Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Miejsca, w których straszy

miejsca straszy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cyr4x

Cyr4x

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Reputacja: 159
Bardzo dobra

Napisano 24 marzec 2009 - 01:42

Myślę, że w każdym większym mieście i nie tylko są jakieś słynne domy i miejsca, w których rzekomo straszy. Mieliście do czynienia z czymś takim? Ja tak i powiem szczerze, że o ile wewnątrz nic ciekawego nie było, to z owym domem dzisieje się coś dziwnego. Mieszkańcy Krakowa powinni kojarzyć ów dom przy ul. Wielickiej, nieopodal zjazdu na obwodnicę. W tym domu była kiedyś ekipa programu Nie do wiary z kamerą i uciekła przerażona. Nie wiem co zobaczyli. Budowniczy obwodnicy ze Skanski chcieli sobie tam zrobić bazę - także skapitulowali. W połowie lat 90 otworzyła się tam firma blacharska - slajtowała po dwóch dniach. My byliśmy w kilka osób nawet na samej górze (dom jest dwupiętrowy + strych) i poza dwoma starymi regałami oraz zdezelowaną wersalką nie było tam zupełnie nic. Jednakże po jakimś czasie, na przestrzeni może kilku miesięcy z domu "zginął" dach. Nie było widać żadnych prac rozbiórkowych prowadzonych przez właściciela tego terenu, a dachu od jakiegoś czasu nie ma. Najpierw był odgięty w trąbkę, jakby to zrobił jakiś potężny dźwig, a nic takiego tam nie było. Tego nie mogła zrobić ludzka ręka, bo jak i czym odgiać pół metalowego dachu do góry? W ogóle to obecny właściciel terenu już trzy razy próbował rozburzyć dom i w niewytłumaczalny sposób coś nie pozwoliło ekipie tego zrobić. Dom został wybudowany niecałe 30 lat temu przez jakąś rodzinę. Jeden z nich rzekomo zamordował tam swojego brata. Miejsce jest dziwne i niezbyt bezpieczne, bo mogą się tam schadzać jacyś sekciarze. Co jeszcze ciekawe, w środku w domu cały czas jest ciemno, nawet w dzień. Trzeba wchodzić z latarką. Z zewnątrz praktycznie nie jest się w stanie zobaczyć nic w środku.
  • 1

#2 adelek6

adelek6

Świeża Użytkowniczka

• Świeża Użytkowniczka
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 26 marzec 2009 - 03:37

hmm muszę kiedyś zobaczyć ten dom jak będę przejazdem :)
  • 0

#3 Archon1

Archon1

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
Reputacja: 616
Bardzo dobra

Napisano 26 marzec 2009 - 03:47

u mojego kolegi w domu nieźle straszy, szczególnie gdy jest jego teściowa, zapraszam:lol:
  • 0

#4 Czapek69

Czapek69

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
Reputacja: 246
Bardzo dobra

Napisano 03 kwiecień 2009 - 11:31

to jest dopiero straszny opuszczony budynek :P nie bede opowiadał wszystko pisze w kilku miejscach na necie wystarczy poszukac jak kogos to interesuje :) czytałem tez o kilku ekipach ktore zwiedzały dom podziwiam za odwage bo tam wszyscy łacznie z bezdomnymi boja sie przebywac :P .:: opuszczone miejsca :: Opuszczony szpital - Olesno ::.
  • 0

#5 prem81

prem81

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 04 kwiecień 2009 - 12:32

Też słyszałem o tym szpitalu w Oleśnie. Takie miejsca nawet bez nawiedzeń są dla mnie przerażające.
  • 0

#6 Laster87

Laster87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Neutralna

Napisano 14 czerwiec 2009 - 02:31

podobno dom na ulicy szeligowskiej w warszawie. ojciec tam wymordował całą rodzinę a pózniej ubił sam siebie
  • 0

