Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

świadomy sen

świadomy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#21 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Reputacja: 479
Bardzo dobra

Napisano 20 październik 2009 - 01:46

wszystkie drogi sa wlasciwe, karzdy wybor jest madry.
emocje sa fajne.
,,wole przezyc godzine w medytacji, niz cale zycie bez niej" budda.
  • 0

#22 max0000

max0000

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
Reputacja: 15
Neutralna

Napisano 20 październik 2009 - 05:05

",,wole przezyc godzine w medytacji, niz cale zycie bez niej" budda."

Ten nierób jest największym hipokrytą w historii. Wymyślił sobie kilka rzeczy i od razu wielki filozof ;p [to był książę!]

"emocje sa fajne."

Dopóki nad nimi panujesz! ;]
  • 0

#23 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 20 październik 2009 - 07:24

max0000 - nierob? a znasz jego historie zycia, lacznie z poprzednimi wcieleniami
co robil i jak dzialal skoro tak sie onim wypowiadasz?
on juz dawno zapracowal na swoje oswiecenie/zbawienie a my nie, ale to jego nazywasz
nierobem. masz chlopie tupet.
  • 0

#24 max0000

max0000

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
Neutralna

Napisano 21 październik 2009 - 01:50

"max0000 - nierob? a znasz jego historie zycia, lacznie z poprzednimi wcieleniami
co robil i jak dzialal skoro tak sie onim wypowiadasz?
on juz dawno zapracowal na swoje oswiecenie/zbawienie a my nie, ale to jego nazywasz
nierobem. masz chlopie tupet."

^.^ Ja mam tupet? Może i mam. Ale nie wypowiadam się autorytatywnie tak jak Ty. Skąd wiesz, czy istnieją poprzednie wcielenia? Wtedy, gdy głosił swoje nauki, był najbardziej opieprzającym się kolesiem w Azji. Znam jego historię. Wiem jak to wyglądało i jest to ściema. On nic nie umiał porządnie zrobić, mówił od rzeczy i zrobili wspaniałą filozofię.. phi!
  • 1

#25 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 21 październik 2009 - 06:52

max0000 - pomysl zdobyl oswiecenie/zbawienie, my jeszcze nie.
cokolwiek trzeba zeby tego dokonac i ile by pracy nietrzeba bylo w to wlorzyc
my jeszcze sobie niezapracowalismy wiec.....
(moze by przeniesc ten temat do buddyzm inny punkt widzenia?)
  • 0

#26 max0000

max0000

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
Neutralna

Napisano 21 październik 2009 - 08:36

" pomysl zdobyl oswiecenie/zbawienie"

Skąd wiesz? On mówił, że on ma właściwą drogę, ale nie wiesz jak było i jest.

"cokolwiek trzeba zeby tego dokonac i ile by pracy nietrzeba bylo w to wlorzyc
my jeszcze sobie niezapracowalismy wiec.....
(moze by przeniesc ten temat do buddyzm inny punkt widzenia?)"

Jeszcze? Może zapracowaliśmy bardziej niż on? ;>

dość offtopu

Świadomy sen -> miałeś kiedyś jakiś? Jeśli tak, to jaki?
  • 0

#27 secutorr

secutorr

Przyjaciel Precyl.pl

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1220 postów
Bardzo dobra

Napisano 22 październik 2009 - 01:19

no tak skad wiem ze osiagnol oswiecenie. przeciez nic niejest wiadome na pewno.
skad wiem ze ty max0000 jestes prawdziwy?
ba skad ty wiesz czy niepowinienes mi oddawac swojej pensji? moze powinienes mi przysylac swoje pieniadze
na moje konto
czarnaagatka@tlen.pl
:-) mozesz zaczac wysylac.
  • 0

#28 dismember

dismember

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
Reputacja: 22
Dobra

Napisano 23 październik 2009 - 06:59

no tak skad wiem ze osiagnol oswiecenie. przeciez nic niejest wiadome na pewno.
skad wiem ze ty max0000 jestes prawdziwy?

no tak skąd wiesz że dusza istnieje lub atlantyda istniała może tylko sobie błędnie dopasowałeś różne informacje?
  • 0

#29 adka56

adka56

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 73 postów
Reputacja: 115
Dobra

Napisano 28 październik 2009 - 08:40

ajajajajajajaj!!! ja polecam takom strone: www.psajko.fora.pl swiadomy sen zondzi!!!
  • 0

