Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pocztówka po niemiecku - potrzebna pomoc!

niemiecku pocztówka pomoc potrzebna

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Bluetit107

Bluetit107

Użytkowniczka

• Użytkowniczka
  • Pip
  • 4 postów
Reputacja: 10
Neutralna

Napisano 20 grudzień 2009 - 08:05

Potrzebuje pomocy w napisaniu pocztówki w j. niemieckim: jesteś na kursie j. niemieckiego w Kolonii. Napisz pocztówkę do przyjaciół w Monachium, w której pozdrowisz ich z miejsca swojego pobytu, poinformujesz co robisz w Kolonii, w jaki sposób znajomość j. angielskiego pomaga ci w nauce niemieckiego i wyrazisz nadzieję na spotkanie.

Bardzo proszę o pomoc! :)
  • 0

#2 sharjah

sharjah

Użytkownik

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
Reputacja: 20
Dobra

Napisano 21 grudzień 2009 - 04:06

posluguje sie jezykiem niemieckim,nie mam zadnych problemow ze zrozumieniem i wyrazaniem swoich opinii -problemem jest jednak dla mnie gramatyka -bo jestem samoukiem i popelnilam pare bledow na samym poczatku.napisalam krotki tekst (pocztowka-wiec nie mial byc dlugi?) -moze ktos ,kto jest dobry z gramatyki poprawi to.wiecej pomoc nie moge .pozdrawiam.
Liebe XX,
wie geht’s dir ?mir geht’s gut, hoffe , dir auch.
Den Sommer ich verbringe in Köln , in dem Sprachschule - um meinen Deutch zu verbessern .das ist sehr schwere Sprache - ganz anders wie unsere polnische Sprache. Zum Glück kenne ich English –das ist kleine Hilfe für Deutch Verständnis – die Grammatik vor allem aber auch für die Worte – manche sind ähnlich in beide Sprache.ja, wir werden treffen uns bald, ich hoffe ,daher würdest du meine Leistungen prüfen.
herzliche Grüsse aus Köln!
bis bald
xyz
  • 1