#7 w3ku

w3ku

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
Reputacja: 124
Dobra

Napisano 17 czerwiec 2009 - 08:09

Mieszkam blisko starego zakładu w który cholernie straszy!
  • -1

#8 w3ku

w3ku

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
Reputacja: 124
Dobra

Napisano 19 czerwiec 2009 - 07:03

Odwiedzisz go zemną?? Będzie fajnie ;P
  • 0

#9 Shemina

Shemina

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 34 postów
Reputacja: 115
Dobra

Napisano 20 czerwiec 2009 - 06:39

U nas też jest miejsce, w którym podobno straszy.Taki dom stary, mieszkała w nim kiedyś nauczycielka(ciekawe czego uczyła...).Z tego co słyszałam, byli tam znajomi, którym ledwo co udało się uciec.Ja też raz chciałam iść tam do środka, ale koleżanka mnie powstrzymała.A żeby było śmieszniej wspomnę, że ten dom jeset tuż przy cmentarzu...
  • 0

#10 Pietrachos

Pietrachos

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
Reputacja: 209
Bardzo dobra

Napisano 23 czerwiec 2009 - 09:50

Niestety nie :(.
  • 0

#11 grocekonelove

grocekonelove

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 199 postów
Reputacja: 165
Bardzo dobra

Napisano 23 czerwiec 2009 - 09:53

Jest taki dom w mojej miejscowości; stoi koło kościoła, jest strasznie zaniedbany, chodź duży z piętrem i dziwnym trafem nikt go nie chce, bo ponoć w nim straszy.
  • 0

#12 Draqster

Draqster

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Neutralna

Napisano 14 lipiec 2009 - 11:01

Hmm.. Poruszyłeś niezły temat... nic o tym nie słyszałem
Może kiedyś to zobaczę? ;p
  • 0

#13 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Reputacja: 587
Bardzo dobra

Napisano 15 lipiec 2009 - 11:28

W mojej wsi,w lesie, jest pewna ruina domu. Zawalona piwnica, gdzieś jakieś resztki starych płytek, a wszystko ogrodzone krzakami, przez które ciężko przejść. Podobno gdy idzie się tam z psem, na miejscu pies zaczyna wyć, piszczeć a potem ucieka. Ogólnie ma się tam wrażenie, że ktoś cię śledzi, obserwuje.
Ja tam byłam ze znajomymi (bez psa) i jakoś nic podobnego nie czułam ;)

Z resztą o tym moim lesie to pełno plotek. Podobno w jakimś bagnie jest zatopiony czołg jeszcze z wojny, a w jakimś jeszcze innym bagnie mieszczą się ruiny starego kościoła, o którym powstała pewna legenda. :D
  • 0

#14 Archon1

Archon1

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
Bardzo dobra

Napisano 15 lipiec 2009 - 11:43

W mojej wsi,w lesie, jest pewna ruina domu. Zawalona piwnica, gdzieś jakieś resztki starych płytek, a wszystko ogrodzone krzakami, przez które ciężko przejść. Podobno gdy idzie się tam z psem, na miejscu pies zaczyna wyć, piszczeć a potem ucieka. Ogólnie ma się tam wrażenie, że ktoś cię śledzi, obserwuje.
Ja tam byłam ze znajomymi (bez psa) i jakoś nic podobnego nie czułam ;)

Jest coś takiego jak wyobraźnia, możesz iść kilka razy po ciemku przez to samo miejsce i nic nie usłyszysz, nie poczujesz, a za trzecim razem ruszy wyobraźnia. Zaczniesz się bać, jeszcze przypomnisz sobie jak ktoś kiedyś mówił że tu straszy, wtedy kaplica, usłyszysz to o czym pomyślisz i poczujesz czyjeś spojrzenie. Tak to już jest.:) Gdy jesteś nieuświadomiona że gdzieś straszy, niczego takiego nie odczujesz, ale jeśli nasłuchałaś sie plotek, to będąc w tym miejscu na pewno potwierdzisz że tam straszy.
  • 0