#30 barnaba102

barnaba102

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 29 październik 2009 - 07:03

haha najlepsze jest to że wiekszość chce śnić świadomie ale żyć to już nie bardzo..
  • 0

#31 ocet8

ocet8

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
Reputacja: 14
Neutralna

Napisano 13 listopad 2009 - 09:58

swiadomie snic udaje mi sie ale czescto sie po tym budze (jak juz sie zorietuje ze to sen to sie budze tak mam w 6 na 10 snach. ktos tu wspomnial o oobe ze nie potrafi tego zrobic to niejest takie trudne jak to w necie pisze lub na ezoterycznych forach szybko sie tego nauczysz (jakies 3-4 dini) jesli sie codziennie by probowalo. Przydaje sie byc wtedy chorym bo wtedy ,,szybciej odplywasz'' .
  • 0

#32 Zosiek39

Zosiek39

Dobry Człowiek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 211 postów
Reputacja: 172
Bardzo dobra

Napisano 24 listopad 2009 - 10:13

kiedyś miałem tak ze śniła mi sie kiedyś dziewczyna której nigdy wcześniej nie widziałem ale w trakcie snu powiedziałem do niej ze chce ja pocałować bo zaraz sie obudzę miałem racje zaraz po pocałunku moje oczy sie otworzyły a ja nie moglem uwierzyć = ]
  • 0

#33 Dyzajasz

Dyzajasz

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
Dobra

Napisano 28 listopad 2009 - 11:07

Po 1 - LD To nie jest zjawisko paranormalne tylko całkiem zwykła odmiana fazy "REM"
Po 2 - Największą przeszkodą dla uczących się wchodzenia w LD jest paraliż senny, bo większość się go boi a jednak jest on zawsze podczas snu.
Po 3 - LD polecam każdemu kto się tym zainteresuje bo jest to przeżycie nie odo opisania !!!

Jeżeli ktoś opanuje sztukę wchodzenia w ld to staje się naprawdę innym człowiekiem !
  • 0

#34 adka56

adka56

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 73 postów
Dobra

Napisano 02 grudzień 2009 - 11:29

ja juz mialam z 11 ld-kow ktore pamietam, odkrylam ze te sny ktorych nie pamietam to tez ld-ki, bo normalnie to pamietam sny bez zadnych dziennikow, ooo moze metodka?

1.FILD (z innego forum) PRZECZYTAJCIE CALE, WARTO!!

1. Idź spać:
- Musisz wykonywać tą technikę będąc jak najbardziej zmęczonym. Dla niektórych oznacza to 3 godziny po pójściu spać, dla innych 5, albo po prostu możesz próbować rano (trudniejsze).
- Może pomóc mówienie sobie, że obudzisz się po śnie (jak w technice MILD)... jeszcze tego nie próbowałem
- Próbuj odtwarzania delikatnej muzyki w tle gdy idziesz spać, jeśli masz zamiar obudzić się w trakcie snu REM. Upewnij się, że jest bardzo, bardzo delikatna i nie zawiera żadnego beatu/głosu.

2. To jest najtrudniejsza część techniki. Musisz znaleźć się w stanie, gdy czujesz się bardzo zmęczony, jakbyś mógł łatwo zasnąć. Aby to osiągnąć, albo musisz obudzić się w trakcie snu w nocy, ustawić budzik na czas, kiedy będziesz najbardziej zmęczony, albo użyć okresu śnienia rano.

2a. (Zawodne, ale łatwe jeśli się obudzisz) Jeśli zorientujesz się, że właśnie obudziłeś się w trakcie snu w środku nocy, albo nastawiłeś budzik żeby Cię zbudził, już powinieneś czuć się bardzo zmęczony. Przejdź do kroku 3. (Jeśli nie, po prostu idź spać. Możesz próbować relaksować się, ale nie sądzę, żeby to coś dało.)

2b. (najbardziej niezawodne) Jeśli ustawiłeś budzik na 3, 5 lub ilekolwiek godzin najlepiej na Ciebie działa, powinieneś obudzić się w stanie zmęczenia. Spróbuj się relaksować, a kiedy poczujesz, że jesteś bardzo blisko zaśnięcia, przejdź do kroku 3. Ale jeśli obudziłeś się i zupełnie nie czujesz się zmęczony, na Twoim miejscu poszedłbym spać.

