Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Domek czy mieszkanie?

domek mieszkanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 niebieskooka

niebieskooka

Super Moderator

• VIP
  • PipPipPip
  • 514 postów
Reputacja: 168
Bardzo dobra

Napisano 27 grudzień 2012 - 09:55

Gdzie chcielibyście mieszkać? W domku z ogródkiem czy może w bloku? Jakie są plusy i minusy mieszkania waszym zdaniem tam gdzie obecnie mieszkacie?

Ja osobiście mieszkam w dużym bloku ale marzy mi się na stare lata domek z ogródkiem gdzieś pod miastem . Prawie całe dzieciństwo wychowywałam sie na wsi u dziadków i brakuje mi tej beztroski, świeżego powietrza, natury...
W obecnej chwili nie wyobrażam sobie mieszkać z dala od miasta bo dojazdy do pracy zabrałyby mi przynajmniej w sumie ze 4h...Moi znajomi którzy zdecydowali sie na kupno domu pod miastem bardzo tego żałuja bo dom jest dla nich obecnie tylko noclegownią...większość czasu spędzaja w samochodzie i pracy.
  • 0

#2 Kcurek

Kcurek

Wielki pomocnik :)

• Banned
  • PipPipPip
  • 3255 postów
Reputacja: 1840
Świetna

Napisano 27 grudzień 2012 - 10:10

Ja z kolei mieszkam w domku jednorodzinnym na obrzeżach miasta. Bardzo dobrze się w nim czuję, na pewno nie chciałbym kiedykolwiek wylądować w bloku. Tutaj mam przynajmniej trochę prywatności, kawałek ogródka, możliwość posiadania zwierząt domowych, generalnie nie zamieniłbym go na żadne mieszkanie. Jeśli kiedykolwiek miałbym myśleć o przeprowadzce, najchętniej zdecydowałbym się także na domek. W kwestii dojazdów nie mam jakiejś tragedii, w szkole materializuję się w 45 minut, do domu zjeżdżam w godzinę (różnica powstaje w wyniku oczekiwania na autobus). Gorzej, jak muszę się przebić na drugi koniec miasta, ale rzadko tam bywam :P
  • 0

#3 RasGrocek

RasGrocek

MuzykaMojąDuszą

• VIP
  • PipPipPip
  • 325 postów
Reputacja: 55
Dobra

Napisano 30 grudzień 2012 - 12:19

Każdy lubi inaczej. Osobiście nie mogę przypisać się do żadnej kategorii. Mieszkam w kamienicy gdzie jest 5 mieszkań na klatce. Lubię ruch, ludzi, kiedy dużo się dzieje, ale odskocznia poza miasto gdzie można pomyśleć, pogrillować czy zwyczajnie pokopać w piłę jest równie miła! Dlatego nie decyduję bo wszystko zależy od podejścia.
  • 0

#4 promotorka

promotorka

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 05 styczeń 2013 - 04:07

Zdecydowanie dom.

Plusy: brak sąsiadów za ścianą, swój ogródek, można mieć zwierzaki tj napisala Kcurek.

Minusy: Palenie zimą(jak jest ogrzewanie z podajnika lub gazowe to żaden problem), odgarnianie śniegu/liści na posesji, daleko do sklepu(można kupić na zapas), wywózka śmieci (podpisanie umowy z firmą MPO rozwiązuje problem).

Użytkownik RasGrocek edytował ten post 05 styczeń 2013 - 09:23
zmiana koloru czcionki. nie wolno pisać na czerwono!

• 0

#5 tibula

tibula

Świeżak

• Świeżak
  • Pip
  • 1 postów
Neutralna

Napisano 23 luty 2013 - 09:54

Od dziecka mieszkam w bloku, ale chciałabym już się przeprowadzić. Od kilku lat wraz z mężem odkładamy na własny wymarzony domek. Po kryjomu lubię przeglądać
http://www.archeton.pl/kolekcje-projektow
, znacznie łatwiej wysiedzieć później w pracy. Na pewno nie opuściłabym miasta, ale z chęcią zamieszkałabym w jednorodzinnym domu. Może i trzeba ogrzewać zimą, ale koszty wody i prądu są de facto niższe, zwłaszcza gdy się zainwestuje w alternatywne źródła energii.

Użytkownik RasGrocek edytował ten post 23 luty 2013 - 11:00
code

• 0

#6 cojarobietu

cojarobietu

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
Neutralna

Napisano 25 luty 2013 - 08:28

JA chyba wolę mieszkanie gdzieś niedaleko centrum miasta... ale i na takie nie wiem kiedy będzie mnie stać ;P
  • 0

#7 jelly.bean

jelly.bean

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów
Neutralna

Napisano 26 luty 2013 - 11:40

Aktualnie mam mieszkanie i w zasadzie dopiero co skończyłam jego remont, ale marzy mi się dom. Wiem z drugiej strony jak duże pieniądze poszły na remont tak małych pomieszczeń, więc przerażają mnie kwoty, które trzeba będzie przeznaczyć na budowę domu. Starałam się wprawdzie oszczędzać, wynajęłam tani transport, kupowałam wyposażenie w odpowiednich outletach, a ekipę remontową miałam po znajomości, ale i tak niewiele to w tym przypadku zmienia.
  • 0

#8 lazormajor

lazormajor

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
Neutralna

Napisano 01 marzec 2013 - 12:50

Mieszkanie, ale takie w których nie ma się sąsiadów za ścianą, ani nad sobą, ani pod sobą!:D
  • 0

#9 Kieruch87

Kieruch87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów
Neutralna

Napisano 08 styczeń 2014 - 10:43

Może tak jak w amerykańskich filmach. W domku, ale takim jednym przy drugim, a nie gdzie są 4 domu na odludziu i nigdy nikogo nie widać. :D

A tak realniej,  to chyba jednak mieszkanie, ale nie w molochu. Może w kamienicy, albo jakimś niższym budynku. Bo całe życie mieszkałem w betonowym klocu i to nie jest jakieś super.  

• 0

#10 Kieruch87

Kieruch87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów
Neutralna

Napisano 13 październik 2015 - 01:32

Tam gdzie mieszkam teraz chyba nie ma plusów. :) To blokowisko. Teraz chciałbym się przenieść do mniejszego osiedla z niższymi budynkami. 

• 0

#11 Fanny3

Fanny3

Member

• Members
  • PipPip
  • 23 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 25 listopad 2015 - 04:53

W Ząbkach widziałam jakieś nowe inwestycje całkiem przyjemne rozkłady i zabudowa, sporo tam się nowych niewysokich bloków buduje.

• 0

#12 Kieruch87

Kieruch87

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów
Neutralna

Napisano 04 grudzień 2015 - 11:19

Fanny3 - coś się zawsze buduje, ale coś konkretnego tzn, kto i czy w normalnych cenach? Ząbki mam calkiem blisko, zwłaszcza pracy. :) 

• 0