaja roznymi jezykami.
skoro zyli od siebie oddaleni ogromnymi odleglosciami.
  • 0

#12 IndigoKid

IndigoKid

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
Dobra

Napisano 23 wrzesień 2009 - 11:27

nie wiem czy się śmiać czy płakać... ukrycie takich zjawisk jak cywilizacje które były przed nami, statki kosmiczne które nas odwiedzają czy "paranormalne" zdolności które może wykształcić każdy człowiek.. a w zamian za to model świata materialnego opartego na pieniądzu i władzy.. TO JEST FIKCJA STWORZONA BY NAMIESZAĆ LUDZIOM W GŁOWACH... otwórz oczy kolego!
  • 0

#13 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 23 wrzesień 2009 - 05:06

indygoKid zapraszam do rozmowy na temat atlantydy ktora toczymy.
  • 0

#14 IndigoKid

IndigoKid

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2009 - 02:46

thnks ;-)
  • 0

#15 dismember

dismember

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2009 - 05:45

i co kiedy oni wszyscy sie zmowili przeciw ludzia?
no i jak oni to zrobili skoro gadaja roznymi jezykami.
skoro zyli od siebie oddaleni ogromnymi odleglosciami.

ale kto miałby się zmówić?

ja wiem to że wszystkie religie są zmyślone i tak samo opowieści o ufo , atlantydzie, magii , potworach
a dlaczego ludzie wymyślają takie opowieści (o bogu , ufo , atlantydzie, magii, potworach ) bo taka jest ludzka natura ,nawet taki secutorr który nie ma dowodów na istnienie atlantydy upiera się że istniała
  • 0

#16 IndigoKid

IndigoKid

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2009 - 06:20

o prosze, znawca ludzkiej natury ;-) to może wiesz także jaki jest sens życia? albo skąd się tu wzieliśmy?
  • 0

#17 dismember

dismember

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2009 - 06:24

o prosze, znawca ludzkiej natury ;-) to może wiesz także jaki jest sens życia? albo skąd się tu wzieliśmy?

mogę ci napisać, najpierw ty napisz twój sens zycia bo chce wiedziec mniej wiecej z kim mam doczynienia
  • 0

#18 IndigoKid

IndigoKid

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
Dobra

Napisano 25 wrzesień 2009 - 07:51

masz do czynienia z osoba o bardzo otwartym umysle, wiec nie boj sie ze nie zrozumiem. napisz tez skad czerpiesz wiedze ktora pozwala Ci z taka niesamowita pewnoscia orzekac co jest prawda a co nie :)
  • 0

#19 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 26 wrzesień 2009 - 12:59

skad to wszystko? - secutor
z wyobraźni i chęci stworzenia fikcji by ludziom namieszać w głowach - dismember
mity o atlantydzie sa znane we wszystkich zakatkach ziemi (chodz pod roznymi
nazwami), wiec kto tu miesza?
  • 0

#20 dismember

dismember

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
Dobra

Napisano 27 wrzesień 2009 - 02:24

masz do czynienia z osoba o bardzo otwartym umysle, wiec nie boj sie ze nie zrozumiem. napisz tez skad czerpiesz wiedze ktora pozwala Ci z taka niesamowita pewnoscia orzekac co jest prawda a co nie :)

to odpowiem ci tak jak ty mi, ja też jestem osobą o otwartym umyśle i potrafię zaakceptować nowe dowody
potrafię też zrozumieć secutorra że wierzy w atlantydę i żyje sobie w swoim wymyślonym świecie i nie zabraniam mu ale niech się nie narzuca twierdząc że wszyscy się mylą on nie, nie mając dowodów

napisz tez skad czerpiesz wiedze ktora pozwala Ci z taka niesamowita pewnoscia orzekac co jest prawda a co nie :)

z obserwacji świata

nie wiem czy się śmiać czy płakać... ukrycie takich zjawisk jak cywilizacje które były przed nami, statki kosmiczne które nas odwiedzają czy "paranormalne" zdolności które może wykształcić każdy człowiek.. a w zamian za to model świata materialnego opartego na pieniądzu i władzy.. TO JEST FIKCJA STWORZONA BY NAMIESZAĆ LUDZIOM W GŁOWACH... otwórz oczy kolego!

-to chyba już wiem z kim mam doczynia otóż o innych cywilzacja które były przed nami była mowa w wątku atlantyda i okazało się że nie było ich tzn takich jak opisuje secutorr
-statki kosmiczne które nas nie odwiedzają bo żadnego nie widziałem i moi znajomi również a jeżeli już w nie tak wierzysz to dlaczego twoi kosmici nie chcą się z nami skontaktować i poprostu nie wylądują i niech zobaczy ich miliard ludzi na ziemi chyba że mają ciebie gdzieś, ale życie gdzieś bardzo daleko może istnieć ale raczej nie prędko się o tym dowiemy a równie dobrze może nie być nic
-zdolności "paranormalne" zdolności które może wykształcić każdy człowiek tutaj akurat może coś być bo niby jest coś takiego jak telepatia, telekineza, reiki itd i człowiek wykorzystuje tylko kilka procent umysłu, ale ja osobiście nikogo o zdolnościach paranormalnych nie znam i sam nie potrafię a tylko o tym słyszałem no chyba że ty masz jakieś paranormalne zdolności to chętnie się z tobą spoktkam by je poznać

mity o atlantydzie sa znane we wszystkich zakatkach ziemi (chodz pod roznymi
nazwami), wiec kto tu miesza?

różne religie na świecie też istnieją od monoteizmu, politeizmu do animizmu i wszystkie są fałszywe tak samo z bajką o bardziej rozwinietej cywilzacji w różnych zakątkach ziemi , wiec ludzie tu mieszają, przecież te bajki o rozwnietej cywilizacji mogły powstać nie zależnie od siebie, twórcy bajek o rozwnietej cywilizacji mogli wpaść na ten sam podobny pomysł, zresztą sam zauważyłeś że różnych zakątkach ziemi inaczej nazywa się a szczegóły tych bajek to w ogóle się różnią
wszyscy ludzie na świecie są mniej więcej tacy sami, i mogą wpadać na podobne pomysły tak jak miałeś problem z mogli poznać matematykę i liczbę zero,
po drugie ludzie mają skłonności do fantazjowania, zmyślania, kłamania
  • 0