2c. (trudne i zawodne) Jeśli obudziłeś się rano, możesz nie czuć się zbyt zmęczony. (Możesz być zrelaksowany, ale byłoby Ci trudno znowu zasnąć.) Aby znaleźć się w tym stanie "zmęczenia", powinieneś znów iść spać. Po około 30 minutach, obudzisz się ponownie. Tym razem gdy się zbudzisz (spróbuj się nie ruszać ani nie otwierać oczu), zrelaksuj się najbardziej jak to możliwe i sprawdź, jak bardzo czujesz się zmęczony. (Uważaj żeby znowu nie zasnąć.) Jeśli jesteś bardzo zmęczony, przejdź do kroku 3. W przeciwnym wypadku, idź spać i spróbuj znowu kiedy się obudzisz.

3. Zrelaksuj się. Kiedy poczujesz, że zaraz znowu zaśniesz (powinieneś tak się czuć już gdy się zbudziłeś), zacznij ruszać jakąś częścią ciała. Powinien to być bardzo mały, powtarzający się ruch. Polecam używanie palców.
- Oto, co robię: Wyobraź sobie granie na pianinie dwoma palcami: wskazującym i środkowym. Wciśnij jeden klawisz, pozwól mu podnieść się z powrotem, a w tym samym czasie wciśnij drugi. Po prostu graj na przemian palcami. Miałem rękę pod poduszką, kiedy tego próbowałem, ale jestem pewien, że będzie to działać w każdym miejscu. Po prostu upewnij się, że ruch jest bardzo mały i potrzebujesz bardzo mało energii żeby go wykonać. (Ja wykonywałem to moją prawą ręką)
- Kolejna uwaga: Kiedy ruszasz palcami, nie próbuj nic wizualizować, po prostu myśl sobie, że będziesz to robić przez 10-30 sekund, a później sprawdzisz, czy to sen.
- Nie wypowiadaj też w myślach wszystkiego co masz zamiar robić, ani nie odliczaj kiedy wykonujesz tę technikę... Po prostu powiedz sobie, że zrobisz RT za 10-30 sekund i zwyczajnie leż, ruszając palcami.
- Spróbuj skupić się na ruchu i na tym, aby się zrelaksować.
- Nie skupiaj się na próbie zaśnięcia (to będzie Cię rozbudzać). Skupiaj się na palcach, nie pozwól umysłowi wędrować.

4. Kiedy zaczniesz ruch, spróbuj się zrelaksować (tak bardzo jak możesz, ale nie zmuszaj się do tego. Nie staraj się zasnąć) i odczekaj ok. 10-30 sekund (cały czas ruszaj palcami). Przez ten krótki czas, mów sobie, że odczekasz ok. 10-30 sekund i zrobisz RT. (Nie odliczaj czasu w myślach) Kiedy 10-30 sekund minie, zrób RT z nosem (zatkaj nos i spróbuj zrobić wdech... jeśli się uda, jesteś we śnie). Jeśli RT pokaże, że nie śpisz, zwyczajnie spróbuj normalnie zasnąć przez kilka minut (żadnego ruchu ani RT) i spróbuj techniki jeszcze raz. Jeśli znów zawiedzie, idź spać i spróbuj znowu później tego ranka. Jeśli zadziała, powinno to zająć ok. 10-30 sekund. Nie leż, robiąc RT w kółko co 30 sekund, to tylko rozbudzi Cię jeszcze bardziej.
- Za pierwszym razem, kiedy to robiłem, myślałem że to nie zadziała. Po 10-30 sekundach, byłem wciąż pewien, że nadal próbuję zasnąć, ruszając palcami. Jednak kiedy zrobiłem RT, zorientowałem się, że to sen. Pomyślałem sobie "wow, jestem w LD, najwyraźniej to działa"
- 4 lipca 2004 zauważyłem, że kiedy zaczynam śnić, doznaję mrowienia na całym ciele.

5. Jeśli RT zadziała, spróbuj wyjść z łóżka...
- Zauważyłem, że rano, kiedy próbowałem we śnie wyjść z łóżka, budziłem się natychmiast, gdy tylko próbowałem się ruszyć. Jeśli to samo przytrafia się Tobie, spróbuj tego: kiedy uświadomisz sobie, że śnisz, dzięki RT, cały czas miej zamknięte oczy i zatykaj nos. Oddychaj przez nos. Odczekaj 10-30 sekund i spróbuj zwizualizować swój pokój (jakbyś patrzył na niego przez zamknięte oczy). Obraz powinien powoli się pojawiać, a kiedy już się pojawi, spróbuj wyjść z łóżka - nie powinieneś już się budzić.