#15 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Bardzo dobra

Napisano 15 lipiec 2009 - 11:51

Jest coś takiego jak wyobraźnia, możesz iść kilka razy po ciemku przez to samo miejsce i nic nie usłyszysz, nie poczujesz, a za trzecim razem ruszy wyobraźnia. Zaczniesz się bać, jeszcze przypomnisz sobie jak ktoś kiedyś mówił że tu straszy, wtedy kaplica, usłyszysz to o czym pomyślisz i poczujesz czyjeś spojrzenie. Tak to już jest.:) Gdy jesteś nieuświadomiona że gdzieś straszy, niczego takiego nie odczujesz, ale jeśli nasłuchałaś sie plotek, to będąc w tym miejscu na pewno potwierdzisz że tam straszy.

Równie strasznie czułabym się winnym miejscu, gdyby ruszyła moja wyobraźnia, dlatego wolę jej "nie odpalać" :lol:
Np. gdy już tak zacznę sobie coś wyobrażać, to niebezpiecznie czuje sie we własnym domu. Łapię jakąś schizę i np. mam wrażenie, że ktoś patrzy przez okno albo ktoś wdarł się do mojego domu i słyszę jakieś kroki. No ale to przecież tylko moja wyobraźnia. ;)
Pewnie gdybym była tam sama, to bym się bała.
  • 0

#16 Archon1

Archon1

Aktywny Użytkownik

• Aktywny Użytkownik
  • PipPipPip
  • 428 postów
Bardzo dobra

Napisano 15 lipiec 2009 - 12:32

Gdy już odpalisz wyobraźnie, najlepiej od razu wciśnij Alt-Ctrl-Del albo reset:lol:
Jeśli czujesz że ktoś obserwuje Cię przez okno to wyjrzyj, może jesteś tak ponętna że z 5 chłopaków siedzi na gałęzi przed twoimi oknami:P
  • 0

#17 bedoka

bedoka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Neutralna

Napisano 15 lipiec 2009 - 06:23

Niedaleko mojego miasta jest taki fajny klimatyczny las ;) drzew wyglądają jak z najgorszych horrorów ;) ludzie mówią, że niby coś o ludzkiej sylwetce tam skacze po drzewach ale jakoś nigdy nic nie zauważyłem ;)

natomiast jakiś kilometr za lasem jest górka, pod która same wtaczają się puszki ;) ale to bardziej wskazuje na silne pole elektromagnetyczne niż na działanie sił nadprzyrodzonych :)
  • 0

#18 Babcia Stasia

Babcia Stasia

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPipPip
  • 1013 postów
Bardzo dobra

Napisano 15 lipiec 2009 - 06:29

Niedaleko mojego miasta jest taki fajny klimatyczny las ;) drzew wyglądają jak z najgorszych horrorów ;) ludzie mówią, że niby coś o ludzkiej sylwetce tam skacze po drzewach ale jakoś nigdy nic nie zauważyłem ;)

To może pomórnik? W moich rejonach jest podobno takie stworzenie, które żywi sie sercem zwierząt czy krwią czy czymś tam. (polecam Wikipedię)
Znajoma opowiadała, że widziała coś podobnego gdy jechała przez las wieczorem.
  • 0

#19 bedoka

bedoka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 67 postów
Neutralna

Napisano 15 lipiec 2009 - 06:35

możliwe, że coś takiego istnieje i dobrze się maskuje ;) z tego co ludzie mówią to ten "bydlaczek" zatrzymuje się na gałęzi patrząc na ludzi i ma zdeformowaną twarz podobną do ludzkiej. W weekend mam zamiar wybrać się do tego lasu ;) może akurat natknę się na to "coś" :)
  • 0

#20 Miya00

Miya00

Przyszły Hiper Uploader^^

• Precylek
  • PipPipPip
  • 127 postów
Reputacja: 195
Bardzo dobra

Napisano 16 lipiec 2009 - 10:43

Chyba troszkę zboczyliście z tematu, nieprawdaż?
U mnie, na wsi między cmentarzem a kościołem jest podziemne przejście. Ponoć kilka osób zniknęło w nim w tajemniczych okolicznościach.
  • 0