Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

B-52(koktail/shot) Video

b52koktail or shot video

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 xsuchyx

xsuchyx

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2458 postów
Reputacja: 2933
Świetna

Napisano 09 styczeń 2012 - 06:55

Hej, postanowieniem podzielić się z Wami na najsmaczniejszy i bardzo efektowny "drink" 3 warstwowy. Nadano mu nazwę zaciągniętą od pewnego amerykańskiego bombowca.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Boeing_B-52_Stratofortress

B-52 koktailem alkoholowym w którego skład wchodzi likier kawowy , irish cream i likier pomarańczowy

i zaczynamy :D
potrzebne nam będą
Likier kawowy ( ja użyłem Kahula)
Irish Cream ( Bailey's)
Likier Pomarańczowy (Cointreau ) nie wiem jak jest z innymi ja używam tych i jest wyśmienite ; )
Kieliszek 60ml
Słomka zapalniczka łyzeczka
Zdjęcie produktów
Spoiler

Na początek nalewamy 20ml Kahuli potem sciance kieliszka najlepiej wspomagając się łyżeczką nalewamy Bailey'sa też 20ml i Cointreau też 20 ml na końcu radzę szczególnie uważać :P
Cointreau podpalamy (czasami trzeba troche poczekać aż się zapali ; ) ) wsadzamy słomke i pijemy ! (ja na filmiku dmuchnełem ale podobno nie trzeba (to już na własna odpowiedzialność ! :D )
Nagrałem też dla Was specjalnie filmik :D nie jest to może moj najlepiej zrobiony drink generalnie powinno się lać DUZO wolniej żeby uniknąć zmieszania co prawda wyszły mi 3 warstwy z tym że mogły być lepsze szczególnie ta ostatnia powinna być całkiem przeźroczysta a trochę się zmieszała ; )
b52.wmv - YouTube
NAPRAWDE POLECAM ! :D

(kawałek opisu z wikipedi)Po właściwym przygotowaniu składniki koktajlu układają się w trzy wyraźne warstwy według gęstości względnej, czyli według kolejności podanej w powyższym przepisie. Następnie podpala się powierzchnię i wypija szybko przez słomkę.
  • 1

#2 konto usunięte

konto usunięte

PsychofAnka

• Precylek
  • PipPipPip
  • 690 postów
Reputacja: 616
Bardzo dobra

Napisano 09 styczeń 2012 - 07:07

Wygląda wyśmienicie!
Ślinka leci!
  • 0

#3 Diabeł

Diabeł

VIP

• VIP
  • PipPipPip
  • 501 postów
Reputacja: 1714
Świetna

Napisano 09 styczeń 2012 - 07:13

suszek a mówileś że nie pijesz:lol:
  • 0

#4 Guest_axwel_*

Guest_axwel_*
  • Guests

Napisano 10 styczeń 2012 - 09:40

niesamowice nie wiedziałem że nasz admin się tym zajmuje też , w najbliższym czasie spróbuje a jaki jest koszt wszystkich składników mniej/więcej ?
  • 0

#5 xsuchyx

xsuchyx

Advanced Member

• Emeryt
  • PipPipPip
  • 2458 postów
Reputacja: 2933
Świetna

Napisano 10 styczeń 2012 - 11:13

Koszt to około 200 zł Przy butelkach 0.7 ( Baileysa można dostać w 0.5 a reszty chyba nie)
  • 0

#6 fontanero

fontanero

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 10 styczeń 2012 - 12:41

Pilem ostatnio B-52 w klubie i drink jest calkiem dobry. Wazne jest zeby wypic szybko przez slomke (zaczynajac od dolnej warstwy) bo inaczej slomka tez moze sie podpalic. Z kolei nie da sie wypic drinka bez slomki bo brzegi sa na tyle gorace, ze moga popatrzyc usta.
  • 0

#7 EnergyLinks

EnergyLinks

Precylowicz

• Precylowicz
  • PipPipPip
  • 1292 postów
Reputacja: 62
Dobra

Napisano 10 styczeń 2012 - 05:11

Mi wystarczy kiedy napiję się czystej, no może na jakiejś dyskotece jakieś driny, ale wtedy kasy nie szkoda xD liczy się zabawa.
Ale kiedyś i tak tego spróbuję!
  • 0

#8 HardCoreSex

HardCoreSex

Użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
Reputacja: 17
Neutralna

Napisano 15 styczeń 2012 - 11:58

Szkoda że na takie super driny tyle trzeba wydawać ...
  • 0