UWAGA: Kiedy to zadziała, świat rzeczywisty (gdzie ruszasz palcami) zostanie przeniesiony do świata snu (Będziesz śnić, że wciąż ruszasz palcami i relaksujesz się).

Niektórzy ludzie mówią mi, że ruszają palcami i robią RT co 30 sekund... To nie jest to, co powinieneś robić. Jeśli pierwsze RT zawiedzie, przestań ruszać palcami i robić RT i spróbuj się relaksować przez parę minut, potem zastosuj technikę jeszcze raz. Jeśli znów zawiedzie, idź spać i spróbuj jeszcze raz później tego ranka. Mam nadzieję, że to pomoże.

Rzeczy do spróbowania: Zamiast czekać tylko 10-30 sekund, zobacz, co się stanie, jeśli zaczekasz więcej, np. 1-5 minut. (Kiedy odkryłem tę technikę, ciągle budziłem się z tego, co uważałem za rzeczywisty świat i uświadamiałem sobie, że to był tylko sen... Więc spróbowałem znowu, mówiąc sobie, że zaczekam parę sekund i zrobię RT... i zadziałało). Myślę, że to albo zadziała, albo nie, nie próbuj leżeć przez 20 minut ruszając palcami. Jeśli nie działa, idź spać, albo relaksuj się przez jeszcze parę minut.

jak czytalam, to dziala- ale moze ze mna jest cos nie teges, bo mi nie wyszlo... JESZCZE!!! buuuhhaaha!;D
  • 0

#35 Szymon9607

Szymon9607

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 2 postów
Neutralna

Napisano 23 grudzień 2009 - 12:55

ja mialem moj swiadomy sen gdy mialem 9 lat

snilem ze jestem niewolnikiem jakiegos dzieciaka
pozniej zorientowalem sie ze to sen
od razu zmienilem sie w Son Gohana (najwieksze marzenie dziecinstwa)
pobilem wszystkich wokolo
wyczarowlem sobie gore zelkow
i tak udawalem zajebistego az sie obudzilem
  • 0

#36 Dyzajasz

Dyzajasz

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
Dobra

Napisano 25 grudzień 2009 - 09:14

LD nieświadomie występuje do 5 roku życia i zazwyczaj rzadko kto zdawał sobie z tego sprawę, ostatnio poznałem człowieka który ma ld cały czas i nawet nie zdawał sobie z tego sprawy.
  • 0

#37 adka56

adka56

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • PipPipPip
  • 73 postów
Dobra

Napisano 02 styczeń 2010 - 01:36

hęęęę... bo dzisiaj mogę się pochwalic Ld-kiem o chyba najwyższsiejszym stopniu kontroli i no i chyba, że chyba wiem jak to osiągnąc ;D!!! no to trza duuużo o tym czytac i myślec, a już w łóziu POzwolic myślom się rozproszyc i PO prostemu czekac aż sen przyjdzie i liczyc na szczęście... ja POznałam, że to sen PO tym, że "tam" był POniedziałek, a jest sobota!!! wysokich lotów w LD-kach!!! :) :D ;D

POkój!!!!
  • 0

#38 Zuzanka

Zuzanka

Przyjaciółka Precyla

• Precylek
  • PipPipPip
  • 1800 postów
Reputacja: 1254
Świetna

Napisano 24 kwiecień 2010 - 08:10

ja nie wiem czy moje sny są świadome ale napewno prorocze,zwykle jakieś przygody,stresy dnia codziennego mają ciąg dalszy w nocy.Czasem są to całkiem przyjemne przeżycia ale też i wyczerpujące odwalam kawał solidnej roboty i budzę się koszmarnie zmęczona,spocona i dziękuję Bogu że to tylko sen:eek:
  • 0

#39 mysc

mysc

Zbanowany

• Banned Users
  • PipPip
  • 10 postów
Neutralna

Napisano 21 lipiec 2010 - 09:23

Ja niestety zawsze utykam na paraliżu przysennym - później się budzę. Raz udało mi się "wstać" ale równiez momentalnie się obudziłem. Ehh...staram się dalej !
  • 0

#40 antykomer

antykomer

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 686 postów
Reputacja: 299
Bardzo dobra

Napisano 21 lipiec 2010 - 09:57

no w sumie świadomy sen jest miły. Raz miałem taki na pewno ale nie wiem czy przypadkiem nie zdarzyło mi się go więcej razy mieć. człowiek jest jak pan wszystkiego - co się pomyśli to się ma.
  • 0